Novinky

CD Hobit na Tolkienconu

11.01.2015

Tolkiencon začíná již za necelý týden a na jeho návštěvníky čeká celá řada hudebních středozemských událostí, například oficiální uvedení alba Hobit od Falešného společenstva.

V pátek 16.1. začíná Tokiencon a zdejší hudební "menu" je i letos opravdu pestré. Můžeme se těšit na reprízu pásma o Rohanu v podání Falešného společenstva. Při této příležitosti bude oficiálně uvedeno i zcelá nové album Hobit, které vzniklo na podzim loňského roku a které čerpá písně ze stejnojmenného pásma představeného na loňském Tolkienconu.

Pro nedočkavce máme již nyní na našem webu (exkluzivně :) k dispozici jednu z písní z CD s názvem
Temný hvozd.

Tokiencon (převzato z webu tolkiencon.cz)

A to rozhodně není vše, zde jen krátký výčet dalších hudebních událostí na letošním Tolkienconu:

  • Hlasy Středozemě - koncert středozemské hudby v podání tohoto neformálního uskupení
  • The Flight of the Noldor - písňový cyklus známého anglického tolkienisty Alexe Lewise
  • Máša Súrendil Klepetková - bardské vystoupení
  • Lennonka - bardské vystoupení
  • Mluvící šutr - koncert keltské hudby

Tak na viděnou ve škole na Grafické ulici v Praze!

AHO

Nové zimní písně

25.12.2014

Na webu přibyly nové "zimní" písně - tedy písně z posledního nahrávání, které proběhlo na počátku prosince 2014.

Letošní podzim byl událostmi a prací týkající se středozemské hudby doslova nabit. Falešné společenstvo pilně pracovalo na záznamu svého pásma Hobit (těšme se na Tolkiencon) a také proběhl listopadový koncert Hlasů Středozemě.

Vojta ve studiu

I přesto že řada protagonistů byla tedy docela vytížena, podařilo se zorganizovat alespoň malé nahrávání v rámci našeho projektu Písně Středozemě, nicméně díky výše zmíněným okolnostem bylo z tradičního podzimního termínu přesunuto až na prosinec a opět proběhlo v pražském studiu v masteringu Vlastíka Červenky. Díky tomu si můžeme poslechnout několik nových nahrávek:

  • Moria - jedna z nejstarších písní Poetického společenstva od Katky Schwarzerové
  • Song of Galadriel - opět tradiční píseň Poetického společenstva - v podání Katky Schwarzerové a Katky Garcia
  • Trpaslík - známá posměšná elfí píseň z pera Jitky Žídkové
  • Zelené kopečky Kraje - zbrusu nová instrumentální píseň, již složil nejnovější člen Hlasů Středozemě a Falešného společenstva Vojta (Bardě) Domin

Ač písní není mnoho, jejich průřez co se týče autorů i podání je opravdu široký. S radostí mohu konstatovat, že nám přibyla další ze skvělých Jitčiných písní (a snad se v rámci jarního nahrávání můžeme těšit i na další), píseň Moria čekala na svoji studiovou podobu také velice dlouho, než "dozrála" pro nahrání a byl nalezen dostatečný počet vhodných trpaslíků :). První stopy písně Song of Galadriel byly nahrány již před rokem (základní kytara a zpěv Katky Garcia) a nyní se podařilo dokončit píseň celou včetně zcela nové dohry. Zelené kopečky Kraje bylo dosud možné slyšet jen na koncertech Hlasů Středozemě a je to první čistě instrumentální počin na našich stránkách.

Písně je možné nejsnáze najít na úvodní stránce našeho webu mezi novinkami. Neváhejte hlasovat, pokud mezi nimi najdete svoji oblíbenou.

Milí posluchači, berte nové písně jako malý dárek v čase vánočním. Doufám, že se Vám budou líbit!

AHO

Krátký sestřih koncertu

09.12.2014

Přinášíme zkrácený záznam listopadového koncertu Hlasů Středozemě v Salmovské literární kavárně.

Od listopadového vystoupení Hlasů Středozemě v Salmovské literární kavárně uplynul již více než měsíc. Díky záznamu od Stevka (jenž poctivě navštěvuje všemožné tolkienistické hudební události a pořizuje nahrávky, za což mu patří obrovský dík) můžeme nabídnout zkrácenou verzi koncertu k poslechu těm, kteří přijít nemohli nebo k připomenutí příjemné atmosféry těm, kteří si vystoupení ujít nenechali. Zde je.

Také jsem chtěl dát ve známost, že jsme konečně objevili majitele zapomenutého zpěvníku - nebyl to nikdo jiný než Laeg :)

Příjemný poslech a snad brzy naviděnou na Tolkienconu, jenž se na tradičním místě uskuteční 16-18.1.2015.

AHO