Novinky

Nové písně jsou tu!

12.05.2014

Zhruba po měsíci od prvních tónů, které zazněly letos na jaře ve studiu, zde máme devět zcela nových nahrávek středozemských písní.

Ano, teď již se může Eliška i všichni ostatní organizátoři a spolutvůrci projektu spokojeně usmívat :), neboť máme na webu další přírůstek. A ne právě malý, devět nových písní v celkové délce více než 30 minut.

  • Ai! Laurië lantar
  • Nienor
  • Tirion
  • Nan Elmoth
  • Tar Míriel
  • Útěk do Rómenny
  • Eolovo putování
  • Pláněmi
  • Zamilovaný hobit

 

Nejlépe se k nim dostanete z úvodní stránky, kde jsou zařazeny mezi novinkami. Příjemný poslech!

AHO

Pojďte s námi do studia

13.04.2014

Pojďte nakouknout do studia, kde jsme po dva uplynulé víkendy nahrávali další písně pro náš projekt.

Přestože počasí o prvních dvou dubnových víkendech spíše svádělo k vycházce ven, my jsme se zavřeli do studia a pustili se do nahrávání nových písniček ze Středozemě. 

O prvním víkendu byly na řadě písničky od Fallon a Lemminga, v tom druhém se připojili Máša, Katka Schwarzerová a Aho. Velmi potěšující skutečností je to, že se ve studiu objevily i nové tváře mezi interprety, třeba Lucka Bublíková (housle) nebo Vojta Domin (kytara, mandola, ...). Také se nám tentokrát podařilo sejít se na malé postudiové hraní u Daniely Binderové.

Fotografie z obou víkendů můžete najít zde v nově přidané galerii.

Studio duben 2014

Velký dík patří kromě všech autorů a interpretů zejména Elišce a Vlastíkovi Červenkovi, bez nichž by nahrávání vůbec nemohlo proběhnout.

AHO

Dlouhé čekání?

28.03.2014

Aby nebylo čekání na nové písně ze studia tak dlouhé, můžeme si je zkrátit třeba poslechem dalších archivních nahrávek Poetického Společenstva.

Další nahrávky z archivu spatřují světlo světa, jedná se opět o písně Poetického společenstva z období 1995 - 1998. Nahrávky byly přidány jako doplňkové verze k těmto písním:

Stále hledáme zejména fotografie ze starých vystoupení a jiných akcí (pamatuje někdo třeba hraní u pomníku Jana Husa na Staroměstském náměstí?). Pokud nějaké takové materiály máte prosím neváhejte a ozvěte se na kontaktní email nebo napište přes facebook.

Zpěvník PS

A jako připomínku těchto časů zde máme fotografii PS z přípravy na koncert na Oslavě zničení Prstenu v r. 1999.

AHO