Novinky

Nové písně z letního nahrávání

06.09.2017

S radostí oznamujeme, že na web přibyly tři zbrusu nové písně od Gwai, Laisi Finwen a Quenduluina!

Jednou se to muselo stát. Tyhle písničky už si dlouho žijí vlastním životem a přesto stále unikaly studiovým mikrofonům. Ale letošní rok je něčím zvláštní.

Nečekanou náhodou či snad řízením osudu došlo k mému znovusetkání s Gwai, autorkou hudby k písním, ke kterým texty napsali Laisi Finwen a Quenduluin. Ve stejném období se nezávisle objevily i návrhy z okolí Mittalmaru a Laisi nabádající k nahrání těchto i některých dalších písní.

Gwai

V té době už však nahrávky vznikaly v domácím improvizovaném studiu u Gwai. Tedy přesněji v azylu zkušebny brněnské skupiny Weytora, ve které Gwai také působí. Masteringu se ujal Matěj Grunt a nyní můžeme písně hrdě představit posluchačům na našich stránkách.

Trojice autorů jistě nebude tolkienovským příznivcům neznámá a tak asi nepřekvapí, že velká část písní je napsána v quenijštině, někde doplněné i zpívaným českým překladem.

Příjemný poslech!

AHO

Skutečský slavík 2017

06.08.2017

Začíná nám dorůstat nadějná mladá generace středozemských hudebníků a slaví úspěchy i v hudebních soutěžích.

Na letošní soutěži Skutečský slavík se Diviš Samoel účastnil se středozemskou písní Zamilovaný hobit. Její originální a vpravdě profesionální podání (včetně perkusí :) bylo odměněno vítězstvím a zajištěnou účastí na podzimním koncertu, který se uskuteční 26. září ve velkém sále kulturního domu ve Skutči. A díky pořízenému záznamu se můžeme potěšit také.

Diviš není v okruhu příznivců středozemské hudby rozhodně neznámý. Mohli jsme se s ním setkat kupříkladu na několika posledních ročnících Tolkienconu, kde se s nadšením účastnil nejednoho hraní či povídání. A na Skutečském slavíku také nevystupoval se středozemskou tematikou poprvé - v minulých ročnících zde zpíval třeba píseň Imladris.

Nezbývá, než Divišovi poděkovat a popřát hodně dalších vydařených písniček, soutěží i představení ...

AHO

Další písně z jarního nahrávání

20.07.2017

Máme tu další čtyři novinky z jarního nahrávání!

Letošní jarní nahrávání bylo trošku rozsáhlejší než obvykle. Již jsme zveřejnili prvních devět nahrávek písní od Daniely Binderové, Máši a také z cyklu The Filght of the Noldor od Elsy, Barděte a Daniely. Ale to není vše! Nyní přinášíme další nahrávky tentokrát zase z dílny Poetického Hudebního Společenstva. Jsou to:

  • Hobitův sen 
  • Podzim v Kraji 
  • Zpěv Rohanských 
  • Čekanky

Všechny tyto písně byly nahrány v dubnu až květnu 2017, finální mixování pak proběhlo v červnu a červenci. Nahrávání se účastnili Katka Schwarzerová, Petr Bohdan, Doubravka Burianová, Vojta Bardě Domin, Vlaďas Kučera, AHO a poprvé i Míša Svatošová (můžeme ji vidět na přiložené fotografii přímo při plné práci ve studiu :). Za mixážním pultem seděl a následného masteringu se tradičně ujal Vlastík Červenka.

Více informací o jednotlivých písních a interpretech zájemci mohou najít v detailu té které písně. A kde že písně nejlépe najdete a přehrajete? Tradičně opět na úvodní stránce mezi novinkami.

Tak přeji příjemný prázdninový poslech.

AHO