Novinky

Nové nahrávky PHS

25.12.2018

Poetické Hudební Společenstvo se sešlo v létě ve studiu, nahrávky pak nějakou dobu dozrávaly a teď si je můžeme utrhnout - tedy poslechnout.

Z finálních mixů byly vybrány čtyři písně, z nich dvě z dob původního Poetického společenstva a dvě novější, jedna dokonce úplně nejnovější. Jistě nebudou neznámé všem, kdo se v poslední době zúčastnili některého z vystoupení PHS a žánrově jsou velice pestré - od veselé hobití písně Já nechci, přes milostnou Song of Beren a zamyšlení nad Sarumanovým osudem až po tradiční elfský Žalozpěv na Beleriand. Všechny jsou nejlépe dostupné z úvodní stránky tohoto webu.

A protože nemám žádnou příhodnou fotografii ze studia nabízím alespoň snímek z našeho letošního dvojkoncertu.

PHS ve Free Mansonic klubu

Berme nové písničky třeba jako malé překvapení a třeba v tomto čase zklidnění bude více prostoru se do nich zaposlouchat.

AHO

Tolkien.cz

08.10.2018

Společnost přátel díla pana J.R.R.Tolkiena oslavila před rokem 25 let od svého založení.

A to už je spoustu času. Vždyť Tolkienovci jsou prakticky nejstarší fantasy komunitou u nás. Profesorovy příběhy dokázaly oslovit generace a stále přetrvávají v srdcích mladých i starých. A stále je tu i tolkienovská Společnost, která si klade za cíl tyto příznivce díla sdružovat, setkávat se s nimi, debatovat, rozmlouvat a tvořit.

tolkien.cz

Chceme prostřednictvím webu tolkien.cz informovat o dění, novinkách a konaných akcích, které se Středozemí souvisí. Zároveň si klademe za cíl takové akce i sami pořádat.

Pokud Tě zajímá Středozem, toulání po jejích zelených loukách a snění o bílých věžích, pokud chceš potkat další lidi podobného zájmu, pokud miluješ knihy a příběhy jistého britského profesora, pokud chceš na chvíli nechat realitu za sebou a jen si snít, je tohle pro tebe to pravé.

Potkat nás můžeš i na několika akcích, které pořádáme, nebo které pomáháme pořádat – podzimní Oslava Bilbových a Frodových narozenin a jarní Oslava zničení Prstenu.

Více se můžeš dozvědět na webu http://tolkien.cz/ nebo na facebooku.

Irith

Rozhovor s Lemmingem

02.10.2018

Ano, máme tu další ze série rozhovorů našich hobitích reportérek z Mittalmaru.

Lemmingův záběr je opravdu široký - tím není samozřejmě myšlen jen záběr kamerový při natáčení některého z fanouškovských filmů, ale i to, že Lemming "mimo jiné" působí ve Falešném Společenstvu, podílel se na přípravě zpěvníku Písně ze Středozemě, věnuje se fotografování, LARPu, irským tancům nebo třeba plachtění na moři.

Irith a Polly "přepadly" Leminga v jeho domácím prostředí a v rozhovoru, který proběhl téměř před rokem, se dotkneme úplných začátků a památného představení o Bulvovi Cvalimírovi, prvních Lemmingových Bilbovek, nakoukneme pod pokličku natáčení Nienor Níniel a budeme se zprostředkovaně účastnit dalších zajímavých počinů a událostí z tolkienovské komunity.

Rozhovor je samozřejmě možné v textové podobě najít na stránkách Mittalmaru a to přímo zde.

Příjemný poslech!

AHO