Novinky

Slavnosti Středozemě v elektronické verzi

01.01.2021

Pro všechny, kteří by si rádi poslechli nové CD Slavnosti Středozemě od Poetického Hudebního Společenstva, ale nemají už ve svém elektronickém arzenálu klasický CD přehrávač, přinášíme řešení.

Pokud nám pošlete na mail phs@pisnestredozeme.cz autentickou fotografii některé z vnitřních stran bookletu (třeba Vaší oblíbené), obdržíte obratem odkaz na elektronickou verzi písniček v albu obsažených. Samozřejmě to mohou využít i všichni, kteří CD přehrávač k dispozici mají, ale chtějí si písničky dát i do dalších jiných přehrávačů a telefonů.

Slavnosti Středozemě

CD je stále k dispozici třeba na webshopu nakladatelství Straky na vrbě zde: https://www.straky.cz/katalog.aspx?Action=Book&BookID=324

Vaše PHS

Písně Středozemě na Spotify a iTunes

15.11.2020

Písně z našeho webu můžete nově poslouchat prostřednictvím služeb jako jsou Spotify, iTunes a další.

Pokrok nelze zastavit ani ve Středozemi. A protože klasickým nosičům a zejména mechanikám, na kterých by bylo možné je přehrát, téměř odzvonilo a formát Rádia Středozem z našeho webu už úplně nevyhovuje široké paletě nejmodernějších zařízení, přidáváme další kanály, na kterých si naše písničky můžete poslechnout.

Písně Středozemě na Spotify a iTunes

Pozorný návštěvník stránek si jistě všiml nových ikonek v levém sloupci vedle nadpisu Novinky, z nichž nejdůležitějšími jsou právě nové dvě v zelené a červené barvě. Jedná se o nejrozšířenější služby jimiž jsou Spotify a iTunes (či Apple music), ale najdete nás i na některých dalších, na které umí distribuční služba, již používáme, písničky umístit.

Zatím se nám podařilo na nové kanály umístit velkou část písniček a další budou postupně přibývat. Výhodou je i jejich sdružení v rámci jednotlivých alb a cyklů, pokud jsou jejich součástí. Některé písně však kvůli autorským právům bohužel na těchto kanálech zveřejnit nemůžeme (zejména ty s původními texty J.R.R. Tolkiena). Naštěstí je to výrazná menšina.

Tak hezký poslech, ať už si středozemské písničky najdete kdekoliv!

AHO

Slavnosti Středozemě

24.09.2020

Poetické Hudební Společenstvo vydává své první CD s názvem Slavnosti Středozemě.

Najdete na něm autorské písně, inspirované trilogií Pán Prstenů. Písně z CD Slavnosti Středozemě odkazují na nejrůznější slavnostní příležitosti ve Středozemi, ať už se jedná o elfskou slavnost, hobití dožínky, večerní pozdrav či slunovraty. Písně jsou tematicky členěné dle ročních období, dále na ranní a večerní písně, a písně slavnostní.

Na nahrání a přípravě se podíleli všichni členové Poetického Hudebního Společenstva, ať už ti stávající nebo bývalí – tedy Kateřina Schwarzerová, Kateřina Garcia, Aho, Míša Svatošová, Vlaďas Kučera, Máša, Petr Bohdan, Filoména Dominová a Doubravka Ježková, dvorním nahrávacím přístavem opět bylo hudebnistudio.cz pod vedením Vlastíka Červenky. CD je doplněno bohatě graficky vypraveným bookletem s písňovými texty protkanými quienijskými překlady názvů, jejichž autorem je Quen.

PHS Slavnosti Středozemě

A protože teď nejspíš nebude mnoho koncertů, kde bychom CD mohli šířit, Michael Bronec nám laskavě nabídl, že je vystaví v internetovém obchodě svého nakladatelství Straky na vrbě. Pro zájemce je tedy k dispozici na tomto odkazu. Druhou možností, jak CD získat, je kontaktovat přímo PHS na adrese phs@pisnestredozeme.cz a domluvit se na osobním předání.

Obsah CD Slavnosti Středozemě

My máme z CD radost, doufáme, že ji přinese i Vám.

Vaše PHS

CD Slavnosti Středozemě rozbalené