Novinky

Glindarovy písně

14.02.2020

S radostí uvádíme řadu Glindarových písní z jeho nového alba Echoes from Middle-Earth.

Na letošním Tolkienconu 2020 jsme měli možnost shlédnout v sobotním večerním pásmu představení italského hudebníka, skladatele a tolkienisty Glindara, jehož koncert doprovázel svojí prací i rumunský ilustrátor Bogdan Graciun.

Písně pocházely z alba Echoes from Middle-Earth vydaného na sklonku roku 2019 obsahujícího 11 písní inspirovaných trilogií Pán prstenů. Můžeme se zde zaposlouchat do tónů kytar, kelstské harfy, flétny, mandolíny, houslí a dalších nástrojů. Písně, které vznikaly postupně od roku 2000, se dotýkají jak hlavní dějové linky příběhu tak i témat méně známých. Můžeme se tak těšit na Froda, Gluma, hospodskou hobití píseň, Stromovouse, ale třeba i na Toma Bombadila či entí vzpomínku na Tauremornalómë.

Glindar working on Echoes from Middle-Earth

Díky laskavému Glindarovu svolení můžeme kompletní obsah jeho alba zveřejnit na našem webu Písně Středozemě a zaposlouchat se do něj ať už samostatně nebo na Rádiu Středozem. Písně jsou doplněny o nádherné ilustrace z dílny ilustrátorů jako jsou Andrea Piparo, Ted Nasmith, John Howe, Kip Rasmussen a samozřejmě již zmíněný Bogdan Craciun.

Bogdan Craciun, Music to the Ears

Všechny písně jsou nejlépe dostupné z úvodní stránky webu, kde je naleznete mezi novinkami či ze seznamu uvedeného níže, kde nás postupně provedou celým příběhem.

Nezbývá, než popřát příjemný poslech!

AHO

Slunovratový koncert PHS

17.11.2019

17. prosince od 19:30 v pražském Freemasonic Club Pub proběhne poslední letošní veřejné vystoupení Poetického Hudebního Společenstva.

Dávná noc dnes nadchází,
pijme na ni, přátelé...

aneb zveme všechny příznivce hudby inspirované světem J.R.R. Tolkiena na poslední veřejné vystoupení Poetického Hudebního Společenstva v tomto roce. Slunovratový koncert se uskuteční 17. prosince 2019 od 19:30 ve známém prostředí Freemasonic Club Pub na Týnské 10, Praha - Staré Město.

Slunovratový koncert PHS

Těšíme se na vás!

PHS

Folk Metal Fest Tišnov

22.08.2019

Poetické Hudební Společenstvo vystoupí v sobotu 24.8. 2019 večer na Folk Metal Festu v Tišnově.

Tímto srdečně zveme všechny fanoušky PHS a tentokráte nejen tolkienovské hudby na Folk Metal Fest v Tišnově. Vystoupení PHS na Moravě nebývají příliš častá, tak je to zase jedna příležitost k setkání na jedné z "domácích scén".

PHS na FMF Tišnov 2019

V rámci festivalu vystoupí PHS něco po 22. hodině se zhruba 40 minutovým programem ze Středozemě - ne že by na programu byly tak drsné či košilaté písně :), ale PHS je na řadě těsně před vrcholem festivalu v podání Tomáše Kočka a jeho kapely.

Těšíme se na Vás!

AHO