Novinky

Podzimní koncert v Carpe Diem

09.10.2016

Poetické Hudební Společenstvo zve všechny příznivce středozemské hudby na podzimní koncert v pražském klubu Carpe Diem dne 2.11.2016 v 19:00 hodin.

Klub Carpe Diem je dle popisu na svých stránkách velmi rozmanitý prostor. A onoho večera té rozmanitosti bude snad ještě o něco více. Poetické Hudební Společenstvo inspirované poetikou Ardy zkusí klub i všechny přítomné posluchače přenést na chvíli do lůna Středozemě. 

Můžeme se těšit na Katku Schwarzerovou, Katku Garcia, Doubravku Burianovou, Petra Bohdana, Vláďase Kučeru a Aha. Zazní tóny harfy, kytar, houslí, fléten, akordeonu či dud podpořených bezpražcovou baskytarou a samozřejmě vícehlasy nejen v podání Katky a Katky. :)

A pokud chcete pomoci s propagací a vyvěsit někde plakátek v tištěné podobě, je možné jej stáhnout zde.

Hezký zlatý podzim a na shledanou ve Středozemi - tedy v Carpe Diem.

AHO

Rozhovor s Bardětem

28.09.2016

Hobití reportérky z Mittalmaru tentokráte zpovídaly kytaráře, kytaristu, skladatele, multiinstrumentalistu, kterému hraje snad vše, na co sáhne - Vojtu Barděte Domina.

Vojta je pro mne v tolkienistickém světě takovým malým zjevením. Zjevením v tom nejlepším slova smyslu, protože se před několika lety náhle objevil a zapojil se do všech možných i nemožných středozemských aktivit. Báječně hraje nejen na kytaru, ale snad na každý nástroj, který se mu dostane do rukou, skládá středozemskou (i jinou) hudbu, snad časem dojde i na texty, vystupuje s Falešným společenstvem, Hlasy Středozemě, Poetickým Hudebním Společenstvem či v samostatném projektu The Flight of the Noldor, účastní se LARPů a dalších akcí a takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho. 

Bardě je zkrátka nedílnou součástí naší Středozemě a pomáhá ji spoluvytvářet, takže není divu, že si na něj počíhaly i hobití reportérky z Mittalmaru a jednoho červnového odpoledne vznikl tento rozhovor.

Textový přepis rozhovoru včetně zajímavých detailů o jeho vzniku je tradičně dostupný zde na blogu Mittalmar.

Příjemný poslech nebo počtení!

AHO

Ochutnávka z Berena a Lúthien je tady!

31.08.2016

Anketa o ochutnávce z budoucího alba Falešného společenstva „Beren a Lúthien“ skončila. A jaká píseň zvítězila?

V anketě volilo 54 respondentů. A s velkým náskokem vyhrál Sauronův výslech, který získal 22 hlasů. Na následujícím obrázku se můžete podívat, jak si stáli všichni kandidáti.

Zvoleného šampiona – Sauronův výslech – najdete ode dneška zde na webu. Nejsnadněji jej naleznete na úvodní straně v seznamu nejnovějších písní.

Všem hlasujícím velice děkujeme za účast v anketě. Doufáme, že budete písní potěšeni a navnazeni na celé album. Druhé kolo nahrávání vypukne už v září, tak držte palce, ať se i ostatní písně vyvedou podobně, jako Sauronův výslech.

Za Falešné společenstvo

Elsa