Novinky

Tolkiencon 2016

11.01.2016

Tradiční setkání příznivců díla J.R.R. Tolkiena se koná již tento pátek a hudebních událostí zde nebude zrovna málo!

Ať už jste na Tolkienconu byli několikrát nebo se chystáte poprvé, jistě to stojí za to! Setkání příznivců Tolkienova světa se koná na tradičním místě a je opět přímo nabité přednáškami, workshopy, setkáními, tancem a samozřejmě hudbou. Více na odkazu tolkiencon.cz

Tentokrát se můžeme dle programu těšit z hudebních událostí třeba na

  • Beren a Lúthien - divadelně muzikálové ztvárnění známého příběhu Falešným společenstvem
  • Křest nového CD "K vašim službám" - představení CD a krátké vystoupení Laeg a Doubravka
  • Krátký koncert z Písní Středozemě - vystoupí Katka Schwarzerová, Doubravka a Aho
  • Krtek Utek - koncert královehradecké kapely
  • The Flight of the Noldor II - písně z druhého písňového cyklu Alexe Lewise v podání Barděte, Elsy, Aredhel a Daniely Binderové
 
Čeká nás samozřejmě i tradiční Elfí koutek, tentokrát doplněn o hobití sekci pod záštitou hobitů z Mittalmaru (jednotlivá jídla dle programu opravdu bezprostředně navazují :) a mnoho dalšího.
 
Pro rozveselení a naladění na atmosféru tolkienovských písní přidávám videozáznam písně Vod poníka z loňského listopadového vystoupení v Salmovské literární kavárně.

Tedy na viděnou o víkendu na TC!

AHO

Něco pro sváteční čas

28.12.2015

Co poslouchat v tomto čase? A slyšeli jste už druhou část krumlovského koncertu Hlasů Středozemě?

Ačkoli byla zveřejněna již dříve, zůstala druhá část záznamu koncertu Hlasů Středozemě v Českém Krumlově mírně stranou zájmu. Pokud jste ji tedy ještě neslyšeli a máte chvíli volného času využijte ho :)

 Příjemný poslech!

AHO

Několik písní ze Salmovské

27.11.2015

Je tomu právě dva týdny od Středozemského hudebního večera v Salmovské literární kavárně. Pojďme si poslechnout zkrácený sestřih koncertu.

Ti, kteří onoho pátečního večera dorazili do Salmovské kavárny, se mohli těšit na písně v podání Katky Garcia, Kateřiny Schwarzerové, Laega, Petra Bohdana, Vojty Barděte Domina a Aha. Za zvukovým pultíkem se činil Vlastík Červenka.

Zejména společné setkání Katky Garcia a Kateřiny Schwarzerové bylo svým způsobem výjimečné, neboť k němu došlo v této míře poprvé od ukončení činnosti Poetického Společenstva. Zaposlouchejme se do zvuku harfy, kytar, dud, mandolíny, houslí ... kdo má výdrž, uslyší i krátkou RAPovou pasáž :)

Děkujeme všem divákům, kteří nás přišli podpořit, a můžeme se těšit na další setkání se středozemskými písněmi - v nejbližší době na Tolkienconu. Ten se chystá na víkend 15-17.1.2016, program se teprve připravuje, ale už teď víme, že zde vystoupí například Falešné Společenstvo s pásmem Beren a Luthien a snad i další interpreti.

Z celého večera máme jen několik málo fotografií, pokud jste někdo fotili, budeme rádi, když nám poskytnete nějaké další.

AHO