Novinky

Fauns

05.11.2013

Vítáme na našich stránkách berlínskou folk-rockovou skupinu Fauns!

Návštěvníci letošního Tolkienconu měli možnost mimo jiné navštívit i koncert berlínské folk-rockové skupiny Fauns. A nyní můžeme Fauns uvítat i na našich stránkách.

Hledejte zde.

Kromě tradičních informací o skupině a jejích členech je možné nalézt i řadu písní, zejména z posledních alb. Vzhledem k autorským omezením u většiny písní není možné zveřejnit mp3 verzi, ale je možné je přehrát přes vložený odkaz na bandcamp v detailu písně. S laskavým souhlasem členů Fauns jsme uveřejnili i 2 nahrávky z letošního koncertu na TC - naleznete na úvodní straně v nových písních. Jsou to následující:

Pro zájemce o kompletní záznam koncertu máme dobrou zprávu. Kdo koncert na TC navštívil a kontaktuje přímo Fauns, získá kód pro stažení záznamu koncertu (možno pak vypálit na CD) a může si vše stáhnout na příslušném odkazu na bandcampu.

Příjemný poslech.

AHO

Hraje nás Radio Rivendell

28.10.2013

Písničky z našeho projektu je možno nově slyšet i na Radio Rivendell.

Některé písně nahrané v rámci projektu zařadilo do svého seznamu přehrávaných písní i legendární internetové Radio Rivendell, které hraje rozličnou fantasy hudbu už od roku 2001. Byly zařazeny i přesto, že rádio vzhledem ke složení svých posluchačů preferuje spíše instrumentální, případně anglicky zpívané skladby.

Zde je odkaz na přidané písně.

Doufejme, že se písničky budou posluchačům rádia líbit a že časem přibudou další.

AHO

Chvála podzimu

15.10.2013

Nové album s písněmi Laisi Finwen, Yanwe Lindamena, Indil Meliel, Gwairen Linnarmi a Pavla Fersta právě dokončila skupina FILIA.

Cyklus písní Chvála podzimu čekal na svoji definitivní hudební podobu již řadu let. Vznikl kvůli slavnosti Díkůvzdání, která se koná na podzim. A i když díkůvzdání se určitě týká všech ročních dob a celého života, pro elfy bylo přirozené věnovat určitý díl pozornosti specielně kráse, která je právě v onu dobu obklopovala. Písně s texty od Laisi Finwen (převzatých z originálů elfského barda Tuilindo Neldoriona) nahráli, stejně jako ty předchozí, členové skupiny FILIA pod vedením Yanwe Lindamena. Album obsahuje šest písní z cyklu a další dva bonusy (ty sice nespadají do tematického záběru našeho webu, ale rozhodně stojí za poslech, nejen pokud jste příznivci skupiny FILIA).

Jsem rád, že se dobrá věc podařila. Podzim máme v plném proudu, tak se nechme unášet svěží a melodickou hudbou, která nám o něm vypráví.

Chvála podzimu - booklet

Pro podrobnosti, fotografie z nahrávání a možnost získání alba navštivte facebook skupiny FILIA.

AHO