Novinky

Nové písně od Máši

23.12.2013

Máme tu první výsledky podzimního nahrávání, jimiž jsou čtyři nové nahrávky písniček od Máši Súrendil Klepetkové.

Jsem rád, že můžeme v našem projektu přivítat Mášu Súrendil Klepetkovou, jejíž působení v oblasti tolkienistické hudby rozhodně nejde přehlédnout. Na podzim se v rámci našeho projektu podařilo nahrát čtyři Mášiny písně. 

  • Aredhel
  • Cále Palua
  • Když sú byla
  • Ni Auta Numenna

Pojďme se tedy za poslouchat do příběhu z časů Gondolinu, teskné elfské písně jež je obrazem uzavření před světem, "veselé" lidové skladby z plání Rohanu nebo převzaté balady od ruské bardky Telennis, kterou máša přebásnila. Jsou k dispozici na úvodní stránce mezi novými písněmi nebo třeba zde v Mášině profilu.

A můžeme se těšit i na další písně od Orsejky, Daniely a Laega, které se již chystají v masteringové dílně pana Červenky.

Hezký poslech.

AHO

Tolkiencon 2014

16.12.2013

Tradiční setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena se koná na tradičním místě už za měsíc a bude zde opět co poslouchat.

Tolkiencon letos, přesněji tedy na počátku příštího roku, proběhne v termínu 17 - 19. ledna 2014 v Praze na ZŠ Grafická. V rámci akce se můžeme těšit jistě na besedy, přednášky, taneční a různé jiné dílny, divadlo, obchůdek, elfí koutek, ale také hlavně na řadu hudebních představení, na která se již hudebníci i uskupení pilně připravují.

Falešné společenstvo chystá hudebně - taneční provedení příběhu Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, jehož zkoušky již probíhají. Dle posledních informací letos bude představení opravdu výpravné, bude při něm využito na šedesát různých kostýmů a rekvizit, přičemž hromadné rekvizity typu "zlobří pytle na trpaslíky" jsou brány jako jedna položka. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak si letos Falešné společenstvo s touto hudební, divadelní a také "logistickou" výzvou poradí.

Hlasy Středozemě také nezahálejí, na letošní představení v rámci TC se připravuje koncert nabitý nejen původními písněmi z repertoáru Poetického společenstva, ale i skladbami novějšími. A jestli neselže organizace nebo technika bude představení tentokrát nazvučeno, na což se uskupení připravovalo mimo jiné na říjnové zvukové zkoušce, která proběhla přímo na místě činu - viz fotografii.

Hlasy Středozemě na zvukové zkoušce v ZŠ Grafická 27.10.2013

A můžeme se jistě těšit na již tradiční bardské vystoupení Máši Súrendil Klepetkové, Laega Mortemira či skupinu Radek Rath Malý a přátelé, která jsou již avizována v programu.

Nezapomeňte se na Tolkiencon 2014 včas registrovat na stránkách www.tolkiencon.cz, kde je možné najít další podrobnosti týkající se programu a organizace conu.

AHO

Z archivu Poetického společenstva

09.12.2013

Poslechněte si některé písničky Poetického společenstva z koncertů z let 1997 - 1998.

Podařilo se nám získat a se souhlasem autorů zveřejňujeme některé nahrávky Poetického společenstva z koncertů, které proběhly v letech 1997 a 1998. Ačkoli nemohou dosahovat, vzhledem k tehdejším možnostem, technické kvality studiových nahrávek, rozhodně mají svoje kouzlo. Navíc se jedná o písně, které na našem webu žádnou nahrávku nemají.

Koncert Poetického Společenstva

Nicméně z výše popsaných důvodů jsou zveřejněny pouze jako doplňkové verze daných písní a je možné je přehrát na stránce s detailními informacemi o písni. To, že je u písně k dispozici více verzí napovídá tato ikonka u názvu písně v přehledech:

Píseň s více verzemi

Nahrávky byly nově doplněny k těmto písním, snad brzy přibudou ještě další:

  1. Podzim
  2. Saruman
  3. Zpěv Gondorských

Zaposlouchejme se tedy do doby, kdy hudební alba byla ještě převážně vinylová a koncerty se kopírovaly z kazety na kazetu, zase tak dávno to není.

AHO