Novinky

Fëanor a jeho synové

09.03.2014

Se svolením Falešného společenstva zveřejňujeme kompletní obsah CD Fëanor a jeho synové.

Dne 16. ledna 2010 vystoupilo na Tolkienconu Falešné společenstvo s pásmem Fëanor a jeho synové. Následně ve velimském hudebním studiu vnikla i nahrávka velké části písní z pásma a byla vydána na CD pod stejným názvem. Dlouhou dobu byly tyto písně (až na jednu výjimku) dostupné pouze majitelům zmíněného CD, nyní však s laskavým svolením členů Falešného společenstva zveřejňujeme jejich nahrávky i na našich stránkách.

Pro ty, kteří snad CD ještě nemají a chtěli by jej získat: Nezoufejte a kontaktujte Falešné společenstvo, jistě ještě mají nějaké k dispozici.

Cyklus (CD) Fëanor a jeho synové

Obálka CD Fëanor a jeho synové

 


 

 


Nechme se tedy zanést daleko do minulosti Středozemě až před první věk Ardy a zaposlouchejme se do příběhu popisujícího úvodní část osudu silmarilů a také těch, jejichž úděl byl s nimi spojen.

AHO

Katky ve studiu?

10.02.2014

Začaly se objevovat neověřené informace o setkání dvou členek bývalého Poetického společenstva ve studiu - zde je naše reakce.

Poslední dobou se k nám dostaly zprávy a dohady o tom, že se Katka Schwarzerová spolu s Katkou Garcia setkaly ve studiu a něco společně připravují. Dovolte nám se k těmto zvěstem vyjádřit a uvést tak informace na pravou míru:

Ano, je to pravda! :)

Obě Katky se setkaly již v prosinci v pražském JM studiu u pana Červenky a začaly připravovat nové nahrávky několika písní Poetického společenstva, zatím se věnovaly nazpívání hlasových partů. Můžeme se tak těšit na nové záznamy písní se dvěma (i více) krásnými hlasy, podobně jako je tomu již u skladeb Arwen či Královské srdce.

KS a KG v JM studiu v prosinci 2013

Snad v rámci jarního nahrávání se podaří dokončit i nástrojové party a finální mix tak, abychom si je před prázdninami mohli poslechnout.

A současně zdravíme Katku Garcia do Irska, a přejeme hodně štěstí při plnění tamních důležitých povinností.

AHO

Dvě nahrávky z Tolkienconu

22.01.2014

A ještě jedno připomenutí atmosféry Tolkienconu, tentokrát v nahrávkách z představení.

Pro ty, kteří si ještě chtějí připomenout atmosféru vystoupení na Tolkienconu nebo pro ty, kteří tam nebyli zveřejňujeme nahrávky z vystoupení Falešného společenstva a Hlasů Středozemě. Prosím omluvte technickou kvalitu nahrávek odpovídající živým vystoupením.

Píseň Šmakova smrt z pásma Hobit předvedeného Falešným společenstvem popisuje, jak už název napovídá, okamžiky před, během a těsně po jednom velmi dobře mířeném výstřelu z luku. Na fotografii možno vidět drozda, jak napovídá Bardovi.

Šmakova smrt

Druhá píseň opět pojednává o trpaslících, vždyť se letos kolem nich na TC točila celá řada vystoupení. Skladba Moria, tentokrát představená Hlasy Středozemě, vznikla v roce 1991 a prošla už celou řadou aranží, poslechněte si, jak zní v podání harfy, kytary a akordeonu.

Moria

AHO