Novinky

Rozhovor s Fallon Elenwen

27.06.2016

Historicky druhý rozhovor, do kterého se naše hobití reportérky už v březnu pustily, patřil Fallon.

Když jsem se ve fotografickém archivu Falešného společenstva postupně nořil do let minulých, při každém dalším kroku do historie jsem si říkal - bude tam Fallon? Byla. Působí zde od svých patnácti let, zpívá, hraje na kytaru, tančí, vymýšlí choreografii k vystoupením a různé šílené projekty, kterých by se mohlo FS účastnit.

Spolupracuje i na projektu Písní Středozemě, působila v Hlasech Středozemě, SPDPJRRT, můžete ji potkat na LARP akcích a vůbec je toho hodně, do čeho se (teď novopečená maminka) Fallon pouští. Vše toto a mnoho dalšího na sebe prozradila i v tomto rozhovoru.

Rozhovor se odehrál jednoho nedělního březnového rána přímo v centru středozemského dění, konkrétně v jídelní místnosti na Oslavě Zničení Prstenu 2016. Co jiného také čekat od hobitů z Mittalmaru, že ... :) Předcházely mu různé peripetie ohledně volby termínu, ale nakonec se všichni štastně setkali a my si můžeme poslechnout, co z toho vzešlo. Prosím respektujte kvalitu nahrávky, která opět probíhala přímo uprostřed okolního dění a nikoli ve studiu. A tradiční textová podoba rozhovoru je samozřejmě dostupná na blogu Mittalmar zde.

Příjemný poslech!

AHO

Letní koncert v Balbínce

23.06.2016

Poetické Hudební Společenstvo zve všechny příznivce středozemské hudby na koncert do Balbínovy poetické hospůdky ve středu 3.8.2016 v 19:00 hodin.

Kdo půjde náhodou či se záměrem onoho letního večera kolem Balbínovy poetické hospůdky, nechť stočí svoje kroky a zajde si poslechnout první letní koncert Poetického Hudebního Společenstva.

Může se těšit na písně, které jej opět zavedou do důvěrně i méně známých koutů Středozemě, v podání Katky Schwarzerové, Doubravky Burianové, Petra Bohdana, Vojty Barděte Domina, Aha a Vlaďase Kučery - basáka a nového člena kapely.

Poetické Hudební Společenstvo v Balbínce 2016

A do té doby - hezké poetické léto! :)

AHO

Poetické Hudební Společenstvo

05.06.2016

Druhé letošní nahrávání přineslo osm nových nahrávek středozemských písní a navíc i vznik nového hudebního uskupení!

V celkovém pořadí historie našeho projektu se jedná o jubilejní desáté nahrávání, kterého se tentokráte účastnili Kateřina Schwarzerová, Katka Garcia, Doubravka Burianová, Petr Bohdan, Vojta Bardě Domin, Aho a jako host a mistr zvuku Vlastík Červenka. A výsledkem je následujících osm nahrávek písní, převážně z archivu Poetického Společenstva (některé čekaly na studiovou nahrávku přes 20 let), ale některých i zcela nových:

Spolupráce všech protagonistů definitivně vyústila i ve vznik nového hudebního uskupení s názvem Poetické Hudební Společenstvo. Jak název napovídá, je přímým pokračovatelem Poetického Společenstva, jehož hudební dědictví udržuje a rozvíjí. Na rozdíl od Poetického Společenstva, jehož činnost byla širší a volnější, je Poetické Hudební Společenstvo zaměřeno téměř výhradně na hudbu. Snad se tedy můžeme těšit jak na obnovení dalších původních skladeb PS tak na nějaké ty novinky.

Poetické Hudební Společenstvo

Poslech nových nahrávek je možný buď z odkazů na výše uvedeném seznamu, na hlavní stránce našeho projektu, kde jsou pohromadě mezi novinkami, nebo si na ně můžeme počkat při poslechu Rádia Středozem.

Spolu s prvním letošním nahráváním cyklu The Flight of the Noldor tedy máme 13 nových písní, tak si je užijme! :)

AHO