Novinky

The Flight of the Noldor

05.05.2016

Právě jsme zveřejnili písně z prvního letošního nahrávání a to z cyklu The Flight of the Noldor od Alexe Lewise.

Letošní jaro, přímo nabité nahráváním, přináší první písně. Právě byl dokončen mastering skladeb z cyklu The Flight of The Noldor od Alexe Lewise. Písně jsou se svolením autora nahrány s českými texty jejichž překlad z anglických originálů má "na svědomí" Daniela Binderová.

Kdo se setkal s usměvavým a milým Alexem Lewisem na Tolkienconu 2013, snad mohl tušit, že jeho návštěva a sblížení s okruhem lidí kolem Falešného Společenstva ještě přinese ovoce v podobě další spolupráce. A nyní můžeme být rádi, že se tak opravdu stalo.

Alex Lewis na TC 2013

Ve studiu se při nahrávání prvních pěti písní cyklu sešli sešli Elsa (Eliška Nejedlá), Bardě (Vojta Domin), Daniela Binderová, harfenistka Aredhel (Františka Andršová), Lemming (Michal Kára) hrající na cajón a sboristé Lokýt (David Beneš), Nerion (Ondřej Janovský) a Sam (Jaroslav Samoel). V režii usedl Vlastík Červenka, organizace se ujala Elsa a pustili se do těchto pěti písní:

  • Zatracený (The Dispossessed)
  • Přísaha (The Oath)
  • Fingolfin v Hithlumu (Fingolfin in Hithlum)
  • Proroctví Severu (The Prophecy of the North)
  • Ani jednu (None and None)

Písně je možné nejlépe poslechnout z úvodní strany, kde je najdete mezi novinkami, či ze stránky The Flight of The Noldor, kde jsou pěkně pospolu - písně i protagonisté. :)

Hezký poslech!

AHO

(za fotografii z TC 2013 děkujeme (snad) Lemmingovi)

Jarní nahrávání 2016

10.04.2016

Jaro se ještě ani pořádně nerozkoukalo a letošní nahrávání už je v plném proudu, tentokrát rovnou ve dvojnásobném vydání!

Na počátku dubna se totiž uskutečnila hned dvě nahrávání v rozmezí dvou týdnů. Na páskách (tedy dnes už spíše na discích) zanechaly stopu další písně z pera Katky Schwarzerové, Petra Bohdana, Katky Garcia, Doubravky Burianové, Aha a nahrávky cyklu The Flight of the Noldor od Alexe Lewise v českých překladech Daniely Binderové a aranžích Vojty Barděte Domina a Elišky Nejedlé.

Poprvé do studia na nahrávání zavítali harfenistka Aredhel a sboristé Lokýt se Samem a Nerionem a pomoci jim přišel ostřílený Lemming. Na vše samozřejmě dohlížel z režie Vlastík Červenka.

Aredhel a harfa

A tentokrát ještě patří velké poděkování Pavlu Píšovi, který, kromě toho, že středozemským písním fandí a objevuje se téměř na všech vystoupeních, naše nahrávání nezištně podpořil!

Máme tedy za sebou první nahrávky, ještě nás čeká několik dotáčecích dní, finální mixování a pak už snad na světě bude o několik středozemských písní více.

A pokud chcete vidět, jak to tentokrát ve studiu probíhalo, podívejte se na fotogalerii z nahrávání.

AHO

Reportéři Rádia Středozem

09.03.2016

Rádio Středozem má nové reportéry, přesněji hobití reportérky!

S potěšením dáváme ve známost že ve spolupráci s blogem Mittalmar vzniká nový projekt rozhovorů ze Středozemě. Původní nápad Mittalmaru na sepsání a následné zveřejnění rozhovorů s lidmi působícími v tolkienovské oblasti u nás se rozšířil. Slovo dalo slovo a dohodli jsme se na současném vytvoření audioverze rozhovorů. Kromě textové verze na Mittalmaru se tedy můžeme těšit i na mluvenou verzi, která bude zveřejněna na našem webu.

Hobiti reportérky Irith a Polly

Podle obrázku "zuřivých hobitích reportérek" Irith a Polly je jasné, že jim jen tak nějaký objekt jejich zájmu neunikne :) Zanedlouho k nim snad přibude i Pomněnka, jako reportérka pro Brno a okolí. Doufejme tedy, že brzy začnou vznikat rozhovory, které postupně budeme zveřejňovat a že se dozvíme spoustu zajímavých věcí nejen z oblasti tolkienovské hudby. Tímto se také přimlouváme u případných oslovených respondentů aby vyšli našim reportérkám vstříc při uskutečňování tohoto projektu.

Tak brzy na shledanou při nějakém tom mluveném slově u nás na rádiu!

AHO