Novinky

Rozhovor s Doubravkou

21.11.2016

A máme tu dlouho očekávaný rozhovor s Doubravkou Mortemir vai Eledar, který čeká na světlo světa už od letošního jara!

Doubravka, multiinstrumentalistka a písničkářka, se objevila ve středozemských kruzích až v poměrně nedávné době. Nicméně kdo zná a poslouchá písničky od Laega, tak ví, že to rozhodně nebylo znenadání. V jejích písničkách můžeme najít ráznost i křehkost a často i netradiční pohled na věci jinak tradiční, nebo třeba spoustu malebných citoslovcí. V současné době se Doubravka zkouší věnovat i literární tvorbě a divadlu.

V rozhovoru se můžeme dozvědět třeba to, jak vznikla její první písnička nebo čím vším se ve svém volném čase také zabývá, čímž potěšíme nejen fanoušky trabantů. :)

Byl pořízen v jedné nejmenované pražské čajovně, což i méně pozorný posluchač zaregistruje při jeho poslechu (prosím respektujte odpovídající technickou kvalitu záznamu), a i přes časový odstup od jeho natočení je tam spousta překvapivých informací, tedy aspoň pro mne. :)

Textový přepis rozhovoru včetně zajímavých detailů o jeho vzniku je samozřejmě dostupný na blogu Mittalmar.

Příjemný poslech!

AHO

Podzimní koncert v Carpe Diem

09.10.2016

Poetické Hudební Společenstvo zve všechny příznivce středozemské hudby na podzimní koncert v pražském klubu Carpe Diem dne 2.11.2016 v 19:00 hodin.

Klub Carpe Diem je dle popisu na svých stránkách velmi rozmanitý prostor. A onoho večera té rozmanitosti bude snad ještě o něco více. Poetické Hudební Společenstvo inspirované poetikou Ardy zkusí klub i všechny přítomné posluchače přenést na chvíli do lůna Středozemě. 

Můžeme se těšit na Katku Schwarzerovou, Katku Garcia, Doubravku Burianovou, Petra Bohdana, Vláďase Kučeru a Aha. Zazní tóny harfy, kytar, houslí, fléten, akordeonu či dud podpořených bezpražcovou baskytarou a samozřejmě vícehlasy nejen v podání Katky a Katky. :)

A pokud chcete pomoci s propagací a vyvěsit někde plakátek v tištěné podobě, je možné jej stáhnout zde.

Hezký zlatý podzim a na shledanou ve Středozemi - tedy v Carpe Diem.

AHO

Rozhovor s Bardětem

28.09.2016

Hobití reportérky z Mittalmaru tentokráte zpovídaly kytaráře, kytaristu, skladatele, multiinstrumentalistu, kterému hraje snad vše, na co sáhne - Vojtu Barděte Domina.

Vojta je pro mne v tolkienistickém světě takovým malým zjevením. Zjevením v tom nejlepším slova smyslu, protože se před několika lety náhle objevil a zapojil se do všech možných i nemožných středozemských aktivit. Báječně hraje nejen na kytaru, ale snad na každý nástroj, který se mu dostane do rukou, skládá středozemskou (i jinou) hudbu, snad časem dojde i na texty, vystupuje s Falešným společenstvem, Hlasy Středozemě, Poetickým Hudebním Společenstvem či v samostatném projektu The Flight of the Noldor, účastní se LARPů a dalších akcí a takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho. 

Bardě je zkrátka nedílnou součástí naší Středozemě a pomáhá ji spoluvytvářet, takže není divu, že si na něj počíhaly i hobití reportérky z Mittalmaru a jednoho červnového odpoledne vznikl tento rozhovor.

Textový přepis rozhovoru včetně zajímavých detailů o jeho vzniku je tradičně dostupný zde na blogu Mittalmar.

Příjemný poslech nebo počtení!

AHO