Novinky

PHS Open Air

22.06.2022

Neformální vystoupení Poetického Hudebního Společenstva, se uskuteční v úterý 28.6. v 18:00 tentokrát pod širým nebem v amfiteátru na Albertovských svazích.

Pro všechny, kdo by si ještě před prázdninami chtěli poslechnout a zazpívat něco středozemské hudby přichystalo PHS netradiční (a neformální) setkání na Albertovských svazích. Budeme pod širým nebem, tak uvidíme, co na to orli - přiletí? 

A vzhledem k tomu, že koncert je blízko naší pravidelné zkušebny na Viniční, tak máme záložní variantu i v případě nehezkého počasí (sice ne pro velké davy, ale máme).

Přijďte! Těšíme se na Vás.

Za PHS

AHO

Hudební čaj v Liliovce

09.04.2022

Poetické Hudební Společenstvo obnovuje tradici občasných hudebních posezení. Dovolujeme si vás pozvat do Liliové čajovny na to první letošní tento čtvrtek 12.5. od 19:00.

Pokud jste si letos ještě pořádně nezazpívali u čaje, můžeme to společně napravit tento čtvrtek v Liliové čajovně. Kromě tradičně lahodného občerstvení čajového nás čeká i neméně lahodné občerstvení středozemsky hudební. Takže pokud budete mít cestu kolem, neváhejte a zastavte se na pár písní, šálek a kus řeči.

A pro osvěžení paměti přidávám pár fotografií z jednoho z dřívějších posezení.

Za PHS zve

AHO

Pád Doriathu konečně bude!

24.02.2022

Nový muzikál Falešného společenstva Pád Doriathu bude k vidění začátkem dubna!

Od posledního vystoupení Falešného společenstva na (zatím) posledním Tolkienconu uplynuly už víc jak dva roky a vzhledem k nepříliš slibné vyhlídce jeho brzkého konání v náhradním termínu se Falešné společenstvo rozhodlo uvést svůj nový muzikál Pád Doriathu po vlastní ose.

Odehraje se v neděli 3. dubna od 15:00 v sále Unitaria v Anenské 5, Praha 1.

Sál má bezbariérový přístup a přes sto míst k sezení na židlích. Ty se vám budou hodit, protože představení je dlouhé cca 3 hodiny. Zvažte tedy, jestli takovou dobu vydrží menší děti, aniž by se začaly nudit!

Vstupné bude dobrovolné, nicméně je třeba si rezervovat místa oproti vratné záloze 100 Kč za osobu. Majitelé sálu by též velmi uvítali, kdyby se účastníci divadla mohli upsat do seznamu podobně jako na Tolkienconu, a to zejména, pokud se počítají ke kategorii "senior" nebo "dítě" – sál byl nedávno rekonstruován z veřejných prostředků a musí vykazovat činnost.

O rezervace si pište na e-mail falesnespolecenstvo(zavináč)hotmail.com, obratem dostanete instrukce k platbě.

Kdyby vám termín nevyhovoval a opravdu hodně byste chtěli představení vidět, napište na výše uvedený e-mail. Obdržíte informaci, zda je ještě místo na neveřejné generálce.

„Pád Doriathu“ dějem i hudebně navazuje na předchozí představení Falešného společenstva „Beren a Lúthien“, „Húrinovy děti“ a „Fëanor a jeho synové“. Pokud se tedy budete chtít pro ještě lepší orientaci v ději náležitě připravit, můžete si tato představení připomenout na YouTube kanále Falešného společenstva: https://www.youtube.com/playlist?list=PLpAHz4nHJeS4qjo4Bd0WEVN10vxlbpi3R

Falešné společenstvo se těší na své diváky!

za FS Elsa