Novinky

PHS v Čáslavi

05.08.2019

V sobotu 10.8.2019 vystoupí PHS na Čáslavském hudebním festivalu.

Na tradičním Čáslavském hudebním festivalu tentokrát posluchači zavítají na krátký čas do Středozemě, a to při vystoupení Poetického Hudebního Společenstva. Chystá se zde vystoupit v plné sestavě zhruba v 15:00 na asi hodinovém představení. Pokud Vás prázdninové toulky zanesou až někam sem, určitě se zastavte.

Čáslavský hudební festival

Těšíme se na Vás!

Za PHS srdečně všechny posluchače zve

AHO

PHS v A Maze in Tchaiovna

19.06.2019

Přijďte na neformální středozemské hudební setkání s PHS v A Maze in Tchaiovna v úterý 25.6.2019 v 19:30.

Tentokrát je, vzhledem k místu konání, připraven středozemský repertoár čistě v anglickém provedení, nicméně čaj bude zajisté stejně lahodný, jako bychom zpívali česky.

PHS v A Maze in Tchaiovna

Za Poetické Hudební Společenstvo, jež se na Vás opět moc těší, zve

AHO

Pád Gondolinu

11.06.2019

Falešné společenstvo rozjíždí nahrávání jednoho ze svých prvních projektů – české verze písňového cyklu Alexe Lewise „The Fall of Gondolin“.

Už přes dvacet let jsou písničky jako např. Lorgan, Přechod přes Sirion, Pán hlubin či Sedm bran vryty v povědomí mnoha českých tolkienistů. Do Čech se Pád Gondolinu dostal v roce 1995 a mezi lety 2004 a 2006 vznikly jeho české překlady. Písně jsou stále oblíbené a často hrané. Z řad fanoušků i ze samotného Falešného společenstva vzešla touha a potřeba je zaznamenat o trochu lépe, než na domácí diktafon. Na jaře 2019 byl tedy s podporou webu Písně Středozemě nahrávací projekt „Pád Gondolinu“ konečně odstartován!

Obrázek: Šárka Škorpíková

Do prvního kola bylo vybráno pět písní, které si nyní můžete poslechnout: Lorgan, Voronwë, Přechod přes Sirion, Tunel a Vrbová země. Nahrávání dalších se chystá. O historii projektu „Pád Gondolinu“ v Anglii i u nás se můžete více dočíst na stránce „uskupení“ Pád Gondolinu.


Falešné společenstvo doufá, že budete mít příjemný poslech.

Elsa