Novinky

Písně Středozemě na Spotify a iTunes

15.11.2020

Písně z našeho webu můžete nově poslouchat prostřednictvím služeb jako jsou Spotify, iTunes a další.

Pokrok nelze zastavit ani ve Středozemi. A protože klasickým nosičům a zejména mechanikám, na kterých by bylo možné je přehrát, téměř odzvonilo a formát Rádia Středozem z našeho webu už úplně nevyhovuje široké paletě nejmodernějších zařízení, přidáváme další kanály, na kterých si naše písničky můžete poslechnout.

Písně Středozemě na Spotify a iTunes

Pozorný návštěvník stránek si jistě všiml nových ikonek v levém sloupci vedle nadpisu Novinky, z nichž nejdůležitějšími jsou právě nové dvě v zelené a červené barvě. Jedná se o nejrozšířenější služby jimiž jsou Spotify a iTunes (či Apple music), ale najdete nás i na některých dalších, na které umí distribuční služba, již používáme, písničky umístit.

Zatím se nám podařilo na nové kanály umístit velkou část písniček a další budou postupně přibývat. Výhodou je i jejich sdružení v rámci jednotlivých alb a cyklů, pokud jsou jejich součástí. Některé písně však kvůli autorským právům bohužel na těchto kanálech zveřejnit nemůžeme (zejména ty s původními texty J.R.R. Tolkiena). Naštěstí je to výrazná menšina.

Tak hezký poslech, ať už si středozemské písničky najdete kdekoliv!

AHO

Slavnosti Středozemě

24.09.2020

Poetické Hudební Společenstvo vydává své první CD s názvem Slavnosti Středozemě.

Najdete na něm autorské písně, inspirované trilogií Pán Prstenů. Písně z CD Slavnosti Středozemě odkazují na nejrůznější slavnostní příležitosti ve Středozemi, ať už se jedná o elfskou slavnost, hobití dožínky, večerní pozdrav či slunovraty. Písně jsou tematicky členěné dle ročních období, dále na ranní a večerní písně, a písně slavnostní.

Na nahrání a přípravě se podíleli všichni členové Poetického Hudebního Společenstva, ať už ti stávající nebo bývalí – tedy Kateřina Schwarzerová, Kateřina Garcia, Aho, Míša Svatošová, Vlaďas Kučera, Máša, Petr Bohdan, Filoména Dominová a Doubravka Ježková, dvorním nahrávacím přístavem opět bylo hudebnistudio.cz pod vedením Vlastíka Červenky. CD je doplněno bohatě graficky vypraveným bookletem s písňovými texty protkanými quienijskými překlady názvů, jejichž autorem je Quen.

PHS Slavnosti Středozemě

A protože teď nejspíš nebude mnoho koncertů, kde bychom CD mohli šířit, Michael Bronec nám laskavě nabídl, že je vystaví v internetovém obchodě svého nakladatelství Straky na vrbě. Pro zájemce je tedy k dispozici na tomto odkazu. Druhou možností, jak CD získat, je kontaktovat přímo PHS na adrese phs@pisnestredozeme.cz a domluvit se na osobním předání.

Obsah CD Slavnosti Středozemě

My máme z CD radost, doufáme, že ji přinese i Vám.

Vaše PHS

CD Slavnosti Středozemě rozbalené

Koncert PHS v chaberském kostele

26.08.2020

Poetické Hudební Společenstvo zve v neděli 30.8.2020 v 18:00 všechny příznivce tolkienistické hudby na koncert do kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Chabrech.

Po delší odmlce způsobené neblahými koronavirovými okolnostmi se PHS opět sejde s příznivci nejen tolkienovské hudby na společném koncertě. Tentokrát se jedná o benefiční vystoupení v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Chabrech.

Můžeme se těšit jak na již tradiční písně z repertoáru PHS, tak na úplné novinky, některé přímo z nově chystaného CD Slavnosti Středozemě.

Tímto též děkujeme Jenovéfě Kučerové za milé pozvání a těšíme se na Vás!

Za PHS,

AHO