Novinky

See the English version of this web

28.06.2013

Especially for all of our not Czech speaking friends we made some basic tranlation of this web. Thanks to Hanka Kopecká and Lemming who helped us with the translation.

You can read the information about the authors and bands in English version now and also the menu and all the controls are translated.

However, most of the songs are written / recorded in Czech, but there are also some in English or Quenya. If you want to filter the songs of concrete language, please go to the Songlist and set the desired language in the filter like this:

Language filter

Even for Czech songs there are names translated in the song detail page and the same for bandnames. May be we will also provide a rough translation of the song's lyrics during the time for the favourite songs.

If you have any ideas for improving the English version of the web, please contact the web admin (see Contacts page).

Enjoy the web!

AHO
(project coordinator) 

 Special thanks to Hanka Kopecká and Lemming for the help with tranlation!

Cyklus Chvála podzimu

10.06.2013

Na našich stránkách je možné nově najít písně na texty od Laisi Finwen z cyklu Chvála podzimu. Hudbu složili Yanwe Lindamen, Indil Meliel a Pavel Ferst

Cyklus Chvála podzimu, jehož skutečným autorem ve Středozemi je elfský bard Tuilindo Neldorion, vznikl vlastně kvůli slavnosti Díkůvzdání, která se koná na podzim, a obsahuje tyto písně:

V současnosti jsou písně k dispozici pouze ve formě notových zápisů. V letních měsících se však chystá nahrávání se skupinou Filia, snad si je tedy budeme moci brzy poslechnout.

AHO

Devět nových písní

03.06.2013

První výsledky jarního nahrávání jsou tu - na web přibyly zbrusu nové nahrávky písní Poetického a Falešného společenstva.

I když se na jaře na první pohled mnoho věcí nedělo, opak byl pravdou. Probíhalo nahrávání ve studiu JM studio pod taktovkou V. Červenky s autory z Poetického a Falešného společenstva. Výsledkem jejich pilné práce je (prozatím) devět nových nahrávek jak starších tak nových písní z autorské dílny Daniely Binderové, Petra Bohdana, Katky Garcia, Lemminga a Kateřiny Schwarzerové.

Písně můžete najít přímo na úvodní stránce mezi novinkami, nebo následujte odkazy v tomto seznamu:

Tím však seznam chystaných novinek nekončí. V nejbližší době plánujeme dokončení rozpracovaných nahrávek písní Sláva Númenoru, Námořní objevy a nové studiové verze známé Minas Tirith.

Přejeme příjemný poslech nejen v Rádiu Středozem, kde se nám celková doba přehrávání prodloužila o více než 25 minut. A nezapomeňte hlasovat i pro tyto nové písničky!

AHO