Novinky

Cyklus Chvála podzimu

10.06.2013

Na našich stránkách je možné nově najít písně na texty od Laisi Finwen z cyklu Chvála podzimu. Hudbu složili Yanwe Lindamen, Indil Meliel a Pavel Ferst

Cyklus Chvála podzimu, jehož skutečným autorem ve Středozemi je elfský bard Tuilindo Neldorion, vznikl vlastně kvůli slavnosti Díkůvzdání, která se koná na podzim, a obsahuje tyto písně:

V současnosti jsou písně k dispozici pouze ve formě notových zápisů. V letních měsících se však chystá nahrávání se skupinou Filia, snad si je tedy budeme moci brzy poslechnout.

AHO

Devět nových písní

03.06.2013

První výsledky jarního nahrávání jsou tu - na web přibyly zbrusu nové nahrávky písní Poetického a Falešného společenstva.

I když se na jaře na první pohled mnoho věcí nedělo, opak byl pravdou. Probíhalo nahrávání ve studiu JM studio pod taktovkou V. Červenky s autory z Poetického a Falešného společenstva. Výsledkem jejich pilné práce je (prozatím) devět nových nahrávek jak starších tak nových písní z autorské dílny Daniely Binderové, Petra Bohdana, Katky Garcia, Lemminga a Kateřiny Schwarzerové.

Písně můžete najít přímo na úvodní stránce mezi novinkami, nebo následujte odkazy v tomto seznamu:

Tím však seznam chystaných novinek nekončí. V nejbližší době plánujeme dokončení rozpracovaných nahrávek písní Sláva Númenoru, Námořní objevy a nové studiové verze známé Minas Tirith.

Přejeme příjemný poslech nejen v Rádiu Středozem, kde se nám celková doba přehrávání prodloužila o více než 25 minut. A nezapomeňte hlasovat i pro tyto nové písničky!

AHO

Nové písně od Jitky Žídkové

15.03.2013

Na web přibyly nové nahrávky písní Jitky Žídkové a to Tryzna za Prsten a pracovní nahrávka písně Daeron.

Písničky vlasně nejsou nové byly nahrány již více než před rokem. V první z nich - Tryzně za Prsten - se zpěvu Sauronova partu s chutí ujal Laeg. Nahrávka písně Daeron je vlastně nedokončená pracovní verze z domácího nahrávání u Žídků, ale díky její výjimečnosti ji zveřejňujeme jako jednu z verzí písně. V hlavním partu zde můžeme slyšet Petra Žídka dále pak Elišku Nejedlou a Laega. Na svoji definitivní oficiální nahrávku Daeron však bohužel stále čeká.

S Jitkou už plánujeme nahrání i dalších jejích písniček, snad si tedy brzy budeme moci poslechnotu třeba Tarkovu píseň a nebo zjistit, že Athelas je docela príma ...

AHO