Novinky

Beren a Lúthien a další novinky

01.04.2020

Máme tu pro všechny posluchače novou píseň z našeho nahrávacího projektu a také několik novinek ohledně chystaného CD Poetického Hudebního Společenstva.

Nahrávka písně Beren a Lúthien nevznikala lehce, ale nakonec byly všechny těžkosti a nástrahy překonány a my se můžeme zaposlouchat do libých tónů harfy a flétny a nádherného zpěvu Katky Garcia a Katky Schwarzerové, které doplňují hlasy Petra Bohdana a Aha.

Katka Schwarzerová a Káťa Garcia

Píseň vznikala v průběhu posledních dvou let jako součást nahrávacího projektu. A asi jste si všimli, že ačkoli se s PHS "zavíráme" pravidelně do studia, tak zase tak moc písní nezveřejňujeme. A má to samozřejmě svůj důvod.

Pustili jsme se totiž do přípravy CD (ano, toho archaického hudebního nosiče :) s názvem Slavnosti Středozemě. Aktuálně máme hotovou kompletní práci ve studiu a pilně pracujeme na grafické podobě alba. Můžete se v něm těšit na tradiční instrumentaci PHS, vícehlasy a spoustu středozemských témat popisujících důležité okamžiky v našem oblíbeném Tolkienově světě. To vše v podání Katky Schwarzerové, Katky Garcia, Petra Bohdana, Vlaďase Kučery, Filomény Dominové, Míši Svatošové, Máši a Aha.

Nahrávání v Petrovicích jaro 2019

Z původního plánu nachystat křest na první polovinu letošního roku bohužel kvůli neblahým okolnostem sešlo, ale snad bude příležitost se brzy zase sejít a křest uskutečnit - třeba na podzim? Uvidíme.

PHS při nahrávání v Petrovicích - jaro 2019

Do té doby hodně světla na Vašich cestách a hodně povzbudivé hudby v srdcích.

AHO

Glindarovy písně

14.02.2020

S radostí uvádíme řadu Glindarových písní z jeho nového alba Echoes from Middle-Earth.

Na letošním Tolkienconu 2020 jsme měli možnost shlédnout v sobotním večerním pásmu představení italského hudebníka, skladatele a tolkienisty Glindara, jehož koncert doprovázel svojí prací i rumunský ilustrátor Bogdan Graciun.

Písně pocházely z alba Echoes from Middle-Earth vydaného na sklonku roku 2019 obsahujícího 11 písní inspirovaných trilogií Pán prstenů. Můžeme se zde zaposlouchat do tónů kytar, kelstské harfy, flétny, mandolíny, houslí a dalších nástrojů. Písně, které vznikaly postupně od roku 2000, se dotýkají jak hlavní dějové linky příběhu tak i témat méně známých. Můžeme se tak těšit na Froda, Gluma, hospodskou hobití píseň, Stromovouse, ale třeba i na Toma Bombadila či entí vzpomínku na Tauremornalómë.

Glindar working on Echoes from Middle-Earth

Díky laskavému Glindarovu svolení můžeme kompletní obsah jeho alba zveřejnit na našem webu Písně Středozemě a zaposlouchat se do něj ať už samostatně nebo na Rádiu Středozem. Písně jsou doplněny o nádherné ilustrace z dílny ilustrátorů jako jsou Andrea Piparo, Ted Nasmith, John Howe, Kip Rasmussen a samozřejmě již zmíněný Bogdan Craciun.

Bogdan Craciun, Music to the Ears

Všechny písně jsou nejlépe dostupné z úvodní stránky webu, kde je naleznete mezi novinkami či ze seznamu uvedeného níže, kde nás postupně provedou celým příběhem.

Nezbývá, než popřát příjemný poslech!

AHO

Slunovratový koncert PHS

17.11.2019

17. prosince od 19:30 v pražském Freemasonic Club Pub proběhne poslední letošní veřejné vystoupení Poetického Hudebního Společenstva.

Dávná noc dnes nadchází,
pijme na ni, přátelé...

aneb zveme všechny příznivce hudby inspirované světem J.R.R. Tolkiena na poslední veřejné vystoupení Poetického Hudebního Společenstva v tomto roce. Slunovratový koncert se uskuteční 17. prosince 2019 od 19:30 ve známém prostředí Freemasonic Club Pub na Týnské 10, Praha - Staré Město.

Slunovratový koncert PHS

Těšíme se na vás!

PHS