Novinky

Staré dobré víno

29.12.2013

Jako staré dobré víno jsou písně z archivu Poetického společenstva, pojďme si poslechnout další tři.

Tentokrát zveřejňujeme nahrávky z období 1995 - 1998, jedna z nich pochází dokonce přímo z první oficiální nahrávky PS, která snad koluje ještě někde po světě ve formě magnetofonových kazet. Nahrávky byly opět přidány jako doplňkové verze k těmto písním:

Možná, že někde mezi fanoušky kolují i další nahrávky, které ještě nemáme, případně by se našly i fotografie z vystoupení Poetického společenstva - fotografií je opravdu poskrovnu. Prosím, pokud něco z toho máte a jste ochotni přispět do archivu PS v rámci našeho projektu, neváhejte a ozvěte se na kontaktní email nebo napište přes facebook.

Zpěvník PS

Za každý takový příspěvek budeme opravdu vděčni.

AHO

Nové písně od Máši

23.12.2013

Máme tu první výsledky podzimního nahrávání, jimiž jsou čtyři nové nahrávky písniček od Máši Súrendil Klepetkové.

Jsem rád, že můžeme v našem projektu přivítat Mášu Súrendil Klepetkovou, jejíž působení v oblasti tolkienistické hudby rozhodně nejde přehlédnout. Na podzim se v rámci našeho projektu podařilo nahrát čtyři Mášiny písně. 

  • Aredhel
  • Cále Palua
  • Když sú byla
  • Ni Auta Numenna

Pojďme se tedy za poslouchat do příběhu z časů Gondolinu, teskné elfské písně jež je obrazem uzavření před světem, "veselé" lidové skladby z plání Rohanu nebo převzaté balady od ruské bardky Telennis, kterou máša přebásnila. Jsou k dispozici na úvodní stránce mezi novými písněmi nebo třeba zde v Mášině profilu.

A můžeme se těšit i na další písně od Orsejky, Daniely a Laega, které se již chystají v masteringové dílně pana Červenky.

Hezký poslech.

AHO

Tolkiencon 2014

16.12.2013

Tradiční setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena se koná na tradičním místě už za měsíc a bude zde opět co poslouchat.

Tolkiencon letos, přesněji tedy na počátku příštího roku, proběhne v termínu 17 - 19. ledna 2014 v Praze na ZŠ Grafická. V rámci akce se můžeme těšit jistě na besedy, přednášky, taneční a různé jiné dílny, divadlo, obchůdek, elfí koutek, ale také hlavně na řadu hudebních představení, na která se již hudebníci i uskupení pilně připravují.

Falešné společenstvo chystá hudebně - taneční provedení příběhu Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, jehož zkoušky již probíhají. Dle posledních informací letos bude představení opravdu výpravné, bude při něm využito na šedesát různých kostýmů a rekvizit, přičemž hromadné rekvizity typu "zlobří pytle na trpaslíky" jsou brány jako jedna položka. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak si letos Falešné společenstvo s touto hudební, divadelní a také "logistickou" výzvou poradí.

Hlasy Středozemě také nezahálejí, na letošní představení v rámci TC se připravuje koncert nabitý nejen původními písněmi z repertoáru Poetického společenstva, ale i skladbami novějšími. A jestli neselže organizace nebo technika bude představení tentokrát nazvučeno, na což se uskupení připravovalo mimo jiné na říjnové zvukové zkoušce, která proběhla přímo na místě činu - viz fotografii.

Hlasy Středozemě na zvukové zkoušce v ZŠ Grafická 27.10.2013

A můžeme se jistě těšit na již tradiční bardské vystoupení Máši Súrendil Klepetkové, Laega Mortemira či skupinu Radek Rath Malý a přátelé, která jsou již avizována v programu.

Nezapomeňte se na Tolkiencon 2014 včas registrovat na stránkách www.tolkiencon.cz, kde je možné najít další podrobnosti týkající se programu a organizace conu.

AHO