Novinky

O Gondorský semenáček 2017

04.04.2017

Mittalmar vyhlašuje již druhý ročník soutěže O Gondorský semenáček.

O Gondorský semenáček je tvůrčí soutěž inspirována světem profesora J.R.R.Tolkiena – Středozemí.

Zúčastnit se může každý, kdo má tvůrčího ducha, otevřenou mysl a srdce ve Středozemi. Soutěží se ve čtyřech kategoriích – Próza, Poezie, Ilustrace a Artefakt. Příspěvky musí jevit prvky inspirace Tolkienovým dílem. I pro letošní rok je zvolené téma, a to tentokrát téma „Na počátku“.

O Gondorský semenáček - plakát

Vaše díla bude hodnotit pětičlenná porota, čtyři „Mistři“, porotci znalí oboru – Daniela Binderová, Laisi Finwen, Rioli Ahyaminke a Ondřej „Nerion“ Janovský. Pátý porotce bude z řad organizátorů.

Uzávěrka soutěže je 22. září 2017, na Den všeho hobitstva. Vyhlášení proběhne na TolkienConu 2018. Detailní propozice soutěže naleznete na blogu Mittalmar v rubrice Semenáček. Aktuality pak na facebookové stránce soutěže

Na Vaše díla, ovlivněná sněním ve Středozemi, se těší

Mittalmar

Rozhovor s Danielou Binderovou

12.03.2017

Přinášíme původní rozhovor hobitích reportérek z Mittalmaru s Danielou Binderovou o řadě událostí a zajímavostí z historie i současnosti našeho středozemského dění. Rozhodně si jej nenechte ujít!

Rozhovor s Danielou je snad jedním z nejzajímavějších vůbec, tedy aspoň pro mne. Daniela má opravdu široký záběr a byla u řady důležitých událostí a projektů týkajících se naší tolkienovské komunity. Jmenujme namátkou třeba práci ve Společnosti přátel díla J.R.R. Tolkiena, založení a působení Falešného společenstva, vznik zpěvníku Písně ze Středozemě, členství v Hlasech Středozemě, vznik tohoto webu nebo projekt The Flight of the Noldor. A o řadu svých zážitků se s námi Daniela v rozhovoru ochotně podělí.

Irith, Polly a Pomněnka navštívily Danielu v září 2016 v jejím domácím prostředí, pustily se (po mírně dobrodružné cestě) do rozhovoru opravdu pořádně a myslím, že si u něj užily i spoustu legrace. Jedná se o dosud nejdelší materiál v sérii rozhovorů a za jeho zpracování do textové podoby patří našim hobitím reportérkám (jmenovitě Polly) velký obdiv. Textovou podobu rozhovoru tedy hledejte opět na blogu Mittalmar.

 

 

Příjemný poslech!

AHO

Jarní hraní v Liliovce

23.02.2017

Poetické Hudební Společenstvo zve 7.3.2017 v 18:30 všechny příznivce středozemské hudby na malé předjarní posezení do Liliové čajovny v Praze.

Tolkiencon je již více než měsíc za námi a určitě by nebylo špatné si opět někde posedět s douškem dobrého čaje a několika tóny středozemské hudby. Pokud tedy budete mít příležitost, zastavte se v Liliové čajovně v úterní podvečer na počátku března. 

Kromě zmíněného čaje se můžete těšit na setkání s písněmi v podání Poetického Hudebního Společenstva a snad i na nějaké to povídání. A možná se chystá i nějaké překvapení.

Setkání v Liliové čajovně březen 2017

Budeme se těšit!

AHO