Novinky

Rozhovor s Petrem Bohdanem

16.05.2016

A máme zde první rozhovor reportérů z Mittalmaru a to s Petrem Bohdanem alias Bóžou.

Petra Bohdana asi není třeba dlouho představovat, neboť kdo se pohybuje v oblasti tolkienovské hudby, nemohl se s ním nesetkat. Bóža zpívá, skládá, tvoří, hraje, působil a působí v řadě uskupení a byl snad téměř u všeho co se ve středozemské hudební tvorbě odehrálo.

Není proto divu, že se dostal i do hledáčku našich zuřivých hobitích reportérek Irith a Polly. Zřejmě nebylo jednoduché Bóžu zastihnout a tak si na něj počíhaly přímo ve víru města uprostřed toho všeho ruchu a shonu. Ten je mimochodem patrný i v nahrávce, proto prosím respektujte tedy přiměřenou kvalitu záznamu, který se odehrával přímo v terénu, nikoli ve studiu.

Slovy reportérek: "Sešli jsme se jednoho čtvrtečního odpoledne na Florenci. Oběhli jsme 150 míst okolo, než jsme definitivně zakotvili na lavičkách na Náměstí Míru, což bylo jediné aspoň trochu použitelné neplacené místo k nahrávání. Sice nám za zády hrála dechovka a chodili lidé, ale to už k atmosféře povídaní o písničkách patří, ne?"

A jestli Vás zajímá třeba jaká je Petrova oblíbená postava, jak skládá písně, jak vzpomíná na události na Novém Hradě nebo co je to brnířina, neváhejte se zaposlouchat. A pro ty, kdo raději čtou, doporučuji přepis rozhovoru na blogu Mittalmar.

Kromě protagonistů se na přípravě rozhovoru podílely i Pomněnka a Daniela Binderová, které pomohly s přípravou otázek.

A brzy snad na shledanou u dalších rozhovorů.

AHO

The Flight of the Noldor

05.05.2016

Právě jsme zveřejnili písně z prvního letošního nahrávání a to z cyklu The Flight of the Noldor od Alexe Lewise.

Letošní jaro, přímo nabité nahráváním, přináší první písně. Právě byl dokončen mastering skladeb z cyklu The Flight of The Noldor od Alexe Lewise. Písně jsou se svolením autora nahrány s českými texty jejichž překlad z anglických originálů má "na svědomí" Daniela Binderová.

Kdo se setkal s usměvavým a milým Alexem Lewisem na Tolkienconu 2013, snad mohl tušit, že jeho návštěva a sblížení s okruhem lidí kolem Falešného Společenstva ještě přinese ovoce v podobě další spolupráce. A nyní můžeme být rádi, že se tak opravdu stalo.

Alex Lewis na TC 2013

Ve studiu se při nahrávání prvních pěti písní cyklu sešli sešli Elsa (Eliška Nejedlá), Bardě (Vojta Domin), Daniela Binderová, harfenistka Aredhel (Františka Andršová), Lemming (Michal Kára) hrající na cajón a sboristé Lokýt (David Beneš), Nerion (Ondřej Janovský) a Sam (Jaroslav Samoel). V režii usedl Vlastík Červenka, organizace se ujala Elsa a pustili se do těchto pěti písní:

  • Zatracený (The Dispossessed)
  • Přísaha (The Oath)
  • Fingolfin v Hithlumu (Fingolfin in Hithlum)
  • Proroctví Severu (The Prophecy of the North)
  • Ani jednu (None and None)

Písně je možné nejlépe poslechnout z úvodní strany, kde je najdete mezi novinkami, či ze stránky The Flight of The Noldor, kde jsou pěkně pospolu - písně i protagonisté. :)

Hezký poslech!

AHO

(za fotografii z TC 2013 děkujeme (snad) Lemmingovi)

Jarní nahrávání 2016

10.04.2016

Jaro se ještě ani pořádně nerozkoukalo a letošní nahrávání už je v plném proudu, tentokrát rovnou ve dvojnásobném vydání!

Na počátku dubna se totiž uskutečnila hned dvě nahrávání v rozmezí dvou týdnů. Na páskách (tedy dnes už spíše na discích) zanechaly stopu další písně z pera Katky Schwarzerové, Petra Bohdana, Katky Garcia, Doubravky Burianové, Aha a nahrávky cyklu The Flight of the Noldor od Alexe Lewise v českých překladech Daniely Binderové a aranžích Vojty Barděte Domina a Elišky Nejedlé.

Poprvé do studia na nahrávání zavítali harfenistka Aredhel a sboristé Lokýt se Samem a Nerionem a pomoci jim přišel ostřílený Lemming. Na vše samozřejmě dohlížel z režie Vlastík Červenka.

Aredhel a harfa

A tentokrát ještě patří velké poděkování Pavlu Píšovi, který, kromě toho, že středozemským písním fandí a objevuje se téměř na všech vystoupeních, naše nahrávání nezištně podpořil!

Máme tedy za sebou první nahrávky, ještě nás čeká několik dotáčecích dní, finální mixování a pak už snad na světě bude o několik středozemských písní více.

A pokud chcete vidět, jak to tentokrát ve studiu probíhalo, podívejte se na fotogalerii z nahrávání.

AHO