Novinky

Koncert PHS v chaberském kostele

26.08.2020

Poetické Hudební Společenstvo zve v neděli 30.8.2020 v 18:00 všechny příznivce tolkienistické hudby na koncert do kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Chabrech.

Po delší odmlce způsobené neblahými koronavirovými okolnostmi se PHS opět sejde s příznivci nejen tolkienovské hudby na společném koncertě. Tentokrát se jedná o benefiční vystoupení v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Chabrech.

Můžeme se těšit jak na již tradiční písně z repertoáru PHS, tak na úplné novinky, některé přímo z nově chystaného CD Slavnosti Středozemě.

Tímto též děkujeme Jenovéfě Kučerové za milé pozvání a těšíme se na Vás!

Za PHS,

AHO

Koncert PHS na OZP 2020 bude!

03.04.2020

Vzhledem k situaci se plánovaný živý koncert PHS sice neuskuteční, ale namísto něj nabízíme záznam z vystoupení Poetického Hudebního Společenstva z Tolkienconu 2019.

My si Oslavu Zničení Prstenu a koncert Poetického Hudebního Společenstva zkrátka vzít nenecháme!

A nezabrání nám v tom ani horda skřetů ani členové Devítky ani nějaký nebuněčný fujtajblík vypuštěný (patrně) z Mordoru. :)

Díky Pavlu Vondřičkovi, který v loňském roce nejen výborně zvučil vystoupení PHS a Máši v rámci Tolkienconu 2019, ale který současně pořídil i kvalitní zvukový záznam, můžeme nyní tento nabídnout jako náhradu za původně plánovaný živý koncert na letošní Oslavě zničení prstenu. A kde že koncert probíhá? No právě tady na následujícím odkazu:

Záznam z koncertu PHS a Máši na Tolikenconu 2019

PHS při vystoupení v Klub Kafé Tercie 2017

A nenechte se, prosím, zmást obrazovou kulisou. Při přípravě materiálu jsem bohužel zjistil, že z původního vystoupení neexistuje (nebo se k nám alespoň nedostala) jediná fotografie. Proto jsem využil fotografie ze staršího vystoupení PHS v Klubu Kafé Tercie (u něhož zase nemáme záznam zvukový) a také z našeho "dvorního" nahrávacího studia v Petrovicích.

Máša ve studiu v Petrovicích 2017

Užijme si tedy společně vystoupení a zlepšeme si tak náladu v této izolované době.

A já se pro tuto chvíli omlouvám, musím totiž rychle na pódium, abych tam byl dříve, než si kliknete na odkaz! :)

AHO

Beren a Lúthien a další novinky

01.04.2020

Máme tu pro všechny posluchače novou píseň z našeho nahrávacího projektu a také několik novinek ohledně chystaného CD Poetického Hudebního Společenstva.

Nahrávka písně Beren a Lúthien nevznikala lehce, ale nakonec byly všechny těžkosti a nástrahy překonány a my se můžeme zaposlouchat do libých tónů harfy a flétny a nádherného zpěvu Katky Garcia a Katky Schwarzerové, které doplňují hlasy Petra Bohdana a Aha.

Katka Schwarzerová a Káťa Garcia

Píseň vznikala v průběhu posledních dvou let jako součást nahrávacího projektu. A asi jste si všimli, že ačkoli se s PHS "zavíráme" pravidelně do studia, tak zase tak moc písní nezveřejňujeme. A má to samozřejmě svůj důvod.

Pustili jsme se totiž do přípravy CD (ano, toho archaického hudebního nosiče :) s názvem Slavnosti Středozemě. Aktuálně máme hotovou kompletní práci ve studiu a pilně pracujeme na grafické podobě alba. Můžete se v něm těšit na tradiční instrumentaci PHS, vícehlasy a spoustu středozemských témat popisujících důležité okamžiky v našem oblíbeném Tolkienově světě. To vše v podání Katky Schwarzerové, Katky Garcia, Petra Bohdana, Vlaďase Kučery, Filomény Dominové, Míši Svatošové, Máši a Aha.

Nahrávání v Petrovicích jaro 2019

Z původního plánu nachystat křest na první polovinu letošního roku bohužel kvůli neblahým okolnostem sešlo, ale snad bude příležitost se brzy zase sejít a křest uskutečnit - třeba na podzim? Uvidíme.

PHS při nahrávání v Petrovicích - jaro 2019

Do té doby hodně světla na Vašich cestách a hodně povzbudivé hudby v srdcích.

AHO