Novinky

Místa Středozemě

27.01.2024

Zbrusu nové album Poetického Hudebního Společenstva s názvem Místa Středozemě je na světě!

Pro všechny, kteří byli na koncertu Poetického Hudebního Společenstva, jenž se konal v rámci letošního Tolkienconu, to není překvapením. Pro vás ostatní ovšem máme zprávu, že právě na zmíněném koncertu bylo pokřtěno úplně nové album PHS s názvem Místa Středozemě.

A další dobrou zprávou je, že album už je k mání i v internetovém obchodě Straky na vrbě, a to přesně tady. A pro ty, kteří snad ještě nemají první album PHS (Slavnosti Středozemě) máme zvýhodněnou nabídku a možnost získat obě alba současně a se slevou, a to přímo zde.

Album Místa Středozemě od Poetického Hudebního Společenstva

Album s názvem Místa Středozemě obsahuje 22 písní vztahujících se ke slavným i méně známým místům Středozemě, originální malby, texty písní a doprovodné texty o písních, místech i překladech do quenijštiny. Jsou zde jak písně již známé, tak naprosté novinky složené přímo pro toto album. Práce na něm trvaly téměř tři roky a jsme rádi, že se nám podařilo je dokončit a představit na letošním Tolkienconu, za což patří velké díky všem, kteří se na albu podíleli. Zejména pak vydavatelství Straky na vrbě a Michaelu Broncovi za nezištnou pomoc s vytvořením fyzické podoby alba.

Příjemný poslech přeje 

PHS

Záznam koncertu PHS z Carpe Diem

26.12.2023

Přinášíme záznam vystoupení Poetického Hudebního Společenstva z dubnového dvojkoncertu v klubu Carpe Diem Flora v Praze.

Děkujeme všem příznivcům středozemské hubdby za jejich neutuchající podporu a jako malý dárek přinášíme záznam z vystoupení Poetického Hudebního Společenstva v pražském klubu Carpe Diem z dubna 2023, který vznikl jako záznam druhé části dvojkoncertu se skupinou Cain Da Breth.

Děkujeme též Pavlovi Píšovi za obětavé pořízení technicky pokročilého záznamu našeho příležitostného snažení a těšíme se na další setkání v novém roce - třeba hned na lednovém Tolkienconu.

Za PHS

AHO

Slunovratové koncerty v Praze a Brně

02.12.2023

Poetické Hudební Společenstvo vás v rámci svého krátkého "turné" zve na slunovratové koncerty 13.12. v Praze a 15.12 v Brně.

Podzim stále jistěji předává svou vládu bílé zimě a nejen hobitům je teď nejlépe v noře za kamny, nebo možná spíše ve vyhřáté a zpěvem rozveselené hospůdce někde uprostřed Kraje. A my bychom rádi tuto středozemskou zasněženou atmosféru přenesli i do Vašich srdcí a uší.

Přinášíme tedy dva navazující slunovratové koncerty Poetického Hudebního Společenstva. První se uskuteční ve středu 13.12.2023 ve známém již to pražském klubu Carpe diem Flora v 19:30 hodin a s druhým v pátek 15.12.2023 v 19:30 zavítáme do historické brněnské krčnmy Stregobor.

PHS v Praze v Carpe Diem a v Brně v historické krčmě Stregobor

Můžete se těšit na večer plný hudby a povídání a nebojte, nebudou to pouze chmurné zimní písně, ale taky třeba na novinky o hudebním projektu Místa Středozemě na jehož dokončení teď s PHS usilovně pracujeme.

Těšíme se na Vás!

Za PHS

AHO