Novinky

Zimní spánek skončil

19.04.2015

Více než dvouměsíční "zimní spánek" je za námi, s jarem přišlo další nahrávání.

Tentokrát mezi autory, jejichž písně jsou na studiovém pracovním seznamu, vítáme zejména Jitku Žídkovou. Aby jí ve studiu nebylo smutno přidala se s dalšími písněmi Daniela Binderová a Aho. A na co se můžeme těšit? Zde je seznam písní:

  • Athelas
  • Tarkova píseň
  • Námořníkova žena
  • Mlžná cesta
  • Šťastné shledání
  • Postříbřená

Nahrávání duben 2015

Ve studiu je teď opravdu rušno, nahrávání se (kromě zmíněných autorů a hudebníků ostřílených z předešlých nahrávání) účastní také Hanka Kopecká (zpěv), Bětka (violoncello) a Lerin (basová flétna). Organizaci má opět pevně v rukou Eliška a studiové zařízení Vlastík Červenka. Další fotografie ze studia můžete najít zde v galerii.

Tento víkend jsme zvládli velký kus práce, tři písně jsou kompletní, další tři z velké části hotové, takže po dotáčkách a následném mixování přibudou na našem webu.

Snad to bude brzy!

AHO

Hlasy na Tolkienconu

02.02.2015

Poslechněte si zvukový záznam části koncertu Hlasů Středozemě z letošního Tolkienconu.

Jednou z hudebních událostí na letošním Tolkienconu byl i sobotní koncert neformálního uskupení Hlasy Středozemě. Po mnohaletých bojích se tentokrát už celkem obstojně podařilo nazvučit dolní tělocvičnu a koncert se i přes (obvyklý) časový pres s přípravami opravdu vydařil a to zejména díky skvělému a početnému publiku.

V odkazu výše naleznete zkrácený záznam části koncertu, který máme k dispozici díky Lennonce a Stevkovi. Za pozornost stojí například premiéra posměšné trpasličí písně s názvem O trpaslících, elfech a dámské přízni.

Cože to máme hrát?!

Hezký poslech!

AHO

CD Hobit představeno

21.01.2015

17. 1. 2015 proběhlo na Tolkienconu oficiální uvedení a křest nového CD Falešného společenstva Hobit.


Kdo CD ještě nemá a chce jej mít, tak další akce, na které bude možno si CD koupit, je Oslava zničení Prstenu, která proběhne 28. – 29.03.2015.

Kdo by nechtěl čekat tak dlouho, nechť napíše Daniele Binderové na fs@ulmus.cz a objedná si CD u ní. Cena CD je 100 Kč, v případě objednání po mailu s požadavkem následného zaslání platíte ještě poštovné.

Další snad vítanou zprávou je, že na stránkách FS http://fs.ulmus.cz/tvorba/ byly konečně publikovány aktuální kompletní noty pro představení Hobit.

Elsa