Novinky

Chystáme se do studia!

15.03.2014

V dubnu se chystáme v rámci projektu nahrát řadu nových písní - tentokrát s Katkou Scharzerovou a Katkou Garcia, Fallon, Mášou a Radimem Lapčíkem, Lemmingem či Hlasy Středozemě.

Rok 2014 nám začíná opravdu slibně. Po vydařeném Tolkienconu a (v době psaní této novinky) právě probíhající Oslavě zničení Prstenu přinášíme další dobré zprávy. V dubnu se sejdou opět hudebníci ze všech koutů Středozemě v pražském JM studiu u Vlastíka Červenky a chystají se nahrát nové písně, které se pak, doufejme, záhy objeví na našich stránkách. 

Termín nahrávání byl stanoven na první dva dubnové víkendy a v rámci něj se můžeme těšit například na nové nahrávky písní

  • Ai! Laurië lantar
  • Song of Galadriel
  • Nan Elmoth
  • Tar Míriel
  • Útěk do Rómenny
  • Eolovo putování
  • Pláněmi
  • Zamilovaný hobit

a to zdaleka není jejich úplný výčet.

Nezbývá, než si přát, ať se všem interpretům ve studiu daří, ať je zase co poslouchat.

AHO

Ze studia

Fëanor a jeho synové

09.03.2014

Se svolením Falešného společenstva zveřejňujeme kompletní obsah CD Fëanor a jeho synové.

Dne 16. ledna 2010 vystoupilo na Tolkienconu Falešné společenstvo s pásmem Fëanor a jeho synové. Následně ve velimském hudebním studiu vnikla i nahrávka velké části písní z pásma a byla vydána na CD pod stejným názvem. Dlouhou dobu byly tyto písně (až na jednu výjimku) dostupné pouze majitelům zmíněného CD, nyní však s laskavým svolením členů Falešného společenstva zveřejňujeme jejich nahrávky i na našich stránkách.

Pro ty, kteří snad CD ještě nemají a chtěli by jej získat: Nezoufejte a kontaktujte Falešné společenstvo, jistě ještě mají nějaké k dispozici.

Cyklus (CD) Fëanor a jeho synové

Obálka CD Fëanor a jeho synové

 


 

 


Nechme se tedy zanést daleko do minulosti Středozemě až před první věk Ardy a zaposlouchejme se do příběhu popisujícího úvodní část osudu silmarilů a také těch, jejichž úděl byl s nimi spojen.

AHO

Katky ve studiu?

10.02.2014

Začaly se objevovat neověřené informace o setkání dvou členek bývalého Poetického společenstva ve studiu - zde je naše reakce.

Poslední dobou se k nám dostaly zprávy a dohady o tom, že se Katka Schwarzerová spolu s Katkou Garcia setkaly ve studiu a něco společně připravují. Dovolte nám se k těmto zvěstem vyjádřit a uvést tak informace na pravou míru:

Ano, je to pravda! :)

Obě Katky se setkaly již v prosinci v pražském JM studiu u pana Červenky a začaly připravovat nové nahrávky několika písní Poetického společenstva, zatím se věnovaly nazpívání hlasových partů. Můžeme se tak těšit na nové záznamy písní se dvěma (i více) krásnými hlasy, podobně jako je tomu již u skladeb Arwen či Královské srdce.

KS a KG v JM studiu v prosinci 2013

Snad v rámci jarního nahrávání se podaří dokončit i nástrojové party a finální mix tak, abychom si je před prázdninami mohli poslechnout.

A současně zdravíme Katku Garcia do Irska, a přejeme hodně štěstí při plnění tamních důležitých povinností.

AHO