Novinky

Nové písně z jarního nahrávání

31.05.2015

Právě bylo přidáno šest nových písní, jejichž nahrávky vznikly v květnu v pražském nahrávacím studiu.

Jak již bylo avizováno můžeme mezi nimi najít nové nahrávky písní Jitky Žídkové - Crhové jako rozverný Athelas, její prvotinu Tarkova píseň i dlouho očekávanou Námořníkovu ženu. K Athelasu zásadně přispěli i Lerin a Lokýt, kteří rozkrývají historické pozadí písně a dokonce objevili v archivech i sindarskou verzi (viz detail písně).

Lerin a basová flétna

Aby Jitce nebylo ve studiu smutno, rádi se přidali i Daniela Binderová s písněmi Mlžná cesta a Šťastné shledání a také Aho s písničkou Postříbřená. Můžete se těšit na pěvecké a hudební výkony Vojty "Barděte" Domina, Elsy, Hanky Kopecké, Lemminga, Bětky Kadlecové, Lerin, Katky Schwarzerové, Laega Mortemira, autory samozřejmě nevyjímaje. Zazní i některé méně známé nástroje - třeba basová flétna v podání Lerin.

Organizace nahrávání se ujala Elsa a za mixovacím pultem seděl Vlastík Červenka.

Všechny písně najdete nejlépe na úvodní stránce v seznamu nových písní.

Příjemný poslech!

AHO

Vojtěch Domin staví kytary

28.05.2015

Vojtěch Domin alias „Bardě“, člen Falešného společenstva a Hlasů Středozemě, dokončil své první nástroje.

Mladý, nadějný, šikovný, ale hlavně NÁŠ :-) kytarář Vojtěch Domin alias „Bardě“ postavil pro Falešné společenstvo první dva nástroje – akustickou „kovovou“ kytaru ze dřeva jedlovce kanadského a parádní elektrickou kytaru typu stratocaster z olše s tak přírodním vzhledem, jak je to jen u elektrické kytary možné. Ta byla vyrobena speciálně pro připravované nové představení o Berenovi a Lúthien, které Falešné společenstvo plánuje uvést na Tolkienconu 2016. Těšte se tedy na nová, pro Falešňáky neobvyklá aranžmá!

A pokochejte se Vojtovými novými kráskami:

Další nástroje, které Bardě vyrobí, už Společenstvo asi neodebere, což je jedinečná šance pro vás, kdo byste si chtěli přijít za studentskou cenu k originálnímu nástroji a ještě podpořit mladý talent.

Elsa

Falešné společenstvo vystoupí na B5A

27.05.2015

Unikátní koncert v šestičlenné sestavě proběhne 5. 6. 2015 v místě dějiště B5A.

Falešné společenstvo bylo osloveno organizátory velké dřevárny B5A (Bitva pěti armád), aby uspořádalo koncert pro její účastníky. Šest členů Společenstva se rozhodlo chopit se šance na velkou legraci, přijet 5. 6. 2015 na „starou louku v Doksech“ a předvést koncert, jaký tu ještě nebyl. Program je sestaven z 18 písní bojovnějšího zaměření a známějšího obsahu pro bitvaře. Hrát se bude s nazvučením, což samo o sobě bude pro Falešňáky velkým dobrodružstvím, neboť s ozvučením běžně nehrají. Držte tedy palce a třeba se i přijeďte podívat! O legraci by neměla být nouze.

Elsa