Novinky

Ohlédnutí za Tolkienconem 2014

20.01.2014

Tolkiencon se čtrnáctkou na konci je za námi. A jaký vlastně byl?

Tolkiencon byl opět místem setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena a ve škole na Grafické ulici v Praze se jich tentokrát sešlo několik stovek. Program tradičně bohatý a hlavně obsahující řadu hudebních vystoupení - mezi nimi i Falešné společenstvo, Hlasy Středozemě a Mášu Súrendil Klepetkovou z našeho projektu.

Falešné společenstvo připravilo pásmo Hobit a opět "vyprodalo" až k prasknutí jednu z velkých tříd - kdo se nedostal dovnitř postával a naslouchal aspoň u otevřených dveří. A Hobit se opravdu podařil a dá se očekávat, že některé z písní a popěvků nejspíše časem zlidoví ...

Hlasy Středozemě tentokrát připravily plně zvučený koncert v tělocvičně, kde zaznělo na dvacet písní jak původního Poetického společenstva, Falešného společenstva, Laega Mortemira a i některé novinky. Kdo se rád zaposlouchá do tónů harfy, kytary, houslí, flétny či dud doprovázejících vícehlasý zpěv, jistě si přišel na své.

V tělocvičně vystupovala také Máša Súrendil Klepetková se svými charakteristickými bardskými písněmi a ve slušivých elfích šortkách - pravděpodobně tak položila základ nové středozemské módy pro další věk.

Více fotografií můžete shlédnou v této fotogalerii, kterou se budeme průběžně snažit doplňovat o další příspěvky. Pokud nějaké máte, budeme rádi, když se podělíte a přispějete - viz kontakty.

Velký dík patří rozhodně všem organizátorům Tolkienconu a spojme s ním přání, ať vytrvají a další ročníky jsou stejně vydařené jako tento.

AHO

Písně z podzimního nahrávání

05.01.2014

Právě byly zveřejněny dokončené nahrávky písní Orsejky, Laega, Elišky Nejedlé, Daniely Binderové a Lemminga z podzimního nahrávání v listopadu a prosinci 2013.

Máme zde další výsledky z podzimního nahrávání ve studiu s masteringem Vlastíka Červenky. Tentokrát se jedná o pestrou sbírku písní řady autorů z Falešného společenstva - od elfích teskných i (považte!) veselých, některých písní z pásma o Rohanu až po nahrávku jedné z mála existujících písní entích:

  • Maglor
  • Borondir
  • Březová lodička
  • Entí zahrada
  • Červivec a Éowyn
  • Muž na měsíci

Z nahrávání, zleva Máša, Eliška a Orsejka

Nové písně lze nejlépe přehrát z úvodní stránky našeho webu z přehledu nově přidaných nahrávek. Dle názoru většiny zúčastněných tentokrát nahrávání probíhalo neobvykle hladce a výsledek je, nejen podle mě, také velmi podařený. Doufám, že se nám podaří všechny posluchače dobře naladit před nadcházejícím Tolkienconem, kde řada z těchto písní byla svého času představena vůbec poprvé.

Hezký poslech!

AHO

Staré dobré víno

29.12.2013

Jako staré dobré víno jsou písně z archivu Poetického společenstva, pojďme si poslechnout další tři.

Tentokrát zveřejňujeme nahrávky z období 1995 - 1998, jedna z nich pochází dokonce přímo z první oficiální nahrávky PS, která snad koluje ještě někde po světě ve formě magnetofonových kazet. Nahrávky byly opět přidány jako doplňkové verze k těmto písním:

Možná, že někde mezi fanoušky kolují i další nahrávky, které ještě nemáme, případně by se našly i fotografie z vystoupení Poetického společenstva - fotografií je opravdu poskrovnu. Prosím, pokud něco z toho máte a jste ochotni přispět do archivu PS v rámci našeho projektu, neváhejte a ozvěte se na kontaktní email nebo napište přes facebook.

Zpěvník PS

Za každý takový příspěvek budeme opravdu vděčni.

AHO