Novinky

Novoroční záznam z Balbínky

04.01.2017

Ne, nejedná se o záznam nějakého utajeného nedávného koncertu, ale o malé přání do nového roku spolu s krátkým sestřihem z letního představení PHS v Balbínově poetické hospůdce.

Než se leckdo nadál, je tu nový rok - no snad není ještě příliš pozdě na přání všeho dobrého a hlavně spousty hezkých středozemských písniček, dýchánků, povídání a setkání. A když přání tak alespoň s malým dárkem v podobě zkráceného záznamu několika písní z koncertu Poetického Hudebního Společenstva, který se stále nemohl vejít do časových plánů na zveřejnění (tedy spíše na to sestříhání).

Berte jej buď jako mírně opožděnou novoročenku, či mírně předčasnou pozvánku na jubilejní patnáctý Tolkiencon, který se koná už za necelé tři týdny na známém místě. Z hudebního menu, jež se pro nás připravuje, musím rozhodně zmínit

  • Bardské vystoupení Máši Súrendil Klepetkové
  • Aredhel v2.0 aneb Tragédie v domě Turgonově (představení FS)
  • Flight of the Noldor III
  • Představení Poetického Hudebního Společenstva
  • Toraoke (neboli tolkienovské karaoke v režii Bóži a Elsy)

Takže na brzkou viděnou!

AHO

CD Beren a Lúthien je vhozeno do stroje

07.12.2016

Falešné společenstvo hlasí samé dobré zprávy. Na podzim úspěšně proběhlo 2. kolo nahrávání a bylo rozhodnuto, že CD bude.

Beren a Lúthien je třetí CD Falešného společenstva a je zatím nejdelší. Najdete na něm 20 vymazlených písní s celkovou stopáží 67.58 minut. Objednávka na náklad 300 ks CD byla včera schválena lisovnou. Album bude k mání ihned po svém křestu, který proběhne 21. 01. 2017 na Tolkienconu po představení Falešného společenstva. Tak buďte při tom!

Všichni členové FS vydali ve studiu ze sebe to nejlepší, náš dvorní pan zvukař Vlastík písně nádherně smíchal a Nerion vyrobil krásný, tentokrát dokonce 20 stránkový booklet, na kterém se dočtete nejen o čem písně jsou, ale také co všechno stálo v pozadí jejich vzniku. A pokochat se také budete moci uměleckými fotografiemi z podzimního lesa, jejichž většinovým autorem je Lemming.

Aby bylo pásmo kompletní, zbývají nyní 4 písně, které ještě nebyly nahrány, neb by se na CD nevešly. Budou však nahrány také a to hned v příštím roce.

Rozhodně se máte na co těšit!

Elsa

Hudební setkání v Liliovce

27.11.2016

Poetické Hudební Společenstvo zve všechny příznivce Středozemě a zdejší hudby na malé neformální hudební setkání dne 20.12.2016 od 18:00 v Liliové čajovně v Praze.

Členové Poetického Hudebního Společenstva se před nedávnem dohodli, že by nebylo špatné zajít na čaj. A když už posezení u čaje, proč ne s nástroji a středozemskou hudbou? :)

Pokud půjdete onoho večera právě kolem Liliové čajovny, zastavte se, třeba i na chvilku. Nečekejte žádný oficiální koncert s pevným začátkem, programem, zvučením a vstupným, naopak se můžete těšit na neformální posezení proložené řadou tolkienovských písniček a snad zbude chvilka i na nějaké to popovídání.

Malé hudební předvánoční posezení

Zkrátka pojďme si užít předradostinový čas v pohodě a bez stresu s šálkem dobrého čaje.

AHO