Novinky

Z archivu Poetického společenstva

09.12.2013

Poslechněte si některé písničky Poetického společenstva z koncertů z let 1997 - 1998.

Podařilo se nám získat a se souhlasem autorů zveřejňujeme některé nahrávky Poetického společenstva z koncertů, které proběhly v letech 1997 a 1998. Ačkoli nemohou dosahovat, vzhledem k tehdejším možnostem, technické kvality studiových nahrávek, rozhodně mají svoje kouzlo. Navíc se jedná o písně, které na našem webu žádnou nahrávku nemají.

Koncert Poetického Společenstva

Nicméně z výše popsaných důvodů jsou zveřejněny pouze jako doplňkové verze daných písní a je možné je přehrát na stránce s detailními informacemi o písni. To, že je u písně k dispozici více verzí napovídá tato ikonka u názvu písně v přehledech:

Píseň s více verzemi

Nahrávky byly nově doplněny k těmto písním, snad brzy přibudou ještě další:

  1. Podzim
  2. Saruman
  3. Zpěv Gondorských

Zaposlouchejme se tedy do doby, kdy hudební alba byla ještě převážně vinylová a koncerty se kopírovaly z kazety na kazetu, zase tak dávno to není.

AHO

Haradský děvče

03.12.2013

Poslechněte si novou písničku, kterou nahrál Jakub D. Kočí spolu se skupinou Hakka Muggies.

Tato písnička, ačkoli je na našem webu novinkou, vznikla už někdy kolem roku 2001 spolu s dalšími Drakovými písněmi napsanými pro Falešné společenstvo. Poté čekala více než deset let na svoji nahrávku. A pak čekala další téměř rok na svoje uveřejnění - Drak si totiž nebyl jistý kvalitou, snad, že nebyla nahrána ve studiu.

Ale rozhodně se povedla a můžeme říci, že rockový kabát, do kterého ji oblékla Hakka Muggies, jí opravdu sluší.

Užijme si ji.

Haradský děvče

AHO

Písně Středozemě na Facebooku

29.11.2013

Písně Středozemě mají svůj Facebookový profil, což umožní lepší komunikaci a zpětnou vazbu od řady návštěvníků a příznivců našich stránek.

Nově je možné Písně Středozemě najít i na Facebooku na adrese

https://www.facebook.com/pisnestredozeme.cz

S tím je spojena celá řada novinek a nových možností:

  • Příznivci, kteří se na FB připojí mezi fanoušky, budou informováni o novinkách
  • Přibyla stránka Komentáře, kde je možné nechat zprávu, vzkaz či připomínku k našemu webu
  • U písniček je možné jejich sdílení prostřednictvím Facebooku (To se mi líbí)

Již delší dobu někteří z příznivců žádali, abychom na stránky umístili nějakou formu zpětné vazby - nástěnku, Písně Středozemě na Facebookudiskuse, či něco podobného a také možnost registrace k odběru novinek. Jako nejvhodnější se nakonec ukázalo zapojení funkčnosti nějaké sociální sítě, která umožní vše výše uvedené a současně do jisté míry řeší i otázku anonymity a moderování příspěvků. Zvolen byl Facebook hlavně kvůli rozšířenosti.

Současně je na místě omluva všem, kteří Facebookový účet nemají nebo nechtějí - nebylo úmyslem je omezit, nebo snad odříznout od možnosti reagovat na dění okolo Písní Středozemě, jen prostě tato forma je nejjednodušší a kdybychom chtěli podobnou funkčnost zajistit vlastními silami, stálo by to nemalé úsilí (pokud by se to vůbec podařilo). Nicméně, stále je zde možnost (jak by jistě řekli řádní hobiti) využít starých dobrých metod komunikace jako je email - zaslané příspěvky rádi na Facebook vložíme.

Přejme si tedy hodně nadšených fanoušků nejen na Facebooku.

AHO