Novinky

Rádio Středozem

16.01.2013

Od nynějška je možné písničky z našeho webu poslouchat ve středozemském rádiu, tedy nepřetržitě, dlouho a bez přestávek.

Pro všechny, kteří chtějí především poslouchat, jsme přidali novou funkci středozemského "rádia". Po přejití na jeho stránku se spustí nepřetržitý náhodně uspořádaný proud písniček. Samozřejmě je možné písně spuštěné v rádiu filtrovat podobně jako při vyhledávání - dle uskupení, autora nebo kategorie, tak aby rádio hrálo podle toho, jakou má zrovna posluchač náladu.

Vzhledem k počtu písní na stránkách, které už mají nahrávku, je možné poslouchat nepřetržitě i několik hodin, aniž by se některá z písní opakovala. A doufejme, že tento čas se bude i dále prodlužovat.

Vyzkoušejte zde: http://pisnestredozeme.cz/radio

Jedná se o zkušební provoz, uvítáme odezvu, nápady na vylepšení či připomínky.

AHO

Orsejka

15.01.2013

Mezi autory na našich stránkách nově vítáme Orsejku a její písně z podzimního nahrávání s bonusem navíc.

Plníme nedávný slib - na stránkách jsou tři nové Orsejčiny písně nahrané na podzim 2012 v rámci našeho projektu. Jsou to Píseň druhého nifredilu (na jejíž hudební úpravě se podílela i Daniela Binderová), dále pak nové písně lidí Rhovanion (rohanská milostná píseň) a Štítonoška (pojednávající o části příběhu Eówyn).

Jako bonus přidáváme i píseň Niënor Níniel převzatou ze soundtracku stejnojmenného fanouškovského filmu na stránkách nienor.ucw.cz.

Nezbývá, než popřát příjemný poslech.

AHO

Nové písně od Fallon

07.01.2013

Právě byly zveřejněny první tři písně z podzimního nahrávání, jejichž autorkou je Fallon Elenwen.

Podzimní nahrávání z listopadu a prosince 2012 přináší první ovoce - jsou to tři písničky od Fallon. Andúne - oslavná píseň o Númenoru, dramatická píseň Dernhelm o Eowynině cestě z Helmova Žlebu na pláně před Minas Tirith a naplnění osudu pána nazgúlů a krásná ukolébavka Nejmilejší hvězda (kterápak to asi bude?).

Všechny novinky najdete na úvodní stránce, nebo pak i na stránce autorky, či Falešného společenstva.

A to není z podzimního nahrávání vše, již brzy se můžeme těšit na další tři písně tentokrát z Orsejčiny dílny.