Novinky

Krumlovské ohlédnutí

21.09.2015

Koncert Hlasů Středozemě v Českém Krumlově je za námi. Pojďme se tam však na chvíli vrátit ...

A dlužno říci, že se opravdu vydařil, vlastně se vydařil celý krumlovský pobyt Hlasů. Sešli jsme se v sobotu a ještě trošku zkoušeli v příjemném slunečném ránu, nenechali jsme si ujít hraní v ulicích Krumlova a ani upoutávku přímo před divadelním klubem Ántré, kde se pak odehrál i vlastní koncert.

Upoutávka před divadlem

Z koncertu

Více snímků můžete nalézt v této galerii. Brzy také přidáme nějaké zvukové nahrávky, alespoň pro část koncertu.

Děkujeme všem dorazivším příznivcům za úžasnou atmosféru na koncertu, hobitkám a elfkám v kostýmech, že vážily dlouhou cestu, Stevkovi a Lennonce za záznam celého koncertu, Pavlovi Píšovi za neutuchající zájem o naše písně, a vůbec všem, kteří se zasloužili o tento báječný hudební podnik.

AHO

Poslední koncert Hlasů Středozemě

10.07.2015

Poslední koncert Hlasů Středozemě se bude konat v sobotu 19. září 2015 v Divadelním klubu Ántré v Českém Krumlově.

 

Udělejte si s námi výlet do města kulturního dědictví UNESCO! Projděte se romantickými historickými uličkami a zámkem, nechte se zlákat místními obchůdky, stánky a kavárnami, užijte si atmosféru dob dávno minulých. A večer pak přijďte v 19 hodin do Městského divadla do Klubu Ántré na náš koncert.

Poloha divadla na mapě zde na mapě města Krumlova

Uslyšíte alespoň 22 písní ze Středozemě v obsazení dvou kouzelných kytar, harfy, fléten, dud a dokonce i akordeonu a samozřejmě hlasů. Hlasů Středozemě.

Toto bude poslední koncert uskupení Hlasy Středozemě ve stávajícím obsazení. Co bude dál, ukáže čas. Ale písně Středozemě s námi všemi budou stále. Dál budou znít v našich duších, na našich setkáních a u táborových ohňů.

 Elsa

Nové písně z jarního nahrávání

31.05.2015

Právě bylo přidáno šest nových písní, jejichž nahrávky vznikly v květnu v pražském nahrávacím studiu.

Jak již bylo avizováno můžeme mezi nimi najít nové nahrávky písní Jitky Žídkové - Crhové jako rozverný Athelas, její prvotinu Tarkova píseň i dlouho očekávanou Námořníkovu ženu. K Athelasu zásadně přispěli i Lerin a Lokýt, kteří rozkrývají historické pozadí písně a dokonce objevili v archivech i sindarskou verzi (viz detail písně).

Lerin a basová flétna

Aby Jitce nebylo ve studiu smutno, rádi se přidali i Daniela Binderová s písněmi Mlžná cesta a Šťastné shledání a také Aho s písničkou Postříbřená. Můžete se těšit na pěvecké a hudební výkony Vojty "Barděte" Domina, Elsy, Hanky Kopecké, Lemminga, Bětky Kadlecové, Lerin, Katky Schwarzerové, Laega Mortemira, autory samozřejmě nevyjímaje. Zazní i některé méně známé nástroje - třeba basová flétna v podání Lerin.

Organizace nahrávání se ujala Elsa a za mixovacím pultem seděl Vlastík Červenka.

Všechny písně najdete nejlépe na úvodní stránce v seznamu nových písní.

Příjemný poslech!

AHO