Novinky

Hlasy na Tolkienconu

02.02.2015

Poslechněte si zvukový záznam části koncertu Hlasů Středozemě z letošního Tolkienconu.

Jednou z hudebních událostí na letošním Tolkienconu byl i sobotní koncert neformálního uskupení Hlasy Středozemě. Po mnohaletých bojích se tentokrát už celkem obstojně podařilo nazvučit dolní tělocvičnu a koncert se i přes (obvyklý) časový pres s přípravami opravdu vydařil a to zejména díky skvělému a početnému publiku.

V odkazu výše naleznete zkrácený záznam části koncertu, který máme k dispozici díky Lennonce a Stevkovi. Za pozornost stojí například premiéra posměšné trpasličí písně s názvem O trpaslících, elfech a dámské přízni.

Cože to máme hrát?!

Hezký poslech!

AHO

CD Hobit představeno

21.01.2015

17. 1. 2015 proběhlo na Tolkienconu oficiální uvedení a křest nového CD Falešného společenstva Hobit.


Kdo CD ještě nemá a chce jej mít, tak další akce, na které bude možno si CD koupit, je Oslava zničení Prstenu, která proběhne 28. – 29.03.2015.

Kdo by nechtěl čekat tak dlouho, nechť napíše Daniele Binderové na fs@ulmus.cz a objedná si CD u ní. Cena CD je 100 Kč, v případě objednání po mailu s požadavkem následného zaslání platíte ještě poštovné.

Další snad vítanou zprávou je, že na stránkách FS http://fs.ulmus.cz/tvorba/ byly konečně publikovány aktuální kompletní noty pro představení Hobit.

Elsa

CD Hobit na Tolkienconu

11.01.2015

Tolkiencon začíná již za necelý týden a na jeho návštěvníky čeká celá řada hudebních středozemských událostí, například oficiální uvedení alba Hobit od Falešného společenstva.

V pátek 16.1. začíná Tokiencon a zdejší hudební "menu" je i letos opravdu pestré. Můžeme se těšit na reprízu pásma o Rohanu v podání Falešného společenstva. Při této příležitosti bude oficiálně uvedeno i zcelá nové album Hobit, které vzniklo na podzim loňského roku a které čerpá písně ze stejnojmenného pásma představeného na loňském Tolkienconu.

Pro nedočkavce máme již nyní na našem webu (exkluzivně :) k dispozici jednu z písní z CD s názvem
Temný hvozd.

Tokiencon (převzato z webu tolkiencon.cz)

A to rozhodně není vše, zde jen krátký výčet dalších hudebních událostí na letošním Tolkienconu:

  • Hlasy Středozemě - koncert středozemské hudby v podání tohoto neformálního uskupení
  • The Flight of the Noldor - písňový cyklus známého anglického tolkienisty Alexe Lewise
  • Máša Súrendil Klepetková - bardské vystoupení
  • Lennonka - bardské vystoupení
  • Mluvící šutr - koncert keltské hudby

Tak na viděnou ve škole na Grafické ulici v Praze!

AHO