Novinky

Středozemský večer v Salmovské

15.10.2015

Další koncert se středozemskou tématikou? Ano! V Salmovské literární kavárně 13.listopadu 2015!

Není tomu tak dlouho, co dozněly poslední tóny středozemských písní v Českém Krumlově, a už tu máme další koncert s tolkienovskou tématikou! Uskuteční se v pražské Salmovské literární kavárně v pátek 13. listopadu 2015 a opět bude něčím výjimečný.

Po delší odmlce se spolu totiž na pódiu setkají dvě Katky - Kateřina Schwarzerová a Katka Garcia - z původního Poetického společenstva. Kdo slyšel některá z jejich dřívějších vystoupení, jistě mi dá za pravdu, že je na co se těšit. A nejen proto, abychom vystoupení genderově vyvážili :), přijdou jim pomoci Laeg Mortemir, Petr Bohdan, Vojta Bardě Domin a Aho.

Středozemský hudební večer v Salmovské literární kavárně

Zazní jak tradiční repertoár, který znáte ze stránek projektu Písně Středozemě, tak některé písně, které budou širšímu publiku představeny vůbec poprvé. Přijďte se zaposlouchat do Středozemských písní, tónů kytar, dud, houslí, harfy, flétny a harmoniky! Projeďte se s námi po Rohanských  pláních, projděte se ulicemi Minas Tirith, přihněte si z korbílku v hospůdce v přívětivém Kraji!

AHO

Nové Laegovo CD

05.10.2015

Laeg právě připravuje vydání nového CD s názvem "K Vašim službám", o jehož vznik se může zasloužit každý z nás.

Elfský bard Laeg Mortemir, jehož zde snad nemusíme zvlášť představovat, nelení a podzimní čas tráví ve studiu, kde v hudební režii Vlastíka Červenky připravuje svůj nový projekt, jímž je CD "K Vašim službám".

Zajímavé na projektu je to, že jej můžeme každý podpořit dle svých možností na startovači Hithit a to předběžným zakoupením některé z variant CD - možností je opravdu hodně od elektronické podoby CD až po předání CD na soukromém koncertním představení.

ODKAZ NA PROJEKT na serveru HITHIT

Aktuálně zbývá něco přes 20 dní a sesbíráno je asi 20 procent potřebných prostředků, tak neváhejte!

A na co se můžeme dle Laega těšit? Celkem počítá se zhruba 12 písněmi. Téměř všechny jsou nové!

"Zkameněl řád / a já tichý zloděj stád / přicházím oblaka zčesat a svát"

"Slyšte, je to k nevíře / já mám bráchu šermíře"

"Snad mudrc, co staví orloje / rozumí taky všem cestám / já ale nevím kdo to je / a tak se na svých cestách musím vést sám"

Doufejme, že se vše vydaří a CD bude brzy na světě!

AHO

Záznam první poloviny krumlovského koncertu

01.10.2015

Pro všechny, kdo by si chtěli osvěžit zážitek ze zářijového koncertu Hlasů Středozemě v divadelním klubu Ántré, tu máme zkrácený záznam první poloviny koncertu.

Díky Stevkovi, který svoji techniku stále zdokonaluje, můžeme nabídnout tentokrát záznam nejen zvukový, ale i obrazový. Pojďme si tedy připomenout atmosféru jednoho zářijového večera v Českém Krumlově.

Hlasy Středozemě před Ántré od Šárky Škorpíkové

A atmosféru jistě připomene i nádherný obrázek od Šárky Škorpíkové, který zachycuje Hlasy Středozemě při předkoncertním hraní před divadelním klubem Ántré. Šárka, která byla mimochodem na koncertě také přítomna spolu s družinou z předchozího příspěvku, věnuje hodně času a energie tvorbě čerpající inspiraci z Tolkienova světa. Více můžete nalézt na jejím blogu Cinealton.

A zde už je ten slíbený záznam, prosím respektujte kvalitu nahrávky živého vystoupení v klubovém prostředí.

Hezký zážitek!

AHO