Novinky

Vojtěch Domin staví kytary

28.05.2015

Vojtěch Domin alias „Bardě“, člen Falešného společenstva a Hlasů Středozemě, dokončil své první nástroje.

Mladý, nadějný, šikovný, ale hlavně NÁŠ :-) kytarář Vojtěch Domin alias „Bardě“ postavil pro Falešné společenstvo první dva nástroje – akustickou „kovovou“ kytaru ze dřeva jedlovce kanadského a parádní elektrickou kytaru typu stratocaster z olše s tak přírodním vzhledem, jak je to jen u elektrické kytary možné. Ta byla vyrobena speciálně pro připravované nové představení o Berenovi a Lúthien, které Falešné společenstvo plánuje uvést na Tolkienconu 2016. Těšte se tedy na nová, pro Falešňáky neobvyklá aranžmá!

A pokochejte se Vojtovými novými kráskami:

Další nástroje, které Bardě vyrobí, už Společenstvo asi neodebere, což je jedinečná šance pro vás, kdo byste si chtěli přijít za studentskou cenu k originálnímu nástroji a ještě podpořit mladý talent.

Elsa

Falešné společenstvo vystoupí na B5A

27.05.2015

Unikátní koncert v šestičlenné sestavě proběhne 5. 6. 2015 v místě dějiště B5A.

Falešné společenstvo bylo osloveno organizátory velké dřevárny B5A (Bitva pěti armád), aby uspořádalo koncert pro její účastníky. Šest členů Společenstva se rozhodlo chopit se šance na velkou legraci, přijet 5. 6. 2015 na „starou louku v Doksech“ a předvést koncert, jaký tu ještě nebyl. Program je sestaven z 18 písní bojovnějšího zaměření a známějšího obsahu pro bitvaře. Hrát se bude s nazvučením, což samo o sobě bude pro Falešňáky velkým dobrodružstvím, neboť s ozvučením běžně nehrají. Držte tedy palce a třeba se i přijeďte podívat! O legraci by neměla být nouze.

Elsa

Zimní spánek skončil

19.04.2015

Více než dvouměsíční "zimní spánek" je za námi, s jarem přišlo další nahrávání.

Tentokrát mezi autory, jejichž písně jsou na studiovém pracovním seznamu, vítáme zejména Jitku Žídkovou. Aby jí ve studiu nebylo smutno přidala se s dalšími písněmi Daniela Binderová a Aho. A na co se můžeme těšit? Zde je seznam písní:

  • Athelas
  • Tarkova píseň
  • Námořníkova žena
  • Mlžná cesta
  • Šťastné shledání
  • Postříbřená

Nahrávání duben 2015

Ve studiu je teď opravdu rušno, nahrávání se (kromě zmíněných autorů a hudebníků ostřílených z předešlých nahrávání) účastní také Hanka Kopecká (zpěv), Bětka (violoncello) a Lerin (basová flétna). Organizaci má opět pevně v rukou Eliška a studiové zařízení Vlastík Červenka. Další fotografie ze studia můžete najít zde v galerii.

Tento víkend jsme zvládli velký kus práce, tři písně jsou kompletní, další tři z velké části hotové, takže po dotáčkách a následném mixování přibudou na našem webu.

Snad to bude brzy!

AHO