Novinky

Salmovská - poděkování

05.11.2014

Koncert Hlasů Středozemě v Salmovské literární kavárně měl báječnou atmosféru. Nově jsme přidali ještě krátké video z Elfí písně.

A to hlavně díky všem, kteří si přišli v onen podzimní večer poslechnout více než dvacet písní s tolkienovskou tematikou. Děkujeme a máme tu pro vás krátké video ze závěrečné části koncertu. Některé písně byly opravdu úderné ... :)


A ještě jedna drobnost. Po koncertě zůstal na jednom ze stolů zapomenutý zpěvník Písně ze Středozemě. Kdo ho postrádá, nechť se prosím přihlásí na info[at]hlasystredozeme.cz 

AHO

Podzimní koncert Hlasů Středozemě

14.10.2014

První listopadové pondělí se můžeme těšit na další vystoupení plné tolkienovských písní opět v Salmovské literární kavárně.

Zas podzim přišel do strání a s ním se blíží i další vystoupení Hlasů Středozemě. Vzhledem k tomu, že červencový koncert měl nádhernou atmosféru, vrací se uskupení na místo činu do Salmovské literární kavárny.

Můžeme se těšit jak na tradiční středozemský repertoár, tak na nové písně, z nichž některé budou představeny úplně poprvé. Kdo se tedy rád zaposlouchá do tónů harfy, kytar, houslí, flétny, akordeonu, bodhránu či dud (snad se podaří poprvé zapojit krásný nový a hlavně ne tak hlasitý :) Laegův nástroj) určitě by si tuto příležitost neměl nechat ujít.

Kdy: pondělí 3. 11. 2014 v 19:00

Kde: Salmovská literární kavárna, Praha

Vstupenky je možné zakoupit buď přímo na místě před koncertem nebo v předprodeji. Zájemci o předprodej, informujte se prosím na: info[at]hlasystredozeme.cz (Prosím, nekontaktujte přímo kavárnu, ta předprodej vstupenek nezajišťuje.)

Pokud máte možnost dát o vystoupení vědět ostatním, případně vyvěsit plakátek na místě, kde by mohl někoho zaujmout, budeme rádi, zde je tisknutelná verze ve formátu PDF.

Plakátek Podzimní koncert Hlasů Středozemě

Nezbývá, než se těšit na další setkání!

AHO

Nahrávání Hobita

02.10.2014

Falešné společenstvo právě nahrává své nejnovější - a dle mnoha soudů fanoušků - velice povedené představení Hobit.

Hobit byl uveden letos dokonce dvakrát - v zimě na Tolkienconu 2014 a v létě na Festivalu fantazie. Dá-li Eru a vše dobře dopadne, výsledkem tohoto nahrávání bude druhé CD Falešného společenstva obsahující 13 písní z představení Hobit.

Namátkou najdete na CD zejména dětmi oblíbené písně "Zlobří kuchařka" a "Jezdec na soudku", libý elfí duet "Tanec pod hvězdami", správně vyšinuté "Pavouky", úžasně gradující "Ošklivé probuzení", vtipnou "Šmakovu smrt" či vypracovaný trojhlas "Smauga Zlatého". Najdete tam i osmiminutovou "BPA", která se stala pro nahrávání velkou výzvou. Té jsme se chopili a snad ji i dotáhneme do zdárného konce.

CD bude lisováno v nákladu 300 ks a mělo by být k dispozici na Tolkienconu 2015, kde bychom ho mohli i symbolicky pokřtít.

Elsa