Novinky

Pojďte s námi do studia

13.04.2014

Pojďte nakouknout do studia, kde jsme po dva uplynulé víkendy nahrávali další písně pro náš projekt.

Přestože počasí o prvních dvou dubnových víkendech spíše svádělo k vycházce ven, my jsme se zavřeli do studia a pustili se do nahrávání nových písniček ze Středozemě. 

O prvním víkendu byly na řadě písničky od Fallon a Lemminga, v tom druhém se připojili Máša, Katka Schwarzerová a Aho. Velmi potěšující skutečností je to, že se ve studiu objevily i nové tváře mezi interprety, třeba Lucka Bublíková (housle) nebo Vojta Domin (kytara, mandola, ...). Také se nám tentokrát podařilo sejít se na malé postudiové hraní u Daniely Binderové.

Fotografie z obou víkendů můžete najít zde v nově přidané galerii.

Studio duben 2014

Velký dík patří kromě všech autorů a interpretů zejména Elišce a Vlastíkovi Červenkovi, bez nichž by nahrávání vůbec nemohlo proběhnout.

AHO

Dlouhé čekání?

28.03.2014

Aby nebylo čekání na nové písně ze studia tak dlouhé, můžeme si je zkrátit třeba poslechem dalších archivních nahrávek Poetického Společenstva.

Další nahrávky z archivu spatřují světlo světa, jedná se opět o písně Poetického společenstva z období 1995 - 1998. Nahrávky byly přidány jako doplňkové verze k těmto písním:

Stále hledáme zejména fotografie ze starých vystoupení a jiných akcí (pamatuje někdo třeba hraní u pomníku Jana Husa na Staroměstském náměstí?). Pokud nějaké takové materiály máte prosím neváhejte a ozvěte se na kontaktní email nebo napište přes facebook.

Zpěvník PS

A jako připomínku těchto časů zde máme fotografii PS z přípravy na koncert na Oslavě zničení Prstenu v r. 1999.

AHO

Chystáme se do studia!

15.03.2014

V dubnu se chystáme v rámci projektu nahrát řadu nových písní - tentokrát s Katkou Scharzerovou a Katkou Garcia, Fallon, Mášou a Radimem Lapčíkem, Lemmingem či Hlasy Středozemě.

Rok 2014 nám začíná opravdu slibně. Po vydařeném Tolkienconu a (v době psaní této novinky) právě probíhající Oslavě zničení Prstenu přinášíme další dobré zprávy. V dubnu se sejdou opět hudebníci ze všech koutů Středozemě v pražském JM studiu u Vlastíka Červenky a chystají se nahrát nové písně, které se pak, doufejme, záhy objeví na našich stránkách. 

Termín nahrávání byl stanoven na první dva dubnové víkendy a v rámci něj se můžeme těšit například na nové nahrávky písní

  • Ai! Laurië lantar
  • Song of Galadriel
  • Nan Elmoth
  • Tar Míriel
  • Útěk do Rómenny
  • Eolovo putování
  • Pláněmi
  • Zamilovaný hobit

a to zdaleka není jejich úplný výčet.

Nezbývá, než si přát, ať se všem interpretům ve studiu daří, ať je zase co poslouchat.

AHO

Ze studia