Novinky

Chvála podzimu

15.10.2013

Nové album s písněmi Laisi Finwen, Yanwe Lindamena, Indil Meliel, Gwairen Linnarmi a Pavla Fersta právě dokončila skupina FILIA.

Cyklus písní Chvála podzimu čekal na svoji definitivní hudební podobu již řadu let. Vznikl kvůli slavnosti Díkůvzdání, která se koná na podzim. A i když díkůvzdání se určitě týká všech ročních dob a celého života, pro elfy bylo přirozené věnovat určitý díl pozornosti specielně kráse, která je právě v onu dobu obklopovala. Písně s texty od Laisi Finwen (převzatých z originálů elfského barda Tuilindo Neldoriona) nahráli, stejně jako ty předchozí, členové skupiny FILIA pod vedením Yanwe Lindamena. Album obsahuje šest písní z cyklu a další dva bonusy (ty sice nespadají do tematického záběru našeho webu, ale rozhodně stojí za poslech, nejen pokud jste příznivci skupiny FILIA).

Jsem rád, že se dobrá věc podařila. Podzim máme v plném proudu, tak se nechme unášet svěží a melodickou hudbou, která nám o něm vypráví.

Chvála podzimu - booklet

Pro podrobnosti, fotografie z nahrávání a možnost získání alba navštivte facebook skupiny FILIA.

AHO

Laegovy nové stránky

25.09.2013

Laeg Mortemir spustil své nové stránky s fantasy tvorbou, podívejte se na ně. A hned jsme z nich převzali i dvě nové písně.

Na nových stránkách je kromě tvorby čistě tolkienistické i řada dalších písní z obecnější oblasti fantasy či LARPu, které se na náš web už tematicky nedostaly. 

Naopak některé z písní na našem webu evidentně chyběly. Se svolením autora tedy přibyly dvě novinky - "Trpasličí hostina" a dále píseň "Jezdec z Rohanu", na které s Laegem spolupracovala i Jitka Žídková.

A zde je odkaz na nový web: www.laeg.cz

Nezbývá než popřát hodně nadšených návštěvníků.

AHO

Pustá pláň II - nový mix

23.09.2013

Pro ty, kteří si oblíbili písničku Pustá pláň II máme její nový remix.

Původní nahrávka písně byla znovu smixována a rozšířena o krátkou předehru, zvuk je přece jen trošku jiný, než v nahrávce původní. Doufám, že se bude líbit - posuďte sami.

Pustá pláň II

A snad již brzy se dočkáme i dalších nových písní na stránkách.

AHO