Novinky

Setkání v Liliovce

24.02.2018

Poetické Hudební Společenstvo se těší na další neformální hudební setkání v Liliové čajovně v úterý 27.2.2018 v 18:30.

Už jsme si dlouho pořádně nezahráli a nepopovídali, co že je nového ve Středozemi. Což to napravit v úterní podvečer v Liliové čajovně? A možná přijde i ... čaroděj? :)

PHS v Liliové čajovně únor 2018

Na viděnou se těší Poetické Hudební Společenstvo!

AHO

Nové písně z Berena a Lúthien

18.01.2018

Dvě písně, které na CD Beren a Lúthien nenajdete, najdete nyní na tomto webu!

Jak Falešné společenstvo slíbilo, tak také udělalo. V letošním roce pokračovalo nahrávání písní z úspěšného muzikálu Beren a Lúthien, uvedeného na Tolkienconu v roce 2016. Rok po uvedení představení byl loni na TC představen studiový zvukový záznam na CD. A nyní, rok po vydání CD, přinášíme dvě písně, které se na CD nevešly. Během jednoho perného podzimního natáčecího dne se ve studiu díky úsilí 10 lidí narodila úvodní píseň celého představení Dívčí příběh od autorek Alžběty Kadlecové a Hany Soukupové a Elsino Kdopak to přichází?

Obě písně najdete nejsnáze na úvodní straně mezi novinkami. Snad bude jejich poslech příjemný.

 

Elsa

Rozhovor s Katkou Schwarzerovou

04.01.2018

Ve spolupráci s Mittalmarem přinášíme další ze série rozhovorů, tentokrát s Katkou Schwarzerovou.

Kdybychom hledali "viníka" a původce všech událostí kolem tolkienovské hudební tvorby, určitě by byla mezi hlavními podezřelými. Vždyť to často byly právě její písně, které zněly na setkáních v počátcích české tolkienistické komunity či na Novém Hradě u Adamova. Je zakládající členkou původního Poetického společenstva, kde spolu s Katkou Garcia, Petrem Bohdanem, Jitkou Žídkovou (Crhovou) a Dárošem otiskli nesmazatelnou stopu v srdcích tolkienovských fanoušků.

Mezi následovatele Poetického společenstva patří třeba Falešné společenstvo, Hlasy Středozemě, či nové Poetické Hudební Společenstvo. V posledních dvou zmíněných se také aktivně účastní jak hudebně tak autorsky. S neobyčejnou lehkostí dokáže vdechnout život středozemským reáliím, postavám i událostem, její písně vynikají opravdovostí, která posluchače přenese bez otálení přímo do lůna Ardy.

Ano, tušíte správně, Katka Schwarzerová, je další "obětí" našich zuřivých hobitích reportérek z Mittalmaru. A budou si povídat nejen o počátcích, Poetickém společenstvu, písních, inspiraci, dalších plánech, ale třeba i o aranžování květin či buněčné biologii.

Irith a Polly navštívily Katku v pohodovém prostředí na Katedře buněčné biologie už v září 2016. Od rozhovoru tedy uplynul více než rok, nicméně témata jsou natolik nadčasová, že posluchače stěží napadne, že nebyl natočen včera. Nezbývá tedy, než se do něj zaposlouchat. Textovou podobu rozhovoru hledejte opět na blogu Mittalmar, kde bude po částech zveřejněna. První část je na tomto umístění.

Příjemný poslech!

Aho