Novinky

PHS ve Freemasonic Clubu

29.04.2019

V úterý 14. května od 19:30 pořádá Poetické Hudební Společenstvo samostatný koncert ve stylovém prostředí pražského Freemasonic Clubu.

Po zdařilých vystoupeních na Tolkien Conu a Oslavě zničení Prstenu se členové PHS v dubnu "zavřeli" do studia se snahou o zaznamenání dalších několika písní. Na výsledek tohoto snažení si sice ještě nějakou dobu počkáme, ale aby přestávka nebyla příliš dlouhá, pojďme se sejít na starém známém místě, kde už jedno představení více než před rokem proběhlo.

Takže, kdo z příznivců tolkienovské hudby nestihl minulý koncert ve Freemasonic, má nyní příležitost k nápravě! :) Chystáme písně hobití, trpasličí, lidské, elfí, tradiční i zbrusu nové!

 PHS ve Freemasonic 2019

Za členy PHS, kteří se moc těší, všechny zve

AHO

Nové nahrávky PHS

25.12.2018

Poetické Hudební Společenstvo se sešlo v létě ve studiu, nahrávky pak nějakou dobu dozrávaly a teď si je můžeme utrhnout - tedy poslechnout.

Z finálních mixů byly vybrány čtyři písně, z nich dvě z dob původního Poetického společenstva a dvě novější, jedna dokonce úplně nejnovější. Jistě nebudou neznámé všem, kdo se v poslední době zúčastnili některého z vystoupení PHS a žánrově jsou velice pestré - od veselé hobití písně Já nechci, přes milostnou Song of Beren a zamyšlení nad Sarumanovým osudem až po tradiční elfský Žalozpěv na Beleriand. Všechny jsou nejlépe dostupné z úvodní stránky tohoto webu.

A protože nemám žádnou příhodnou fotografii ze studia nabízím alespoň snímek z našeho letošního dvojkoncertu.

PHS ve Free Mansonic klubu

Berme nové písničky třeba jako malé překvapení a třeba v tomto čase zklidnění bude více prostoru se do nich zaposlouchat.

AHO

Tolkien.cz

08.10.2018

Společnost přátel díla pana J.R.R.Tolkiena oslavila před rokem 25 let od svého založení.

A to už je spoustu času. Vždyť Tolkienovci jsou prakticky nejstarší fantasy komunitou u nás. Profesorovy příběhy dokázaly oslovit generace a stále přetrvávají v srdcích mladých i starých. A stále je tu i tolkienovská Společnost, která si klade za cíl tyto příznivce díla sdružovat, setkávat se s nimi, debatovat, rozmlouvat a tvořit.

tolkien.cz

Chceme prostřednictvím webu tolkien.cz informovat o dění, novinkách a konaných akcích, které se Středozemí souvisí. Zároveň si klademe za cíl takové akce i sami pořádat.

Pokud Tě zajímá Středozem, toulání po jejích zelených loukách a snění o bílých věžích, pokud chceš potkat další lidi podobného zájmu, pokud miluješ knihy a příběhy jistého britského profesora, pokud chceš na chvíli nechat realitu za sebou a jen si snít, je tohle pro tebe to pravé.

Potkat nás můžeš i na několika akcích, které pořádáme, nebo které pomáháme pořádat – podzimní Oslava Bilbových a Frodových narozenin a jarní Oslava zničení Prstenu.

Více se můžeš dozvědět na webu http://tolkien.cz/ nebo na facebooku.

Irith