Novinky

Lament Lúthien jako flamenco

27.09.2023

Lament Lúthien - píseň z muzikálu Falešného společenstva Beren a Lúthien má novou nahrávku!

Na Tolkienconu 2023 bylo odehráno nové provedení muzikálu z roku 2016 Beren a Lúthien. Píseň ztvárňující Lúthieninu prosbu v Mandosových síních získala při té příležitosti nový ohnivý háv - instrumentalistka Filoména ji pojala jako flamenco. Dobře ví, jak má tento rytmus autorka písně ráda. A autorce se nápad tak líbil, že ho nechala zvěčnit ve studiu pro další generace. Inovativní verzi Lamentu si tak můžete poslechnout na stránce písně pod nadpisem "Další verze".

foto: David Dirga

Dvojkoncert v Carpe Diem

11.04.2023

Večer v pátek 21.4.2023 ve 20:00 se uskuteční dvojkoncert uskupení Cain Da Breth a Poetického Hudebního Společenstva.

Budeme rádi, pokud Vás kroky onoho pátečního dubnového večera zavedou do klubu Carpe Diem na Floře, kde se můžete zaposlouchat do zvuku akustické hudby v podání kapel Cain Da Breth (což staroirsky znamená zhruba "zpěv dvou rčení") a Poetického Hudebního Společenstva. Koncert bude rozdělen do dvou zhruba hodinových částí a bude poloakustický - tedy se zvučeným zpěvem a původním zvukem nástrojů.

Cain Da Breth hraje už od roku 2003 autorskou hudbu inspirovanou keltskou mytologií, přírodou a příběhy na pomezí snu a reality. Vystupuje v obsazení dva vokály, akustická kytara, violoncello, housle, viola, keltská harfa a flétny.

Poetické Hudební Společenstvo asi netřeba na těchto stránkách zvláště představovat. :)

Dvojkoncert Cain Da Breth - PHS

Přijďte nás podpořit a rozšířit si své hudební obzory.

Společně s PHS a Cain Da Breth se těší

AHO

Beren a Lúthien na Spotify

03.04.2023

Album Falešného společenstva Beren a Lúthien je nově k dispozici na streamovacích platformách.

Pro všechny fanoušky Falešného společenstva a moderních streamovacích technologií máme dobrou zprávu. Album Beren a Lúthien je nově možné nalézt na Spotify, Apple music a dalších platformách.

Beren a Lúthien

Věříme, že si poslech užijete stejně jako na našich stránkách nebo třeba na živém představení.

AHO