O projektu

Keltský uzel

Okouzlení světem J. R. R. Tolkiena často přetrvává dlouho po dočtení posledních řádek příběhu. Snad právě někde tam vzniká touha se do příběhu vrátit, nalézt jeho pokračování nebo souvislosti s dalšími událostmi, či jen oddat se ještě na chvíli poetice Ardy, Středozemě. Je to ona, která přiměje některé ze čtenářů pročítat bedlivě další prameny, objevovat jiné méně známé příběhy, účastnit se v plné zbroji nejedné ze sehraných bitev LARPu, či nechat se inspirovat k vlastní tvorbě. Je to touha dozvědět se více o postavách jinak vzdálených, najít mezi řádky, jací byli obyvatelé Ardy „ve skutečnosti“, co činili ve chvílích, kdy nejsou vázáni v příbězích, na co mysleli a jak se asi cítili.

A nejspíše stejná touha stála i u zrodu těchto stránek spolu s poznáním, že existuje řada lidí, kteří také hledají, a jejich snaha často vykrystalizuje v dílo poetické nebo hudební. Cílem tohoto projektu je vytvořit prostor pro autory čerpající inspiraci z Tolkienova světa, nabídnout jim podporu a možnost sdílení jejich tvorby.
 

Více informacíZpěvník

Skvělým počinem skupiny příznivců tolkienovské hudby je vytvoření díla vpravdě nevídaného. Souborný zpěvník Poetického společenstva a hostů pod názvem Písně Středozemě je i prvotní inspirací pro vznik těchto stránek.

Zpěvník písniček