Stříberce Romantická Elfská III. věk

Poetické společenstvo Složeno před 1995 Nahráno 19.1.2024

Pisen

Elfové měli takový zvláštní zvyk - v písních často obdivovat přírodní krásy, jako různé lesy, řeky a podobně. V tomto případě řeku Stříberku, která pramenila v Mlžných horách nedaleko Morie a posléze se vlévala do Anduiny. Málo je znám její trpasličí název Kibil-nâla, zatímco sindarské Celebrant si každý vybaví jistě lépe.

Píseň Stříberce autora Petra Bohdana je uvedena jako jedna z písní Poetického Společenstva ve zpěvníku Písně ze Středozemě: zpěvník Poetického společenstva & hostů. Doposud však nebyla nahrána. Písničku jsme měli v plánu nahrát pro album písní Místa Středozemě, ale z časových a technických důvodů jsme ji stihli nahrát až v lednu 2024. Proto jsme se rozhodli vydat píseň samostatně a uveřejnit ji k volnému poslechu. Třeba při jejím poslechu dostane někdo chuť pořídit si celé album Místa Středozemě, teď dostupné ke koupi online v nakladatelství Straky na Vrbě.

Toto zpracování písně Stříberce má netradiční instrumentální doprovod klavír - harfa. Na klavír hraje, zpívá a autorkou klavírního doprovodu je Gwiwer Avedisyan, na harfu hraje a zpívá Kateřina Schwarzerová. Doufáme, že se vám verze písně, která se poněkud odlišuje od původní zpěvníkové formy, bude líbit! A doufáme, že to není poslední spolupráce Gwiwer Avedisyan s PHS!

VíceAutor písně

Petr Bohdan Petr Bohdan

Interpreti

hraje Poetické Hudební Společenstvo
vzácný host Gwiwer Avedisyan

Kateřina Schwarzerová - zpěv, harfa
Gwiwer Avedisyan - 
zpěv, klavír, kompozice klavírního partu

nahráno ve studiu Hostivař leden 2024 
mastering Z. Šikýř