Odkazy

Zajímavé odkazy

 • SPDPJRRT - Společnost Přátel Díla Pana J. R. R. Tolkiena
 • Poetické společenstvo - web uskupení
 • Falešné společenstvo - web uskupení
 • Laeg.cz - web s fantasy písničkami Laega Mortemira
 • Straky na vrbě - nakladatelství (převážně) fantastické literatury, vydavatel úžasného zpěvníku 
 • Poho.cz - web autora webdesignu těchto stránek
 • Tokiencon - každoroční setkání příznivců díla profesora J. R. R. Tolkiena (+ odkaz na facebook TC)
 • Niënor Níniel - Fanouškovský krátký film / videoklip na motivy písně Niënor Níniel a knihy Húrinovy Děti
 • JM Studio - nahrávací studio, kde i díky V. Červenkovi vznikla řada nahrávek v rámci projektu Písně Středozemě
 • Mittalmar - blog plný článků, povídek, básniček, obrázků a dalších dílek od hobitů (nejen) pro hobity 
 • Aredheliny povídky a básně - zde naleznete Silmarillionem inspirované povídky a poezii, či třeba jejich autorku hrající na Maglorův nástroj
 • Cinealton - středozemský blog, kde kromě článků, fotek a básniček naleznete spoustu originálních obrázků
 • Born of Hope - nezávislý fanouškovský film nás zavede do období setkání Aragornových rodičů Gilraen a Arathorna a poutavě vypráví jejich příběh. Film, který má již více než 1,5 milionu shlédnutí po celém světě. K dispozici jsou české titulky (hledejte ve spodním menu YouTube).

Materiály, zpěvníky, CD ...

Tolkieovská tvorba zanechává stopu nejen v srdcích posluchačů, ale i na různých papírových, zvukových a datových nosičích. Zde se pokusíme shromáždit odkazy na zajímavé zdroje těchto médií, bohužel však není v našich silách zajistit jejich dodání, ba dokonce ani není jisté, zda ještě budou k mání. Zde je třeba se obrátit na jednotlivé zdroje a dohodnout se přímo s nimi.

Zpěvník Písně ze StředozeměTéměř kompletní zpěvník Poetického společenstva navíc doplněný o písně dalších autorů. Toto dílo zatím nemá (minimálně v ČR) obdoby, vzniklo obrovským úsilím skupiny příznivců tolkienovské hudby včetně samotných autorů písní a o vydání se zasloužilo vydavatelství Straky na vrbě. Slovy vydavatele: "Nejšílenější projekt Společenstva, vázané, na křídě, s asi 90-ti ilustracemi. Valná většina původní česká písňová tvorba, jen několik zhudebněných textů od Tolkiena."

zpěvník hledejte zde


Obálka CD Fëanor a jeho synovéPrvní CD Falešného společenstva s názvem Fëanor a jeho synové čerpá ze stejnojmenného pásma, které bylo poprvé předvedeno na Tolkienconu 2010. Obsahuje 12 stěžejních písní představení nahraných ve studiové kvalitě v celkové délce 45 minut.

CD hledejte zde 


 

CD Hra na hrdinyLaegovo první oficiální CD s názvem Hra na hrdiny, bylo vydáno v roce 2010 a najdete na něm 6 písní + 1 bonus navíc. Je nahráno ve studiové kvalitě v brněnském Studiu George Lucase.

CD hledejte zde CD Báje v násPo vydání prvního Laegova CD někteří posluchači tvrdili, že je příliš krátké a vystačí stěží na cestu do práce. I z tohoto důvodu na sebe dlouho nenechalo čekat pokračování - druhé CD s názvem Báje v nás. Tentokrát je opravdu delší, obsahuje 9 písní + 1 bonus v celkové délce přes 20 minut, nahraných opět v brněnském studiu.


CD hledejte zde 

CD Báje v násCyklus písní Chvála podzimu čekal na svoji definitivní hudební podobu do podzimu roku 2013. Vznikl kvůli slavnosti Díkůvzdání, která se koná na podzim. A i když díkůvzdání se určitě týká všech ročních dob a celého života, pro elfy bylo přirozené věnovat určitý díl pozornosti specielně kráse, která je právě v onu dobu obklopovala. Písně s texty od Laisi Finwen (převzatých z originálů elfského barda Tuilindo Neldoriona) nahráli, stejně jako ty předchozí, členové skupiny FILIA pod vedením Yanwe Lindamena v plzeňském studiu Jana Pousky. Album obsahuje šest písní z cyklu a další dva bonusy.

CD hledejte zde