Novinky

Katky ve studiu?

10.02.2014

Začaly se objevovat neověřené informace o setkání dvou členek bývalého Poetického společenstva ve studiu - zde je naše reakce.

Poslední dobou se k nám dostaly zprávy a dohady o tom, že se Katka Schwarzerová spolu s Katkou Garcia setkaly ve studiu a něco společně připravují. Dovolte nám se k těmto zvěstem vyjádřit a uvést tak informace na pravou míru:

Ano, je to pravda! :)

Obě Katky se setkaly již v prosinci v pražském JM studiu u pana Červenky a začaly připravovat nové nahrávky několika písní Poetického společenstva, zatím se věnovaly nazpívání hlasových partů. Můžeme se tak těšit na nové záznamy písní se dvěma (i více) krásnými hlasy, podobně jako je tomu již u skladeb Arwen či Královské srdce.

KS a KG v JM studiu v prosinci 2013

Snad v rámci jarního nahrávání se podaří dokončit i nástrojové party a finální mix tak, abychom si je před prázdninami mohli poslechnout.

A současně zdravíme Katku Garcia do Irska, a přejeme hodně štěstí při plnění tamních důležitých povinností.

AHO

Dvě nahrávky z Tolkienconu

22.01.2014

A ještě jedno připomenutí atmosféry Tolkienconu, tentokrát v nahrávkách z představení.

Pro ty, kteří si ještě chtějí připomenout atmosféru vystoupení na Tolkienconu nebo pro ty, kteří tam nebyli zveřejňujeme nahrávky z vystoupení Falešného společenstva a Hlasů Středozemě. Prosím omluvte technickou kvalitu nahrávek odpovídající živým vystoupením.

Píseň Šmakova smrt z pásma Hobit předvedeného Falešným společenstvem popisuje, jak už název napovídá, okamžiky před, během a těsně po jednom velmi dobře mířeném výstřelu z luku. Na fotografii možno vidět drozda, jak napovídá Bardovi.

Šmakova smrt

Druhá píseň opět pojednává o trpaslících, vždyť se letos kolem nich na TC točila celá řada vystoupení. Skladba Moria, tentokrát představená Hlasy Středozemě, vznikla v roce 1991 a prošla už celou řadou aranží, poslechněte si, jak zní v podání harfy, kytary a akordeonu.

Moria

AHO

Ohlédnutí za Tolkienconem 2014

20.01.2014

Tolkiencon se čtrnáctkou na konci je za námi. A jaký vlastně byl?

Tolkiencon byl opět místem setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena a ve škole na Grafické ulici v Praze se jich tentokrát sešlo několik stovek. Program tradičně bohatý a hlavně obsahující řadu hudebních vystoupení - mezi nimi i Falešné společenstvo, Hlasy Středozemě a Mášu Súrendil Klepetkovou z našeho projektu.

Falešné společenstvo připravilo pásmo Hobit a opět "vyprodalo" až k prasknutí jednu z velkých tříd - kdo se nedostal dovnitř postával a naslouchal aspoň u otevřených dveří. A Hobit se opravdu podařil a dá se očekávat, že některé z písní a popěvků nejspíše časem zlidoví ...

Hlasy Středozemě tentokrát připravily plně zvučený koncert v tělocvičně, kde zaznělo na dvacet písní jak původního Poetického společenstva, Falešného společenstva, Laega Mortemira a i některé novinky. Kdo se rád zaposlouchá do tónů harfy, kytary, houslí, flétny či dud doprovázejících vícehlasý zpěv, jistě si přišel na své.

V tělocvičně vystupovala také Máša Súrendil Klepetková se svými charakteristickými bardskými písněmi a ve slušivých elfích šortkách - pravděpodobně tak položila základ nové středozemské módy pro další věk.

Více fotografií můžete shlédnou v této fotogalerii, kterou se budeme průběžně snažit doplňovat o další příspěvky. Pokud nějaké máte, budeme rádi, když se podělíte a přispějete - viz kontakty.

Velký dík patří rozhodně všem organizátorům Tolkienconu a spojme s ním přání, ať vytrvají a další ročníky jsou stejně vydařené jako tento.

AHO