Novinky

Dvě nahrávky z Tolkienconu

22.01.2014

A ještě jedno připomenutí atmosféry Tolkienconu, tentokrát v nahrávkách z představení.

Pro ty, kteří si ještě chtějí připomenout atmosféru vystoupení na Tolkienconu nebo pro ty, kteří tam nebyli zveřejňujeme nahrávky z vystoupení Falešného společenstva a Hlasů Středozemě. Prosím omluvte technickou kvalitu nahrávek odpovídající živým vystoupením.

Píseň Šmakova smrt z pásma Hobit předvedeného Falešným společenstvem popisuje, jak už název napovídá, okamžiky před, během a těsně po jednom velmi dobře mířeném výstřelu z luku. Na fotografii možno vidět drozda, jak napovídá Bardovi.

Šmakova smrt

Druhá píseň opět pojednává o trpaslících, vždyť se letos kolem nich na TC točila celá řada vystoupení. Skladba Moria, tentokrát představená Hlasy Středozemě, vznikla v roce 1991 a prošla už celou řadou aranží, poslechněte si, jak zní v podání harfy, kytary a akordeonu.

Moria

AHO

Ohlédnutí za Tolkienconem 2014

20.01.2014

Tolkiencon se čtrnáctkou na konci je za námi. A jaký vlastně byl?

Tolkiencon byl opět místem setkání fanoušků díla J.R.R. Tolkiena a ve škole na Grafické ulici v Praze se jich tentokrát sešlo několik stovek. Program tradičně bohatý a hlavně obsahující řadu hudebních vystoupení - mezi nimi i Falešné společenstvo, Hlasy Středozemě a Mášu Súrendil Klepetkovou z našeho projektu.

Falešné společenstvo připravilo pásmo Hobit a opět "vyprodalo" až k prasknutí jednu z velkých tříd - kdo se nedostal dovnitř postával a naslouchal aspoň u otevřených dveří. A Hobit se opravdu podařil a dá se očekávat, že některé z písní a popěvků nejspíše časem zlidoví ...

Hlasy Středozemě tentokrát připravily plně zvučený koncert v tělocvičně, kde zaznělo na dvacet písní jak původního Poetického společenstva, Falešného společenstva, Laega Mortemira a i některé novinky. Kdo se rád zaposlouchá do tónů harfy, kytary, houslí, flétny či dud doprovázejících vícehlasý zpěv, jistě si přišel na své.

V tělocvičně vystupovala také Máša Súrendil Klepetková se svými charakteristickými bardskými písněmi a ve slušivých elfích šortkách - pravděpodobně tak položila základ nové středozemské módy pro další věk.

Více fotografií můžete shlédnou v této fotogalerii, kterou se budeme průběžně snažit doplňovat o další příspěvky. Pokud nějaké máte, budeme rádi, když se podělíte a přispějete - viz kontakty.

Velký dík patří rozhodně všem organizátorům Tolkienconu a spojme s ním přání, ať vytrvají a další ročníky jsou stejně vydařené jako tento.

AHO

Písně z podzimního nahrávání

05.01.2014

Právě byly zveřejněny dokončené nahrávky písní Orsejky, Laega, Elišky Nejedlé, Daniely Binderové a Lemminga z podzimního nahrávání v listopadu a prosinci 2013.

Máme zde další výsledky z podzimního nahrávání ve studiu s masteringem Vlastíka Červenky. Tentokrát se jedná o pestrou sbírku písní řady autorů z Falešného společenstva - od elfích teskných i (považte!) veselých, některých písní z pásma o Rohanu až po nahrávku jedné z mála existujících písní entích:

  • Maglor
  • Borondir
  • Březová lodička
  • Entí zahrada
  • Červivec a Éowyn
  • Muž na měsíci

Z nahrávání, zleva Máša, Eliška a Orsejka

Nové písně lze nejlépe přehrát z úvodní stránky našeho webu z přehledu nově přidaných nahrávek. Dle názoru většiny zúčastněných tentokrát nahrávání probíhalo neobvykle hladce a výsledek je, nejen podle mě, také velmi podařený. Doufám, že se nám podaří všechny posluchače dobře naladit před nadcházejícím Tolkienconem, kde řada z těchto písní byla svého času představena vůbec poprvé.

Hezký poslech!

AHO