Novinky

Ochutnávka z Berena a Lúthien je tady!

31.08.2016

Anketa o ochutnávce z budoucího alba Falešného společenstva „Beren a Lúthien“ skončila. A jaká píseň zvítězila?

V anketě volilo 54 respondentů. A s velkým náskokem vyhrál Sauronův výslech, který získal 22 hlasů. Na následujícím obrázku se můžete podívat, jak si stáli všichni kandidáti.

Zvoleného šampiona – Sauronův výslech – najdete ode dneška zde na webu. Nejsnadněji jej naleznete na úvodní straně v seznamu nejnovějších písní.

Všem hlasujícím velice děkujeme za účast v anketě. Doufáme, že budete písní potěšeni a navnazeni na celé album. Druhé kolo nahrávání vypukne už v září, tak držte palce, ať se i ostatní písně vyvedou podobně, jako Sauronův výslech.

Za Falešné společenstvo

Elsa

Hlasujte o ochutnávce z Berena a Lúthien

22.07.2016

Ochutnávka bude. Na tom se Falešné společenstvo už usneslo. A dále se usneslo, že vydá pro tento web dokonce celou jednu píseň! Jaká to ale bude, rozhodnete vy.


V nabídce je 6 písní nahraných v prvním kole. Nenajdete tam zatím dlouhé kusy - Souboj Saurona s Finrodem Felagundem, Hon na Vlka a Finrodovu smrt. Z ostatních si ale můžete vybrat v následující anketě:

http://www.anketovnik.cz/835c6ce18d81951c

HLASOVÁNÍ JE UŽ SPUŠTĚNO A BUDE TRVAT MĚSÍC - tzn. KONČÍ V NEDĚLI 21. 8. 2016.

V pondělí ráno anketu stáhneme (není ukončena automaticky ve 23.59, takže až ji stáhneme, tak prostě skončí.) A v následujícím týdnu vítěznou píseň připravíme pro web Písní Středozemě a dáme ji tam se vším všudy - i s notami a povídáním.

Doufáme, že ochutnávka vám udělá radost a navnadí vás na celé album. Tak s chutí do hlasování!

Elsa

Nahrává se Beren a Lúthien

22.07.2016

Snad dobrou zprávou pro všechny účastníky letošního Tolkienconu je, že Falešné společenstvo horečně pracuje na zvěčnění úspěšného představení o Berenovi a Lúthien. V šuplíku už má prvních 9 studiových nahrávek písní z tohoto pásma.


Nahrávání je rozděleno do dvou kol – 1. kola jarního a 2. kola podzimního. První kolo je za námi a vzešlo z něj 9 písní, ke kterým nebyla potřeba Fallon jakožto Lúthien, protože v době nahrávání nebyla z rodinných důvodů úplně k dispozici. Další písně přibydou na podzim a potom se společenstvo rozhodne, co s novým albem udělá – zda bude vyrábět třetí CD či zda písně rovnou pustí do světa prostřednictvím tohoto webu. Tak jako tak je v plánu, že na příštím Tolkienconu bude pásmo Berena a Lúthien nahráno a nabídnuto v nějaké podobě fanouškům.

Do té doby ale dost možná přijde ochutnávka, tak dále sledujte Novinky.

Z prvního kola jsou hotové písně (v chronologickém pořadí): Tarn Aeluin, Sauronův výslech, Souboj Saurona s Finrodem Felagundem, Finrodova smrt, Valacirca, Thuringwethil, Létám, Hon na Vlka a Lament Lúthien.

 

Nastaly změny v obsazení dvou postav: Berena zpívá ve studiových nahrávkách místo Neriona  Bóža a v Honu na Vlka zpívá Carcharotha místo Lemminga  Lokýt, který laskavě souhlasil propůjčit této písni svůj nenapodobitelný hlas. Lemminga však později uslyšíte jako Carcharotha také – a to v jeho písni „Carcharoth“. Ostatní role zůstaly – jako Finroda a Huana uslyšíte Bardě, jako Saurona a Lúthien v Lamentu, Elsu, jako orla Thorondora Danielu, jako vypravěče v Honu Janu. Sborů se účastnili všichni výše jmenovaní plus ještě Bětka, Nerion a Fallon, která si to nemohla nechat ujít a na moment se do studia přeci jen stavila.

Úžasná aranžmá kytar vymyslelo Bardě a taky si je všechny nahrálo. Dále na nahrávkách uslyšíte Bětčino tklivé violloncello, Jixiny hbité flétny, Lemmingův čím dál lepší cajón a trochu kláves. Ale především uslyšíte a ucítíte radost a energii, kterou do nahrávání tohoto díla tvůrci vložili.

Elsa