Novinky

Pád Gondolinu

11.06.2019

Falešné společenstvo rozjíždí nahrávání jednoho ze svých prvních projektů – české verze písňového cyklu Alexe Lewise „The Fall of Gondolin“.

Už přes dvacet let jsou písničky jako např. Lorgan, Přechod přes Sirion, Pán hlubin či Sedm bran vryty v povědomí mnoha českých tolkienistů. Do Čech se Pád Gondolinu dostal v roce 1995 a mezi lety 2004 a 2006 vznikly jeho české překlady. Písně jsou stále oblíbené a často hrané. Z řad fanoušků i ze samotného Falešného společenstva vzešla touha a potřeba je zaznamenat o trochu lépe, než na domácí diktafon. Na jaře 2019 byl tedy s podporou webu Písně Středozemě nahrávací projekt „Pád Gondolinu“ konečně odstartován!

Obrázek: Šárka Škorpíková

Do prvního kola bylo vybráno pět písní, které si nyní můžete poslechnout: Lorgan, Voronwë, Přechod přes Sirion, Tunel a Vrbová země. Nahrávání dalších se chystá. O historii projektu „Pád Gondolinu“ v Anglii i u nás se můžete více dočíst na stránce „uskupení“ Pád Gondolinu.


Falešné společenstvo doufá, že budete mít příjemný poslech.

Elsa

PHS ve Freemasonic Clubu

29.04.2019

V úterý 14. května od 19:30 pořádá Poetické Hudební Společenstvo samostatný koncert ve stylovém prostředí pražského Freemasonic Clubu.

Po zdařilých vystoupeních na Tolkien Conu a Oslavě zničení Prstenu se členové PHS v dubnu "zavřeli" do studia se snahou o zaznamenání dalších několika písní. Na výsledek tohoto snažení si sice ještě nějakou dobu počkáme, ale aby přestávka nebyla příliš dlouhá, pojďme se sejít na starém známém místě, kde už jedno představení více než před rokem proběhlo.

Takže, kdo z příznivců tolkienovské hudby nestihl minulý koncert ve Freemasonic, má nyní příležitost k nápravě! :) Chystáme písně hobití, trpasličí, lidské, elfí, tradiční i zbrusu nové!

 PHS ve Freemasonic 2019

Za členy PHS, kteří se moc těší, všechny zve

AHO

Nové nahrávky PHS

25.12.2018

Poetické Hudební Společenstvo se sešlo v létě ve studiu, nahrávky pak nějakou dobu dozrávaly a teď si je můžeme utrhnout - tedy poslechnout.

Z finálních mixů byly vybrány čtyři písně, z nich dvě z dob původního Poetického společenstva a dvě novější, jedna dokonce úplně nejnovější. Jistě nebudou neznámé všem, kdo se v poslední době zúčastnili některého z vystoupení PHS a žánrově jsou velice pestré - od veselé hobití písně Já nechci, přes milostnou Song of Beren a zamyšlení nad Sarumanovým osudem až po tradiční elfský Žalozpěv na Beleriand. Všechny jsou nejlépe dostupné z úvodní stránky tohoto webu.

A protože nemám žádnou příhodnou fotografii ze studia nabízím alespoň snímek z našeho letošního dvojkoncertu.

PHS ve Free Mansonic klubu

Berme nové písničky třeba jako malé překvapení a třeba v tomto čase zklidnění bude více prostoru se do nich zaposlouchat.

AHO