Novinky

CD Beren a Lúthien je vhozeno do stroje

07.12.2016

Falešné společenstvo hlasí samé dobré zprávy. Na podzim úspěšně proběhlo 2. kolo nahrávání a bylo rozhodnuto, že CD bude.

Beren a Lúthien je třetí CD Falešného společenstva a je zatím nejdelší. Najdete na něm 20 vymazlených písní s celkovou stopáží 67.58 minut. Objednávka na náklad 300 ks CD byla včera schválena lisovnou. Album bude k mání ihned po svém křestu, který proběhne 21. 01. 2017 na Tolkienconu po představení Falešného společenstva. Tak buďte při tom!

Všichni členové FS vydali ve studiu ze sebe to nejlepší, náš dvorní pan zvukař Vlastík písně nádherně smíchal a Nerion vyrobil krásný, tentokrát dokonce 20 stránkový booklet, na kterém se dočtete nejen o čem písně jsou, ale také co všechno stálo v pozadí jejich vzniku. A pokochat se také budete moci uměleckými fotografiemi z podzimního lesa, jejichž většinovým autorem je Lemming.

Aby bylo pásmo kompletní, zbývají nyní 4 písně, které ještě nebyly nahrány, neb by se na CD nevešly. Budou však nahrány také a to hned v příštím roce.

Rozhodně se máte na co těšit!

Elsa

Hudební setkání v Liliovce

27.11.2016

Poetické Hudební Společenstvo zve všechny příznivce Středozemě a zdejší hudby na malé neformální hudební setkání dne 20.12.2016 od 18:00 v Liliové čajovně v Praze.

Členové Poetického Hudebního Společenstva se před nedávnem dohodli, že by nebylo špatné zajít na čaj. A když už posezení u čaje, proč ne s nástroji a středozemskou hudbou? :)

Pokud půjdete onoho večera právě kolem Liliové čajovny, zastavte se, třeba i na chvilku. Nečekejte žádný oficiální koncert s pevným začátkem, programem, zvučením a vstupným, naopak se můžete těšit na neformální posezení proložené řadou tolkienovských písniček a snad zbude chvilka i na nějaké to popovídání.

Malé hudební předvánoční posezení

Zkrátka pojďme si užít předradostinový čas v pohodě a bez stresu s šálkem dobrého čaje.

AHO

Rozhovor s Doubravkou

21.11.2016

A máme tu dlouho očekávaný rozhovor s Doubravkou Mortemir vai Eledar, který čeká na světlo světa už od letošního jara!

Doubravka, multiinstrumentalistka a písničkářka, se objevila ve středozemských kruzích až v poměrně nedávné době. Nicméně kdo zná a poslouchá písničky od Laega, tak ví, že to rozhodně nebylo znenadání. V jejích písničkách můžeme najít ráznost i křehkost a často i netradiční pohled na věci jinak tradiční, nebo třeba spoustu malebných citoslovcí. V současné době se Doubravka zkouší věnovat i literární tvorbě a divadlu.

V rozhovoru se můžeme dozvědět třeba to, jak vznikla její první písnička nebo čím vším se ve svém volném čase také zabývá, čímž potěšíme nejen fanoušky trabantů. :)

Byl pořízen v jedné nejmenované pražské čajovně, což i méně pozorný posluchač zaregistruje při jeho poslechu (prosím respektujte odpovídající technickou kvalitu záznamu), a i přes časový odstup od jeho natočení je tam spousta překvapivých informací, tedy aspoň pro mne. :)

Textový přepis rozhovoru včetně zajímavých detailů o jeho vzniku je samozřejmě dostupný na blogu Mittalmar.

Příjemný poslech!

AHO