Novinky

Rozhovor s Danielou Binderovou

12.03.2017

Přinášíme původní rozhovor hobitích reportérek z Mittalmaru s Danielou Binderovou o řadě událostí a zajímavostí z historie i současnosti našeho středozemského dění. Rozhodně si jej nenechte ujít!

Rozhovor s Danielou je snad jedním z nejzajímavějších vůbec, tedy aspoň pro mne. Daniela má opravdu široký záběr a byla u řady důležitých událostí a projektů týkajících se naší tolkienovské komunity. Jmenujme namátkou třeba práci ve Společnosti přátel díla J.R.R. Tolkiena, založení a působení Falešného společenstva, vznik zpěvníku Písně ze Středozemě, členství v Hlasech Středozemě, vznik tohoto webu nebo projekt The Flight of the Noldor. A o řadu svých zážitků se s námi Daniela v rozhovoru ochotně podělí.

Irith, Polly a Pomněnka navštívily Danielu v září 2016 v jejím domácím prostředí, pustily se (po mírně dobrodružné cestě) do rozhovoru opravdu pořádně a myslím, že si u něj užily i spoustu legrace. Jedná se o dosud nejdelší materiál v sérii rozhovorů a za jeho zpracování do textové podoby patří našim hobitím reportérkám (jmenovitě Polly) velký obdiv. Textovou podobu rozhovoru tedy hledejte opět na blogu Mittalmar.

 

 

Příjemný poslech!

AHO

Jarní hraní v Liliovce

23.02.2017

Poetické Hudební Společenstvo zve 7.3.2017 v 18:30 všechny příznivce středozemské hudby na malé předjarní posezení do Liliové čajovny v Praze.

Tolkiencon je již více než měsíc za námi a určitě by nebylo špatné si opět někde posedět s douškem dobrého čaje a několika tóny středozemské hudby. Pokud tedy budete mít příležitost, zastavte se v Liliové čajovně v úterní podvečer na počátku března. 

Kromě zmíněného čaje se můžete těšit na setkání s písněmi v podání Poetického Hudebního Společenstva a snad i na nějaké to povídání. A možná se chystá i nějaké překvapení.

Setkání v Liliové čajovně březen 2017

Budeme se těšit!

AHO

Novoroční záznam z Balbínky

04.01.2017

Ne, nejedná se o záznam nějakého utajeného nedávného koncertu, ale o malé přání do nového roku spolu s krátkým sestřihem z letního představení PHS v Balbínově poetické hospůdce.

Než se leckdo nadál, je tu nový rok - no snad není ještě příliš pozdě na přání všeho dobrého a hlavně spousty hezkých středozemských písniček, dýchánků, povídání a setkání. A když přání tak alespoň s malým dárkem v podobě zkráceného záznamu několika písní z koncertu Poetického Hudebního Společenstva, který se stále nemohl vejít do časových plánů na zveřejnění (tedy spíše na to sestříhání).

Berte jej buď jako mírně opožděnou novoročenku, či mírně předčasnou pozvánku na jubilejní patnáctý Tolkiencon, který se koná už za necelé tři týdny na známém místě. Z hudebního menu, jež se pro nás připravuje, musím rozhodně zmínit

  • Bardské vystoupení Máši Súrendil Klepetkové
  • Aredhel v2.0 aneb Tragédie v domě Turgonově (představení FS)
  • Flight of the Noldor III
  • Představení Poetického Hudebního Společenstva
  • Toraoke (neboli tolkienovské karaoke v režii Bóži a Elsy)

Takže na brzkou viděnou!

AHO