Novinky

Rozhovor s Lemmingem

02.10.2018

Ano, máme tu další ze série rozhovorů našich hobitích reportérek z Mittalmaru.

Lemmingův záběr je opravdu široký - tím není samozřejmě myšlen jen záběr kamerový při natáčení některého z fanouškovských filmů, ale i to, že Lemming "mimo jiné" působí ve Falešném Společenstvu, podílel se na přípravě zpěvníku Písně ze Středozemě, věnuje se fotografování, LARPu, irským tancům nebo třeba plachtění na moři.

Irith a Polly "přepadly" Leminga v jeho domácím prostředí a v rozhovoru, který proběhl téměř před rokem, se dotkneme úplných začátků a památného představení o Bulvovi Cvalimírovi, prvních Lemmingových Bilbovek, nakoukneme pod pokličku natáčení Nienor Níniel a budeme se zprostředkovaně účastnit dalších zajímavých počinů a událostí z tolkienovské komunity.

Rozhovor je samozřejmě možné v textové podobě najít na stránkách Mittalmaru a to přímo zde.

Příjemný poslech!

AHO

Elfí slavnosti

25.06.2018

Jak se pozná elfí hudba? Poslechněte si Elfí slavnosti a posuďte sami.

Asi se shodneme na tom, že nejde úplně o autora, jako o hudbu samotnou – o ten pocit štěstí, naplnění, radosti a absolutna, který přináší. Každý Tolkienem poznamenaný člověk je schopen tak nějak instinktivně rozlišit hudbu hobití od trpasličí a tu zase od elfské – je to jasné. A co kdyby třeba píseň složenou člověkem, zpíval elf? Byla by to náhle elfí hudba? Dnes už nemáme mezi sebou moc elfů, kteří by mohli dát záruku stoprocentně elfí hudby – a přesto jí můžeme slyšet. A může nám přinést stejný zážitek, jako kdysi hobitům, lidem, či trpaslíkům, kteří se ve Středozemi náhodou ochomýtli poblíž nějakých elfích slavností v Roklince či Temném hvozdě. Protože nejde o autora.

Nechte hudbu promluvit za sebe. Poslechněte si devět nově nahraných skladbiček zařazených do cyklu Elfí slavnosti. Myslím, že vás uchvátí stejně jako mě, když jsem je slyšela poprvé. A že vás nenechají na pochybách, o jaký druh hudby se jedná. A že rozhodně patří na tento web.

Pro své i vaše potěšení zaranžovali a na harfu, flétnu, strunné drnkací nástroje a housle nahráli Františka Andršová (Aredhel), Dušan Andrš, Vojtěch Domin (Bardě) a Michaela Svatošová.

Elsa

Poetické Hudební Společenstvo ve Válci

21.05.2018

Chystá se další tradiční posezení se středozemskou hudbou, tentokrát na netradičním místě.

Možná Vás při čtení nadpisu napadlo: Je to překlep! Poetické Hudební Společenstvo je ve VÁLCE! Ale s kým?! Jak mu pomoci?

Není třeba takovýchto obav, pokud je PHS někdy ve válce, tak většinou pouze s volným časem. :)

Ale ani to nám nezabrání v dalším neformálním hudebním setkání s příznivci středozemských melodií. Tentokrát se sejdeme v klubu Válec na adrese Polská 2400/1a, Praha 2 a to v úterý 29.5.2018 od 18:30.

PHS v klubu Válec

Pokud budete mít v tomto předletním čase volno k malému zastavení na výše zmíněné adrese, budeme se na Vás těšit! A možná bude i nějaké to překvapení ...

AHO