Novinky

Nové Laegovo CD

05.10.2015

Laeg právě připravuje vydání nového CD s názvem "K Vašim službám", o jehož vznik se může zasloužit každý z nás.

Elfský bard Laeg Mortemir, jehož zde snad nemusíme zvlášť představovat, nelení a podzimní čas tráví ve studiu, kde v hudební režii Vlastíka Červenky připravuje svůj nový projekt, jímž je CD "K Vašim službám".

Zajímavé na projektu je to, že jej můžeme každý podpořit dle svých možností na startovači Hithit a to předběžným zakoupením některé z variant CD - možností je opravdu hodně od elektronické podoby CD až po předání CD na soukromém koncertním představení.

ODKAZ NA PROJEKT na serveru HITHIT

Aktuálně zbývá něco přes 20 dní a sesbíráno je asi 20 procent potřebných prostředků, tak neváhejte!

A na co se můžeme dle Laega těšit? Celkem počítá se zhruba 12 písněmi. Téměř všechny jsou nové!

"Zkameněl řád / a já tichý zloděj stád / přicházím oblaka zčesat a svát"

"Slyšte, je to k nevíře / já mám bráchu šermíře"

"Snad mudrc, co staví orloje / rozumí taky všem cestám / já ale nevím kdo to je / a tak se na svých cestách musím vést sám"

Doufejme, že se vše vydaří a CD bude brzy na světě!

AHO

Záznam první poloviny krumlovského koncertu

01.10.2015

Pro všechny, kdo by si chtěli osvěžit zážitek ze zářijového koncertu Hlasů Středozemě v divadelním klubu Ántré, tu máme zkrácený záznam první poloviny koncertu.

Díky Stevkovi, který svoji techniku stále zdokonaluje, můžeme nabídnout tentokrát záznam nejen zvukový, ale i obrazový. Pojďme si tedy připomenout atmosféru jednoho zářijového večera v Českém Krumlově.

Hlasy Středozemě před Ántré od Šárky Škorpíkové

A atmosféru jistě připomene i nádherný obrázek od Šárky Škorpíkové, který zachycuje Hlasy Středozemě při předkoncertním hraní před divadelním klubem Ántré. Šárka, která byla mimochodem na koncertě také přítomna spolu s družinou z předchozího příspěvku, věnuje hodně času a energie tvorbě čerpající inspiraci z Tolkienova světa. Více můžete nalézt na jejím blogu Cinealton.

A zde už je ten slíbený záznam, prosím respektujte kvalitu nahrávky živého vystoupení v klubovém prostředí.

Hezký zážitek!

AHO

Cesta na koncert (a zase zpátky)

25.09.2015

Některé cesty mohou být hodně spletité, jakožto i cesta jednoho středozemského společenstva na koncert Hlasů Středozemě.

Co může být jednoduššího, než zajít si na koncert Hlasů Středozemě, řekli by si někteří. Jak je vidět z podrobné zprávy uveřejněné na hobitím blogu Mittalmar, tak není vše tak jednoduché, jak se může jevit na první pohled.

Kde se asi hobiti v Krumlove nejcasteji ubytuji

Zkrátka, pokud se do něčeho pustí hobiti a přidá se k nim i nějaká ta elfka, věstí to dobrodružství, které si nezadá s cestou k bájnému Ereboru. Jen ti orli chyběli ... :)

Více se můžete dočíst přímo v této reportáži.

AHO

(fotografie převzata z blogu Mittalmar, doufám, že jsem nezapomněl vyjmenovat žádný národ, který se účastnil této pamětihodné výpravy)