Novinky

Poetické Hudební Společenstvo

05.06.2016

Druhé letošní nahrávání přineslo osm nových nahrávek středozemských písní a navíc i vznik nového hudebního uskupení!

V celkovém pořadí historie našeho projektu se jedná o jubilejní desáté nahrávání, kterého se tentokráte účastnili Kateřina Schwarzerová, Katka Garcia, Doubravka Burianová, Petr Bohdan, Vojta Bardě Domin, Aho a jako host a mistr zvuku Vlastík Červenka. A výsledkem je následujících osm nahrávek písní, převážně z archivu Poetického Společenstva (některé čekaly na studiovou nahrávku přes 20 let), ale některých i zcela nových:

Spolupráce všech protagonistů definitivně vyústila i ve vznik nového hudebního uskupení s názvem Poetické Hudební Společenstvo. Jak název napovídá, je přímým pokračovatelem Poetického Společenstva, jehož hudební dědictví udržuje a rozvíjí. Na rozdíl od Poetického Společenstva, jehož činnost byla širší a volnější, je Poetické Hudební Společenstvo zaměřeno téměř výhradně na hudbu. Snad se tedy můžeme těšit jak na obnovení dalších původních skladeb PS tak na nějaké ty novinky.

Poetické Hudební Společenstvo

Poslech nových nahrávek je možný buď z odkazů na výše uvedeném seznamu, na hlavní stránce našeho projektu, kde jsou pohromadě mezi novinkami, nebo si na ně můžeme počkat při poslechu Rádia Středozem.

Spolu s prvním letošním nahráváním cyklu The Flight of the Noldor tedy máme 13 nových písní, tak si je užijme! :)

AHO

Rozhovor s Petrem Bohdanem

16.05.2016

A máme zde první rozhovor reportérů z Mittalmaru a to s Petrem Bohdanem alias Bóžou.

Petra Bohdana asi není třeba dlouho představovat, neboť kdo se pohybuje v oblasti tolkienovské hudby, nemohl se s ním nesetkat. Bóža zpívá, skládá, tvoří, hraje, působil a působí v řadě uskupení a byl snad téměř u všeho co se ve středozemské hudební tvorbě odehrálo.

Není proto divu, že se dostal i do hledáčku našich zuřivých hobitích reportérek Irith a Polly. Zřejmě nebylo jednoduché Bóžu zastihnout a tak si na něj počíhaly přímo ve víru města uprostřed toho všeho ruchu a shonu. Ten je mimochodem patrný i v nahrávce, proto prosím respektujte tedy přiměřenou kvalitu záznamu, který se odehrával přímo v terénu, nikoli ve studiu.

Slovy reportérek: "Sešli jsme se jednoho čtvrtečního odpoledne na Florenci. Oběhli jsme 150 míst okolo, než jsme definitivně zakotvili na lavičkách na Náměstí Míru, což bylo jediné aspoň trochu použitelné neplacené místo k nahrávání. Sice nám za zády hrála dechovka a chodili lidé, ale to už k atmosféře povídaní o písničkách patří, ne?"

A jestli Vás zajímá třeba jaká je Petrova oblíbená postava, jak skládá písně, jak vzpomíná na události na Novém Hradě nebo co je to brnířina, neváhejte se zaposlouchat. A pro ty, kdo raději čtou, doporučuji přepis rozhovoru na blogu Mittalmar.

Kromě protagonistů se na přípravě rozhovoru podílely i Pomněnka a Daniela Binderová, které pomohly s přípravou otázek.

A brzy snad na shledanou u dalších rozhovorů.

AHO

The Flight of the Noldor

05.05.2016

Právě jsme zveřejnili písně z prvního letošního nahrávání a to z cyklu The Flight of the Noldor od Alexe Lewise.

Letošní jaro, přímo nabité nahráváním, přináší první písně. Právě byl dokončen mastering skladeb z cyklu The Flight of The Noldor od Alexe Lewise. Písně jsou se svolením autora nahrány s českými texty jejichž překlad z anglických originálů má "na svědomí" Daniela Binderová.

Kdo se setkal s usměvavým a milým Alexem Lewisem na Tolkienconu 2013, snad mohl tušit, že jeho návštěva a sblížení s okruhem lidí kolem Falešného Společenstva ještě přinese ovoce v podobě další spolupráce. A nyní můžeme být rádi, že se tak opravdu stalo.

Alex Lewis na TC 2013

Ve studiu se při nahrávání prvních pěti písní cyklu sešli sešli Elsa (Eliška Nejedlá), Bardě (Vojta Domin), Daniela Binderová, harfenistka Aredhel (Františka Andršová), Lemming (Michal Kára) hrající na cajón a sboristé Lokýt (David Beneš), Nerion (Ondřej Janovský) a Sam (Jaroslav Samoel). V režii usedl Vlastík Červenka, organizace se ujala Elsa a pustili se do těchto pěti písní:

  • Zatracený (The Dispossessed)
  • Přísaha (The Oath)
  • Fingolfin v Hithlumu (Fingolfin in Hithlum)
  • Proroctví Severu (The Prophecy of the North)
  • Ani jednu (None and None)

Písně je možné nejlépe poslechnout z úvodní strany, kde je najdete mezi novinkami, či ze stránky The Flight of The Noldor, kde jsou pěkně pospolu - písně i protagonisté. :)

Hezký poslech!

AHO

(za fotografii z TC 2013 děkujeme (snad) Lemmingovi)