Novinky

Orsejka

15.01.2013

Mezi autory na našich stránkách nově vítáme Orsejku a její písně z podzimního nahrávání s bonusem navíc.

Plníme nedávný slib - na stránkách jsou tři nové Orsejčiny písně nahrané na podzim 2012 v rámci našeho projektu. Jsou to Píseň druhého nifredilu (na jejíž hudební úpravě se podílela i Daniela Binderová), dále pak nové písně lidí Rhovanion (rohanská milostná píseň) a Štítonoška (pojednávající o části příběhu Eówyn).

Jako bonus přidáváme i píseň Niënor Níniel převzatou ze soundtracku stejnojmenného fanouškovského filmu na stránkách nienor.ucw.cz.

Nezbývá, než popřát příjemný poslech.

AHO

Nové písně od Fallon

07.01.2013

Právě byly zveřejněny první tři písně z podzimního nahrávání, jejichž autorkou je Fallon Elenwen.

Podzimní nahrávání z listopadu a prosince 2012 přináší první ovoce - jsou to tři písničky od Fallon. Andúne - oslavná píseň o Númenoru, dramatická píseň Dernhelm o Eowynině cestě z Helmova Žlebu na pláně před Minas Tirith a naplnění osudu pána nazgúlů a krásná ukolébavka Nejmilejší hvězda (kterápak to asi bude?).

Všechny novinky najdete na úvodní stránce, nebo pak i na stránce autorky, či Falešného společenstva.

A to není z podzimního nahrávání vše, již brzy se můžeme těšit na další tři písně tentokrát z Orsejčiny dílny.

Laisi Finwen a Yanwe Lindamen

28.12.2012

S radostí dávám ve známost, že se svolením autorů přibyly na našem webu hezké písně nahrané se skupinou Filia.

Pro ty, kteří se se středozemskou hudbou již setkali nepůjde jistě o žádné novinky. Jedná se o písně nahrané v letech 2002-2003 a rozhodně by neměly na našem webu chybět. Celá řada z nich je napsána v quenijštině, jazyku vznešených elfů a opravdu jsou nahrané velmi hezky a kvalitně. A protože se jedná o novinky najdete je téměř všechny přímo na úvodní stránce v sekci Nejnovější písně.

Spolu s novými písněmi přibyly samozřejmě i stránky nových autorů Laisi Finwen a Yanwe Lindamena a také uskupení Filia.

Díky tomu se nám možná rozšíří obzory webu i o další autory - padají jména jako Gwairen, Lasirien nebo Quen - nicméně zatím je vše předběžné a někteří z těchto autorů možná ani zatím nevědí, že jejich jména padla. Nezakřikněme to tedy a nechme se překvapit.

AHO