Novinky

Slavnosti Středozemě

24.09.2020

Poetické Hudební Společenstvo vydává své první CD s názvem Slavnosti Středozemě.

Najdete na něm autorské písně, inspirované trilogií Pán Prstenů. Písně z CD Slavnosti Středozemě odkazují na nejrůznější slavnostní příležitosti ve Středozemi, ať už se jedná o elfskou slavnost, hobití dožínky, večerní pozdrav či slunovraty. Písně jsou tematicky členěné dle ročních období, dále na ranní a večerní písně, a písně slavnostní.

Na nahrání a přípravě se podíleli všichni členové Poetického Hudebního Společenstva, ať už ti stávající nebo bývalí – tedy Kateřina Schwarzerová, Kateřina Garcia, Aho, Míša Svatošová, Vlaďas Kučera, Máša, Petr Bohdan, Filoména Dominová a Doubravka Ježková, dvorním nahrávacím přístavem opět bylo hudebnistudio.cz pod vedením Vlastíka Červenky. CD je doplněno bohatě graficky vypraveným bookletem s písňovými texty protkanými quienijskými překlady názvů, jejichž autorem je Quen.

PHS Slavnosti Středozemě

A protože teď nejspíš nebude mnoho koncertů, kde bychom CD mohli šířit, Michael Bronec nám laskavě nabídl, že je vystaví v internetovém obchodě svého nakladatelství Straky na vrbě. Pro zájemce je tedy k dispozici na tomto odkazu. Druhou možností, jak CD získat, je kontaktovat přímo PHS na adrese phs@pisnestredozeme.cz a domluvit se na osobním předání.

Obsah CD Slavnosti Středozemě

My máme z CD radost, doufáme, že ji přinese i Vám.

Vaše PHS

CD Slavnosti Středozemě rozbalené

Koncert PHS v chaberském kostele

26.08.2020

Poetické Hudební Společenstvo zve v neděli 30.8.2020 v 18:00 všechny příznivce tolkienistické hudby na koncert do kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Chabrech.

Po delší odmlce způsobené neblahými koronavirovými okolnostmi se PHS opět sejde s příznivci nejen tolkienovské hudby na společném koncertě. Tentokrát se jedná o benefiční vystoupení v kostele Stětí sv. Jana Křtitele v Chabrech.

Můžeme se těšit jak na již tradiční písně z repertoáru PHS, tak na úplné novinky, některé přímo z nově chystaného CD Slavnosti Středozemě.

Tímto též děkujeme Jenovéfě Kučerové za milé pozvání a těšíme se na Vás!

Za PHS,

AHO

Koncert PHS na OZP 2020 bude!

03.04.2020

Vzhledem k situaci se plánovaný živý koncert PHS sice neuskuteční, ale namísto něj nabízíme záznam z vystoupení Poetického Hudebního Společenstva z Tolkienconu 2019.

My si Oslavu Zničení Prstenu a koncert Poetického Hudebního Společenstva zkrátka vzít nenecháme!

A nezabrání nám v tom ani horda skřetů ani členové Devítky ani nějaký nebuněčný fujtajblík vypuštěný (patrně) z Mordoru. :)

Díky Pavlu Vondřičkovi, který v loňském roce nejen výborně zvučil vystoupení PHS a Máši v rámci Tolkienconu 2019, ale který současně pořídil i kvalitní zvukový záznam, můžeme nyní tento nabídnout jako náhradu za původně plánovaný živý koncert na letošní Oslavě zničení prstenu. A kde že koncert probíhá? No právě tady na následujícím odkazu:

Záznam z koncertu PHS a Máši na Tolikenconu 2019

PHS při vystoupení v Klub Kafé Tercie 2017

A nenechte se, prosím, zmást obrazovou kulisou. Při přípravě materiálu jsem bohužel zjistil, že z původního vystoupení neexistuje (nebo se k nám alespoň nedostala) jediná fotografie. Proto jsem využil fotografie ze staršího vystoupení PHS v Klubu Kafé Tercie (u něhož zase nemáme záznam zvukový) a také z našeho "dvorního" nahrávacího studia v Petrovicích.

Máša ve studiu v Petrovicích 2017

Užijme si tedy společně vystoupení a zlepšeme si tak náladu v této izolované době.

A já se pro tuto chvíli omlouvám, musím totiž rychle na pódium, abych tam byl dříve, než si kliknete na odkaz! :)

AHO