Novinky

Podzimní nahrávání

09.10.2012

V listopadu se chystáme opět do studia na druhé kolo nahrávání! Tentokrát s Fallon a Orsejkou. A snad přibudou i některé písničky od Draka.

Na víkend 3. a 4. 11. je naplánováno druhé kolo nahrávání v JM Studiu u pana Červenky, tentokrát za účasti autorů mimo Poetické společenstvo. Účast přislíbily Fallon a Orsejka a pokud vše dobře půjde, měly by světlo světa spatřit nahrávky těchto písní:

Od Fallon:

  • Dernhelm
  • Nejmilejší hvězda
  • Andúnë

Od Orsejky:

  • Píseň prvního nifredilu 
  • Rhovanion
  • Předposlední dík

Organizace nahrávání se ujala Daniela Binderová spolu s Eliškou Nejedlou.

Jakub D. Kočí pravděpodobně nebude s námi ve studiu, ale chystá se nahrát některé svoje písničky se skupinou Hakka, takže se můžeme těšit na trošku tvrdší středozemský rock :).

Doufejme, že se vše vydaří tak, jako při jarním nahrávání písní Poetického společenstva.

AHO

Plníme obsah stránek

08.10.2012

Po měsíci a půl máme vyvinutou první verzi stránek a začínáme plnit obsah!

Spolu s Jitkou se nám podařilo zprovoznit základní verzi stránek. Většina věcí už by měla správně fungovat, zbývají už většinou dotáhnout nějaké drobnosti a také zprovoznit hlasování.

V této pokročilé fázi vývoje už bylo možno začít plnit obsah webu, do čehož se s elánem pustil Laeg. Výsledkem je, že máme v základní podobě přidány v katalogu všechny písně ze zpěvníku. Původně jsem zamýšlel přidávat pouze písně, u kterých máme již k dispozici kvalitní nahrávku, ale byl jsem ostatními přesvědčen, že když tam budou rovnou všechny, bude to lepší. Aspoň je na první pohled vidět, co nám ještě zbývá k nahrání.

Od Michaela Bronce mám slíbeno, že se pokusí získat autorský souhlas na zveřejnění některých obrázků ze zpěvníku a ty nám pak poskytne.

Už se těším, až budeme moci vypustit zatím neveřejné stránky do světa!

AHO

Vývoj webu

30.08.2012

Vývoj webových stránek se rozběhl na plné obrátky. Spolu s Jitkou implementujeme stránky navržené Ondrou do CMS MS.
Sami můžete posoudit, jak se nám implementace daří. Někdy to, pravda, je trošku boj, ale ono to nějak půjde.