Novinky

PHS v Liliovce

07.04.2024

PHS chystá neformální posezení u čaje a středozemských písní v Liliové čajovně ve čtvrtek 11.4. od 18:30.

Ačkoli členové PHS na čas tak trošku osiřeli, když kapelnice Katka Schwarzerová odjela pracovně za velkou louži, nechtějí samozřejmě úplně zlenivět a po entím způsobu "zestromovatět". Proto je v plánu zahrát si a zazpívat pár středozemských písní v oblíbené Liliové čajovně na Sokolovské ulici v Libni.

Lilikovka banner

Pokud vás onen čtvrtek kroky povedou kolem, určitě se zastavte na kus písně nebo dobrého místního moku.

Těší se na Vás (aspoň část)

PHS

Tam a zase zpátky

03.03.2024

V podcastu Tam a zase zpátky jsme si s Vaškem Pecháčkem povídali o našem projektu Písně Středozemě

Jak vlastně vznikl projekt Písně Středozemě, co byla a je hlavní motivace a kteří lidé stáli u začátku projektu? Jak přibývají jednotlivé písně, jak spolupracuje s tolkienovskou komunitou, jak tvoří jeho hlavní přispěvatelé a co se dále chystá?

Na všechny tyto otázky a mnoho dalších odpovídali Daniela Binderová a Aho v podcastu Tam a zase zpátky, který moderuje Vašek Pecháček. Pokud Vás tohle téma zajímá, máte volné necelé dvě hodinky času a máte rádi hudbu ze Středozemě, pak je tento podkást určen právě pro vás a přinášíme ho přímo zde.

Pokud jste příznivci jiných formátů pro poslech (a nevadí vám, že neuvidíte originální Vaškovy ilustrace, které vytvořil k písničkám uvedeným v podcastu :), zde jsou odkazy na tyto další formáty.

https://spoti.fi/3P1vkxU
https://apple.co/48xoE1b

Děkujeme Vaškovi a Lukášovi za pozvání a velmi příjemné povídání.

AHO

Místa Středozemě

27.01.2024

Zbrusu nové album Poetického Hudebního Společenstva s názvem Místa Středozemě je na světě!

Pro všechny, kteří byli na koncertu Poetického Hudebního Společenstva, jenž se konal v rámci letošního Tolkienconu, to není překvapením. Pro vás ostatní ovšem máme zprávu, že právě na zmíněném koncertu bylo pokřtěno úplně nové album PHS s názvem Místa Středozemě.

A další dobrou zprávou je, že album už je k mání i v internetovém obchodě Straky na vrbě, a to přesně tady. A pro ty, kteří snad ještě nemají první album PHS (Slavnosti Středozemě) máme zvýhodněnou nabídku a možnost získat obě alba současně a se slevou, a to přímo zde.

Album Místa Středozemě od Poetického Hudebního Společenstva

Album s názvem Místa Středozemě obsahuje 22 písní vztahujících se ke slavným i méně známým místům Středozemě, originální malby, texty písní a doprovodné texty o písních, místech i překladech do quenijštiny. Jsou zde jak písně již známé, tak naprosté novinky složené přímo pro toto album. Práce na něm trvaly téměř tři roky a jsme rádi, že se nám podařilo je dokončit a představit na letošním Tolkienconu, za což patří velké díky všem, kteří se na albu podíleli. Zejména pak vydavatelství Straky na vrbě a Michaelu Broncovi za nezištnou pomoc s vytvořením fyzické podoby alba.

Příjemný poslech přeje 

PHS