Novinky

Nahrává se Beren a Lúthien

22.07.2016

Snad dobrou zprávou pro všechny účastníky letošního Tolkienconu je, že Falešné společenstvo horečně pracuje na zvěčnění úspěšného představení o Berenovi a Lúthien. V šuplíku už má prvních 9 studiových nahrávek písní z tohoto pásma.


Nahrávání je rozděleno do dvou kol – 1. kola jarního a 2. kola podzimního. První kolo je za námi a vzešlo z něj 9 písní, ke kterým nebyla potřeba Fallon jakožto Lúthien, protože v době nahrávání nebyla z rodinných důvodů úplně k dispozici. Další písně přibydou na podzim a potom se společenstvo rozhodne, co s novým albem udělá – zda bude vyrábět třetí CD či zda písně rovnou pustí do světa prostřednictvím tohoto webu. Tak jako tak je v plánu, že na příštím Tolkienconu bude pásmo Berena a Lúthien nahráno a nabídnuto v nějaké podobě fanouškům.

Do té doby ale dost možná přijde ochutnávka, tak dále sledujte Novinky.

Z prvního kola jsou hotové písně (v chronologickém pořadí): Tarn Aeluin, Sauronův výslech, Souboj Saurona s Finrodem Felagundem, Finrodova smrt, Valacirca, Thuringwethil, Létám, Hon na Vlka a Lament Lúthien.

 

Nastaly změny v obsazení dvou postav: Berena zpívá ve studiových nahrávkách místo Neriona  Bóža a v Honu na Vlka zpívá Carcharotha místo Lemminga  Lokýt, který laskavě souhlasil propůjčit této písni svůj nenapodobitelný hlas. Lemminga však později uslyšíte jako Carcharotha také – a to v jeho písni „Carcharoth“. Ostatní role zůstaly – jako Finroda a Huana uslyšíte Bardě, jako Saurona a Lúthien v Lamentu, Elsu, jako orla Thorondora Danielu, jako vypravěče v Honu Janu. Sborů se účastnili všichni výše jmenovaní plus ještě Bětka, Nerion a Fallon, která si to nemohla nechat ujít a na moment se do studia přeci jen stavila.

Úžasná aranžmá kytar vymyslelo Bardě a taky si je všechny nahrálo. Dále na nahrávkách uslyšíte Bětčino tklivé violloncello, Jixiny hbité flétny, Lemmingův čím dál lepší cajón a trochu kláves. Ale především uslyšíte a ucítíte radost a energii, kterou do nahrávání tohoto díla tvůrci vložili.

Elsa

Rozhovor s Fallon Elenwen

27.06.2016

Historicky druhý rozhovor, do kterého se naše hobití reportérky už v březnu pustily, patřil Fallon.

Když jsem se ve fotografickém archivu Falešného společenstva postupně nořil do let minulých, při každém dalším kroku do historie jsem si říkal - bude tam Fallon? Byla. Působí zde od svých patnácti let, zpívá, hraje na kytaru, tančí, vymýšlí choreografii k vystoupením a různé šílené projekty, kterých by se mohlo FS účastnit.

Spolupracuje i na projektu Písní Středozemě, působila v Hlasech Středozemě, SPDPJRRT, můžete ji potkat na LARP akcích a vůbec je toho hodně, do čeho se (teď novopečená maminka) Fallon pouští. Vše toto a mnoho dalšího na sebe prozradila i v tomto rozhovoru.

Rozhovor se odehrál jednoho nedělního březnového rána přímo v centru středozemského dění, konkrétně v jídelní místnosti na Oslavě Zničení Prstenu 2016. Co jiného také čekat od hobitů z Mittalmaru, že ... :) Předcházely mu různé peripetie ohledně volby termínu, ale nakonec se všichni štastně setkali a my si můžeme poslechnout, co z toho vzešlo. Prosím respektujte kvalitu nahrávky, která opět probíhala přímo uprostřed okolního dění a nikoli ve studiu. A tradiční textová podoba rozhovoru je samozřejmě dostupná na blogu Mittalmar zde.

Příjemný poslech!

AHO

Letní koncert v Balbínce

23.06.2016

Poetické Hudební Společenstvo zve všechny příznivce středozemské hudby na koncert do Balbínovy poetické hospůdky ve středu 3.8.2016 v 19:00 hodin.

Kdo půjde náhodou či se záměrem onoho letního večera kolem Balbínovy poetické hospůdky, nechť stočí svoje kroky a zajde si poslechnout první letní koncert Poetického Hudebního Společenstva.

Může se těšit na písně, které jej opět zavedou do důvěrně i méně známých koutů Středozemě, v podání Katky Schwarzerové, Doubravky Burianové, Petra Bohdana, Vojty Barděte Domina, Aha a Vlaďase Kučery - basáka a nového člena kapely.

Poetické Hudební Společenstvo v Balbínce 2016

A do té doby - hezké poetické léto! :)

AHO