Novinky

Písně Středozemě na Facebooku

29.11.2013

Písně Středozemě mají svůj Facebookový profil, což umožní lepší komunikaci a zpětnou vazbu od řady návštěvníků a příznivců našich stránek.

Nově je možné Písně Středozemě najít i na Facebooku na adrese

https://www.facebook.com/pisnestredozeme.cz

S tím je spojena celá řada novinek a nových možností:

 • Příznivci, kteří se na FB připojí mezi fanoušky, budou informováni o novinkách
 • Přibyla stránka Komentáře, kde je možné nechat zprávu, vzkaz či připomínku k našemu webu
 • U písniček je možné jejich sdílení prostřednictvím Facebooku (To se mi líbí)

Již delší dobu někteří z příznivců žádali, abychom na stránky umístili nějakou formu zpětné vazby - nástěnku, Písně Středozemě na Facebookudiskuse, či něco podobného a také možnost registrace k odběru novinek. Jako nejvhodnější se nakonec ukázalo zapojení funkčnosti nějaké sociální sítě, která umožní vše výše uvedené a současně do jisté míry řeší i otázku anonymity a moderování příspěvků. Zvolen byl Facebook hlavně kvůli rozšířenosti.

Současně je na místě omluva všem, kteří Facebookový účet nemají nebo nechtějí - nebylo úmyslem je omezit, nebo snad odříznout od možnosti reagovat na dění okolo Písní Středozemě, jen prostě tato forma je nejjednodušší a kdybychom chtěli podobnou funkčnost zajistit vlastními silami, stálo by to nemalé úsilí (pokud by se to vůbec podařilo). Nicméně, stále je zde možnost (jak by jistě řekli řádní hobiti) využít starých dobrých metod komunikace jako je email - zaslané příspěvky rádi na Facebook vložíme.

Přejme si tedy hodně nadšených fanoušků nejen na Facebooku.

AHO

Křest audioknihy Hobit - ohlédnutí

21.11.2013

Ve středu 20.11. proběhlo živé vystoupení celé řady tolkienovských hudebníků v Cafe bar Elysium v Praze u příležitosti křestu audio CD Hobit.

Křest audioknihy Hobit vydané nakladatelstvím Tympanum, v rámci něhož vystoupilo Falešné společenstvo a dále jako hosté Kateřina Schwarzerová s Hlasy Středozemě a Laeg Mortemir se vydařilo. Na oficiální zvučené vystoupení volně navázala i neplánovaná "unplugged" část.

Jako ohlédnutí přidáváme několik fotografií zde v galerii.

A zde je možné shlédnout krátké video charakterizující audioknihu :)

A ještě článek v internetovém deníku Týden.cz.

AHO

Podzimní nahrávání 2013

13.11.2013

Podzimní nahrávání ve studiu v Petrovicích je v plném proudu. Chystáme pro Vás další písně od Máši, Orsejky, Lemminga, Daniely a Laega.

Od posledního nahrávání v Petrovicích neuplynulo ani půl roku a už jsme se opět vrátili na místo činu. Tentokrát si nové písně chystá především Máša a Orsejka a doplní je Daniela Binderová, Laeg a Lemming. A jejich seznam ani tentokrát není zrovna krátký:

 • Aredhel (Máša)
 • Cále Pálua (Máša)
 • Když sú byla (Máša)
 • Maglor (Orsejka)
 • Muž na měsíci (Orsejka)
 • Entí zahrada (Lemming)
 • Březová lodička (Daniela Binderová)
 • Borondir (Laeg)
 • Éowyn a Červivec (Laeg)

Jestli vše dobře půjde tak do konce roku si budeme moci nové písně poslechnout. Více fotografií z prvního nahrávacího dne je možné shlédnout v této minigalerii.

AHO