Novinky

Dlouhé čekání?

28.03.2014

Aby nebylo čekání na nové písně ze studia tak dlouhé, můžeme si je zkrátit třeba poslechem dalších archivních nahrávek Poetického Společenstva.

Další nahrávky z archivu spatřují světlo světa, jedná se opět o písně Poetického společenstva z období 1995 - 1998. Nahrávky byly přidány jako doplňkové verze k těmto písním:

Stále hledáme zejména fotografie ze starých vystoupení a jiných akcí (pamatuje někdo třeba hraní u pomníku Jana Husa na Staroměstském náměstí?). Pokud nějaké takové materiály máte prosím neváhejte a ozvěte se na kontaktní email nebo napište přes facebook.

Zpěvník PS

A jako připomínku těchto časů zde máme fotografii PS z přípravy na koncert na Oslavě zničení Prstenu v r. 1999.

AHO

Chystáme se do studia!

15.03.2014

V dubnu se chystáme v rámci projektu nahrát řadu nových písní - tentokrát s Katkou Scharzerovou a Katkou Garcia, Fallon, Mášou a Radimem Lapčíkem, Lemmingem či Hlasy Středozemě.

Rok 2014 nám začíná opravdu slibně. Po vydařeném Tolkienconu a (v době psaní této novinky) právě probíhající Oslavě zničení Prstenu přinášíme další dobré zprávy. V dubnu se sejdou opět hudebníci ze všech koutů Středozemě v pražském JM studiu u Vlastíka Červenky a chystají se nahrát nové písně, které se pak, doufejme, záhy objeví na našich stránkách. 

Termín nahrávání byl stanoven na první dva dubnové víkendy a v rámci něj se můžeme těšit například na nové nahrávky písní

  • Ai! Laurië lantar
  • Song of Galadriel
  • Nan Elmoth
  • Tar Míriel
  • Útěk do Rómenny
  • Eolovo putování
  • Pláněmi
  • Zamilovaný hobit

a to zdaleka není jejich úplný výčet.

Nezbývá, než si přát, ať se všem interpretům ve studiu daří, ať je zase co poslouchat.

AHO

Ze studia

Fëanor a jeho synové

09.03.2014

Se svolením Falešného společenstva zveřejňujeme kompletní obsah CD Fëanor a jeho synové.

Dne 16. ledna 2010 vystoupilo na Tolkienconu Falešné společenstvo s pásmem Fëanor a jeho synové. Následně ve velimském hudebním studiu vnikla i nahrávka velké části písní z pásma a byla vydána na CD pod stejným názvem. Dlouhou dobu byly tyto písně (až na jednu výjimku) dostupné pouze majitelům zmíněného CD, nyní však s laskavým svolením členů Falešného společenstva zveřejňujeme jejich nahrávky i na našich stránkách.

Pro ty, kteří snad CD ještě nemají a chtěli by jej získat: Nezoufejte a kontaktujte Falešné společenstvo, jistě ještě mají nějaké k dispozici.

Cyklus (CD) Fëanor a jeho synové

Obálka CD Fëanor a jeho synové

 


 

 


Nechme se tedy zanést daleko do minulosti Středozemě až před první věk Ardy a zaposlouchejme se do příběhu popisujícího úvodní část osudu silmarilů a také těch, jejichž úděl byl s nimi spojen.

AHO