Novinky

Středozemský hudební večer

30.05.2014

Srdečně zveme všechny naše příznivce na Středozemský večer v Salmovské literární kavárně. Vystoupí Hlasy Středozemě a Laeg Mortemir.

Pokud máte rádi středozemskou hudbu, písně Poetického společenstva v podání Hlasů Středozemě a Laegovy písně, pak určitě přijďte do Salmovské literární kavárny na společný hudební večer.

Nejprve bude asi hodinové vystoupení elfského barda Laega Mortemira, jehož jistě netřeba dlouze představovat, a následně naváže se svým programem neformální hudební uskupení Hlasy Středozemě. Zazní jak původní písně Poetického společenstva v tak i písně novější v úpravě s harfou, akordeonem, kytarami, flétnami, bodhránem a vícehlasým zpěvem.

Kdy: 1.7.2014 od 19:00

Kde: Salmovská literární kavárna, Praha

Pokud máte možnost dát o této akci vědět ostatním, případně vyvěsit plakátek na místě, kde by mohl někoho zaujmout, budeme rádi, zde je tisknutelná verze ve formátu PDF.

Zájemci o předprodej, informujte se prosím na: info[at]hlasystredozeme.cz (Prosím, nekontaktujte přímo kavárnu, ta předprodej vstupenek nezajišťuje.)

Plakátek Středozemský večer Salmovská

Aho

Nové písně jsou tu!

12.05.2014

Zhruba po měsíci od prvních tónů, které zazněly letos na jaře ve studiu, zde máme devět zcela nových nahrávek středozemských písní.

Ano, teď již se může Eliška i všichni ostatní organizátoři a spolutvůrci projektu spokojeně usmívat :), neboť máme na webu další přírůstek. A ne právě malý, devět nových písní v celkové délce více než 30 minut.

  • Ai! Laurië lantar
  • Nienor
  • Tirion
  • Nan Elmoth
  • Tar Míriel
  • Útěk do Rómenny
  • Eolovo putování
  • Pláněmi
  • Zamilovaný hobit

 

Nejlépe se k nim dostanete z úvodní stránky, kde jsou zařazeny mezi novinkami. Příjemný poslech!

AHO

Pojďte s námi do studia

13.04.2014

Pojďte nakouknout do studia, kde jsme po dva uplynulé víkendy nahrávali další písně pro náš projekt.

Přestože počasí o prvních dvou dubnových víkendech spíše svádělo k vycházce ven, my jsme se zavřeli do studia a pustili se do nahrávání nových písniček ze Středozemě. 

O prvním víkendu byly na řadě písničky od Fallon a Lemminga, v tom druhém se připojili Máša, Katka Schwarzerová a Aho. Velmi potěšující skutečností je to, že se ve studiu objevily i nové tváře mezi interprety, třeba Lucka Bublíková (housle) nebo Vojta Domin (kytara, mandola, ...). Také se nám tentokrát podařilo sejít se na malé postudiové hraní u Daniely Binderové.

Fotografie z obou víkendů můžete najít zde v nově přidané galerii.

Studio duben 2014

Velký dík patří kromě všech autorů a interpretů zejména Elišce a Vlastíkovi Červenkovi, bez nichž by nahrávání vůbec nemohlo proběhnout.

AHO