Novinky

Nahrávání Hobita

02.10.2014

Falešné společenstvo právě nahrává své nejnovější - a dle mnoha soudů fanoušků - velice povedené představení Hobit.

Hobit byl uveden letos dokonce dvakrát - v zimě na Tolkienconu 2014 a v létě na Festivalu fantazie. Dá-li Eru a vše dobře dopadne, výsledkem tohoto nahrávání bude druhé CD Falešného společenstva obsahující 13 písní z představení Hobit.

Namátkou najdete na CD zejména dětmi oblíbené písně "Zlobří kuchařka" a "Jezdec na soudku", libý elfí duet "Tanec pod hvězdami", správně vyšinuté "Pavouky", úžasně gradující "Ošklivé probuzení", vtipnou "Šmakovu smrt" či vypracovaný trojhlas "Smauga Zlatého". Najdete tam i osmiminutovou "BPA", která se stala pro nahrávání velkou výzvou. Té jsme se chopili a snad ji i dotáhneme do zdárného konce.

CD bude lisováno v nákladu 300 ks a mělo by být k dispozici na Tolkienconu 2015, kde bychom ho mohli i symbolicky pokřtít.

Elsa 

Salmovská do třetice

06.08.2014

Pro zájemce zveřejňujeme krátký sestřih koncertu Hlasů Středozemě, ze Salmovské literární kavárny.

Máme zhruba polovinu léta, období, kdy se toho právě mnoho neděje, snad tedy zpestříme prázdninové dny záznamem koncertu Hlasů Středozemě, který proběhl na počátku července v Salmovské literární kavárně. Za jeho záznam patří velké dívky Stevkovi, který vše nahrál a poskytl pro účely tohoto projektu. Záznam byl poté ještě upraven a zkrácen zhruba na poloviční (hodinovou) délku - kdo chce slyšet koncert celý, musí se příště dostavit osobně. :)

Hlasy Středozemě v Salmovské - červenec 2014

Také omluvte místy sníženou kvalitu nahrávky či drobné chyby a nepřesnosti, jimž se při živém vystoupení zkrátka nedá úplně vyhnout. Rádi bychom hlavně zprostředkovali báječnou atmosféru a poděkovali všem, kteří na koncert v podvečer prvního prázdninového dne dorazili a podpořili nás!

Hlasy Středozemě v Salmovské literární kavárně

Těšíme se zase někdy příště!

AHO

Ještě na skok do Salmovské

04.07.2014

Středozemský hudební večer v Salmovské literární kavárně je za námi. A jaký byl? Posuďte sami.

Všem, kteří přišli a podpořili nás moc děkujeme! Jim i ostatním, kteří se tentokrát na koncert nedostali, atmosféru připomenou či zprostředkují třeba fotografie v této nové fotogalerii.

Salmovská literární kavárna

AHO