Novinky

Poslední koncert Hlasů Středozemě

10.07.2015

Poslední koncert Hlasů Středozemě se bude konat v sobotu 19. září 2015 v Divadelním klubu Ántré v Českém Krumlově.

 

Udělejte si s námi výlet do města kulturního dědictví UNESCO! Projděte se romantickými historickými uličkami a zámkem, nechte se zlákat místními obchůdky, stánky a kavárnami, užijte si atmosféru dob dávno minulých. A večer pak přijďte v 19 hodin do Městského divadla do Klubu Ántré na náš koncert.

Poloha divadla na mapě zde na mapě města Krumlova

Uslyšíte alespoň 22 písní ze Středozemě v obsazení dvou kouzelných kytar, harfy, fléten, dud a dokonce i akordeonu a samozřejmě hlasů. Hlasů Středozemě.

Toto bude poslední koncert uskupení Hlasy Středozemě ve stávajícím obsazení. Co bude dál, ukáže čas. Ale písně Středozemě s námi všemi budou stále. Dál budou znít v našich duších, na našich setkáních a u táborových ohňů.

 Elsa

Nové písně z jarního nahrávání

31.05.2015

Právě bylo přidáno šest nových písní, jejichž nahrávky vznikly v květnu v pražském nahrávacím studiu.

Jak již bylo avizováno můžeme mezi nimi najít nové nahrávky písní Jitky Žídkové - Crhové jako rozverný Athelas, její prvotinu Tarkova píseň i dlouho očekávanou Námořníkovu ženu. K Athelasu zásadně přispěli i Lerin a Lokýt, kteří rozkrývají historické pozadí písně a dokonce objevili v archivech i sindarskou verzi (viz detail písně).

Lerin a basová flétna

Aby Jitce nebylo ve studiu smutno, rádi se přidali i Daniela Binderová s písněmi Mlžná cesta a Šťastné shledání a také Aho s písničkou Postříbřená. Můžete se těšit na pěvecké a hudební výkony Vojty "Barděte" Domina, Elsy, Hanky Kopecké, Lemminga, Bětky Kadlecové, Lerin, Katky Schwarzerové, Laega Mortemira, autory samozřejmě nevyjímaje. Zazní i některé méně známé nástroje - třeba basová flétna v podání Lerin.

Organizace nahrávání se ujala Elsa a za mixovacím pultem seděl Vlastík Červenka.

Všechny písně najdete nejlépe na úvodní stránce v seznamu nových písní.

Příjemný poslech!

AHO

Vojtěch Domin staví kytary

28.05.2015

Vojtěch Domin alias „Bardě“, člen Falešného společenstva a Hlasů Středozemě, dokončil své první nástroje.

Mladý, nadějný, šikovný, ale hlavně NÁŠ :-) kytarář Vojtěch Domin alias „Bardě“ postavil pro Falešné společenstvo první dva nástroje – akustickou „kovovou“ kytaru ze dřeva jedlovce kanadského a parádní elektrickou kytaru typu stratocaster z olše s tak přírodním vzhledem, jak je to jen u elektrické kytary možné. Ta byla vyrobena speciálně pro připravované nové představení o Berenovi a Lúthien, které Falešné společenstvo plánuje uvést na Tolkienconu 2016. Těšte se tedy na nová, pro Falešňáky neobvyklá aranžmá!

A pokochejte se Vojtovými novými kráskami:

Další nástroje, které Bardě vyrobí, už Společenstvo asi neodebere, což je jedinečná šance pro vás, kdo byste si chtěli přijít za studentskou cenu k originálnímu nástroji a ještě podpořit mladý talent.

Elsa