Novinky

Hudební setkání v Liliovce

27.11.2016

Poetické Hudební Společenstvo zve všechny příznivce Středozemě a zdejší hudby na malé neformální hudební setkání dne 20.12.2016 od 18:00 v Liliové čajovně v Praze.

Členové Poetického Hudebního Společenstva se před nedávnem dohodli, že by nebylo špatné zajít na čaj. A když už posezení u čaje, proč ne s nástroji a středozemskou hudbou? :)

Pokud půjdete onoho večera právě kolem Liliové čajovny, zastavte se, třeba i na chvilku. Nečekejte žádný oficiální koncert s pevným začátkem, programem, zvučením a vstupným, naopak se můžete těšit na neformální posezení proložené řadou tolkienovských písniček a snad zbude chvilka i na nějaké to popovídání.

Malé hudební předvánoční posezení

Zkrátka pojďme si užít předradostinový čas v pohodě a bez stresu s šálkem dobrého čaje.

AHO

Rozhovor s Doubravkou

21.11.2016

A máme tu dlouho očekávaný rozhovor s Doubravkou Mortemir vai Eledar, který čeká na světlo světa už od letošního jara!

Doubravka, multiinstrumentalistka a písničkářka, se objevila ve středozemských kruzích až v poměrně nedávné době. Nicméně kdo zná a poslouchá písničky od Laega, tak ví, že to rozhodně nebylo znenadání. V jejích písničkách můžeme najít ráznost i křehkost a často i netradiční pohled na věci jinak tradiční, nebo třeba spoustu malebných citoslovcí. V současné době se Doubravka zkouší věnovat i literární tvorbě a divadlu.

V rozhovoru se můžeme dozvědět třeba to, jak vznikla její první písnička nebo čím vším se ve svém volném čase také zabývá, čímž potěšíme nejen fanoušky trabantů. :)

Byl pořízen v jedné nejmenované pražské čajovně, což i méně pozorný posluchač zaregistruje při jeho poslechu (prosím respektujte odpovídající technickou kvalitu záznamu), a i přes časový odstup od jeho natočení je tam spousta překvapivých informací, tedy aspoň pro mne. :)

Textový přepis rozhovoru včetně zajímavých detailů o jeho vzniku je samozřejmě dostupný na blogu Mittalmar.

Příjemný poslech!

AHO

Podzimní koncert v Carpe Diem

09.10.2016

Poetické Hudební Společenstvo zve všechny příznivce středozemské hudby na podzimní koncert v pražském klubu Carpe Diem dne 2.11.2016 v 19:00 hodin.

Klub Carpe Diem je dle popisu na svých stránkách velmi rozmanitý prostor. A onoho večera té rozmanitosti bude snad ještě o něco více. Poetické Hudební Společenstvo inspirované poetikou Ardy zkusí klub i všechny přítomné posluchače přenést na chvíli do lůna Středozemě. 

Můžeme se těšit na Katku Schwarzerovou, Katku Garcia, Doubravku Burianovou, Petra Bohdana, Vláďase Kučeru a Aha. Zazní tóny harfy, kytar, houslí, fléten, akordeonu či dud podpořených bezpražcovou baskytarou a samozřejmě vícehlasy nejen v podání Katky a Katky. :)

A pokud chcete pomoci s propagací a vyvěsit někde plakátek v tištěné podobě, je možné jej stáhnout zde.

Hezký zlatý podzim a na shledanou ve Středozemi - tedy v Carpe Diem.

AHO