Glindarovy písně

14.02.2020

S radostí uvádíme řadu Glindarových písní z jeho nového alba Echoes from Middle-Earth.

Na letošním Tolkienconu 2020 jsme měli možnost shlédnout v sobotním večerním pásmu představení italského hudebníka, skladatele a tolkienisty Glindara, jehož koncert doprovázel svojí prací i rumunský ilustrátor Bogdan Graciun.

Písně pocházely z alba Echoes from Middle-Earth vydaného na sklonku roku 2019 obsahujícího 11 písní inspirovaných trilogií Pán prstenů. Můžeme se zde zaposlouchat do tónů kytar, kelstské harfy, flétny, mandolíny, houslí a dalších nástrojů. Písně, které vznikaly postupně od roku 2000, se dotýkají jak hlavní dějové linky příběhu tak i témat méně známých. Můžeme se tak těšit na Froda, Gluma, hospodskou hobití píseň, Stromovouse, ale třeba i na Toma Bombadila či entí vzpomínku na Tauremornalómë.

Glindar working on Echoes from Middle-Earth

Díky laskavému Glindarovu svolení můžeme kompletní obsah jeho alba zveřejnit na našem webu Písně Středozemě a zaposlouchat se do něj ať už samostatně nebo na Rádiu Středozem. Písně jsou doplněny o nádherné ilustrace z dílny ilustrátorů jako jsou Andrea Piparo, Ted Nasmith, John Howe, Kip Rasmussen a samozřejmě již zmíněný Bogdan Craciun.

Bogdan Craciun, Music to the Ears

Všechny písně jsou nejlépe dostupné z úvodní stránky webu, kde je naleznete mezi novinkami či ze seznamu uvedeného níže, kde nás postupně provedou celým příběhem.

Nezbývá, než popřát příjemný poslech!

AHO