Hlasy Středozemě

Hlasy Středozemě

Hlasy Středozemě působily jako neformální uskupení hrající písně s tolkienovskou tematikou, které se několikrát do roka scházelo při společných zkouškách, nahrávání písní Poetického nebo Falešného společenstva a vystupovalo při vhodných příležitostech - například na každoročním Tolkienconu.

Působili v něm hudebníci z různých uskupení i mimo ně, přičemž aktuální složení se vždy přizpůsobilo konkrétnímu hudebnímu projektu.

Uskupení se poprvé zformovalo u příležitosti vystoupení na Tolkenconu 2012, kterým byl fakticky zahájen projekt nahrávání písní Poetického společenstva a jejich zveřejnění na webu Písně Středozemě. Tento projekt se záhy rozrostl a nyní už je v něm zapojena celá řada autorů a uskupení mimo Poetické společenstvo i Hlasy Středozemě. V roce 2013 v rámci představení projektu nahrávání na Tolkienconu odehrály Hlasy Středozemě téměř hodinové vystoupení s více než dvanácti skladbami z repertoáru Poetického a Falešného společenstva. Posluchače těšilo vícehlasými úpravami písní v doprovodu harfy, kytary, houslí, flétny, akordeonu, bodhránu, perkussions nebo třeba hry na dudy.

Uskupení ukončilo svoji činnost v roce 2015 posledním společným koncertem v Českém Krumlově. Členové uskupení dále působí v tolkienovské hudbě a podílejí se v různých sestavách na projektech jako The Flight of the Noldor nebo Poetické Hudební Společenstvo.

Více


Web uskupení

Galerie

Autoři a členové uskupení


Aho
Daniela Binderová
Eliška Nejedlá
Fallon Elenwen
Kateřina Schwarzerová
Laeg Mortemir vai Eledar
Petr Bohdan
Vojtěch Domin