Novinky

Písně z podzimního nahrávání

05.01.2014

Právě byly zveřejněny dokončené nahrávky písní Orsejky, Laega, Elišky Nejedlé, Daniely Binderové a Lemminga z podzimního nahrávání v listopadu a prosinci 2013.

Máme zde další výsledky z podzimního nahrávání ve studiu s masteringem Vlastíka Červenky. Tentokrát se jedná o pestrou sbírku písní řady autorů z Falešného společenstva - od elfích teskných i (považte!) veselých, některých písní z pásma o Rohanu až po nahrávku jedné z mála existujících písní entích:

  • Maglor
  • Borondir
  • Březová lodička
  • Entí zahrada
  • Červivec a Éowyn
  • Muž na měsíci

Z nahrávání, zleva Máša, Eliška a Orsejka

Nové písně lze nejlépe přehrát z úvodní stránky našeho webu z přehledu nově přidaných nahrávek. Dle názoru většiny zúčastněných tentokrát nahrávání probíhalo neobvykle hladce a výsledek je, nejen podle mě, také velmi podařený. Doufám, že se nám podaří všechny posluchače dobře naladit před nadcházejícím Tolkienconem, kde řada z těchto písní byla svého času představena vůbec poprvé.

Hezký poslech!

AHO

Staré dobré víno

29.12.2013

Jako staré dobré víno jsou písně z archivu Poetického společenstva, pojďme si poslechnout další tři.

Tentokrát zveřejňujeme nahrávky z období 1995 - 1998, jedna z nich pochází dokonce přímo z první oficiální nahrávky PS, která snad koluje ještě někde po světě ve formě magnetofonových kazet. Nahrávky byly opět přidány jako doplňkové verze k těmto písním:

Možná, že někde mezi fanoušky kolují i další nahrávky, které ještě nemáme, případně by se našly i fotografie z vystoupení Poetického společenstva - fotografií je opravdu poskrovnu. Prosím, pokud něco z toho máte a jste ochotni přispět do archivu PS v rámci našeho projektu, neváhejte a ozvěte se na kontaktní email nebo napište přes facebook.

Zpěvník PS

Za každý takový příspěvek budeme opravdu vděčni.

AHO

Nové písně od Máši

23.12.2013

Máme tu první výsledky podzimního nahrávání, jimiž jsou čtyři nové nahrávky písniček od Máši Súrendil Klepetkové.

Jsem rád, že můžeme v našem projektu přivítat Mášu Súrendil Klepetkovou, jejíž působení v oblasti tolkienistické hudby rozhodně nejde přehlédnout. Na podzim se v rámci našeho projektu podařilo nahrát čtyři Mášiny písně. 

  • Aredhel
  • Cále Palua
  • Když sú byla
  • Ni Auta Numenna

Pojďme se tedy za poslouchat do příběhu z časů Gondolinu, teskné elfské písně jež je obrazem uzavření před světem, "veselé" lidové skladby z plání Rohanu nebo převzaté balady od ruské bardky Telennis, kterou máša přebásnila. Jsou k dispozici na úvodní stránce mezi novými písněmi nebo třeba zde v Mášině profilu.

A můžeme se těšit i na další písně od Orsejky, Daniely a Laega, které se již chystají v masteringové dílně pana Červenky.

Hezký poslech.

AHO