Novinky

Dvě ochutnávky

18.06.2024

Dvě nové písničky ze dvou veřejně dosud nevydaných muzikálů Falešného společenstva jsou nyní k poslechu zde na Písních Středozemě.

Jedná se o písně autorky Elsy (Elišky Nejedlé) „Zatmění“ z muzikálu „Húrinovy děti“ a „Jenom elfem být“ z posledního muzikálu „Eärendilova plavba“.

Píseň „Zatmění“ byla nahrána v rámci nahrávání alba Falešného společenstva „Húrinovy děti“. Avšak jen zde na Písních Středozemě je publikována verze nazpívaná autorkou, tedy v podobě, ve které se na albu neobjeví.

Píseň „Jenom elfem být“ byla nahrána v dubnu 2024 zcela osamoceně. Motivací k pořízení studiové nahrávky této velice osobní, a co se aranžmá týká, i velice prosté (nikoli jednoduché ;-)) písně byla potřeba autorky zaznamenat a publikovat píseň v podobě, v jaké měla zaznít, neboť její závěr se nepovedl správně ani na jednom ze dvou uvedených představení. Druhou, neméně silnou motivací byla touha autorky po opětovné spolupráci s famózní kytaristkou Filoménou a přání zvěčnit její líbezný druhý hlas pro kytaru, který písni zkomponovala.

Elsa

Falešné společenstvo dokončilo 3 ze 4 etap nahrávání alba Húrinovy děti.

05.06.2024

Nahrávání alba, na které v zimě proběhl Donio projekt, se zdárně posunuje ke kýženému cíli. Hotové jsou tři etapy ze čtyř.

Po mnohých peripetiích proběhla 29. 5. 2024 finalizace písní ze 2. a 3. kola nahrávání, tedy z listopadu 2023 a března 2024. Z těchto dvou etap vzešlo 13, resp. 14 písní, které byly zaslány Donio přispěvatelům.

K dnešnímu datu je tedy hotových 20 písní z celkového počtu 28 v muzikálu. Některé písně i ve dvou verzích. Kreativitě se meze nekladly, takže se fanoušci mohou těšit na velice různorodé nahrávky: od komorních líbezných balad přes trpasličí zvonkohru, epické kusy a rozdivočelé flamenco až po megalomanskou orchestraci či učebnicovou dechovku.

Zbylých 8 písní čeká na podzim 2024, kdy v listopadu proběhne závěrečná nahrávací etapa. Hotového (dvoj)alba s hrdým titulem „Húrinovy děti“ a minimálně 28 písněmi se snad dočkáme na jaře 2025.

Falešné společenstvo děkuje všem milým přispěvatelům, bez nichž by se do tohoto olbřímího projektu vůbec nemohlo pustit!

Elsa

Stříberce

28.05.2024

Poslechněte si zbrusu novou nahrávku této nádherné písně v podání Kateřiny Schwarzerové a Gwiwer Avedisyan.

Píseň Stříberce autora Petra Bohdana je uvedena jako jedna z písní Poetického Společenstva ve zpěvníku Písně ze Středozemě: zpěvník Poetického společenstva & hostů. Doposud však nebyla nahrána. Písničku jsme měli v plánu nahrát pro album písní Místa Středozemě, ale z časových a technických důvodů jsme ji stihli nahrát až v lednu 2024. Proto jsme se rozhodli vydat píseň samostatně a uveřejnit ji k volnému poslechu. Třeba při jejím poslechu dostane někdo chuť pořídit si celé album Místa Středozemě, teď dostupné ke koupi online v nakladatelství Straky na Vrbě.

Stříberce

Toto zpracování písně Stříberce má netradiční instrumentální doprovod klavír - harfa. Na klavír hraje, zpívá a autorkou klavírního doprovodu je Gwiwer Avedisyan, na harfu hraje a zpívá Kateřina Schwarzerová. Doufáme, že se vám verze písně, která se poněkud odlišuje od původní zpěvníkové formy, bude líbit! A doufáme, že to není poslední spolupráce Gwiwer Avedisyan s PHS!

Kateřina Schwarzerová a PHS